Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21-1

10 160 m, 167 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magne JutulstadNTNUI58:07
2Eric HanssonIK Hakarpspojkarna58:19+0:12
3Mathias DrageKongsberg OL58:37+0:30
4Stefan TraintHSV OL Wiener Neustadt1:00:05+1:58
5Martin HunhammarOK Ravinen1:00:17+2:10
6Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK1:00:45+2:38
7Erik BerzellJärla Orientering1:01:32+3:25
8Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:01:38+3:31
9Eskil SchøningOK Pan Århus1:01:48+3:41
10Karl LevinSävedalens AIK1:02:50+4:43
11Pontus PeterssonOK Orion1:02:52+4:45
12Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:03:07+5:00
13Fredrik LarssonOK Södertörn1:03:09+5:02
14Sverre Turter SandvoldNTNUI1:03:19+5:12
15Desmond FranssenD-Team Belgium1:03:20+5:13
16Joakim BerglundSävedalens AIK1:03:38+5:31
17Niklas GustafssonOK Tisaren1:03:49+5:42
18Oskar Jensen SondénMalmö OK1:04:02+5:55
19Mikael NilssonSnättringe SK1:04:16+6:09
20Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:04:29+6:22
21Henrik RindomOK Pan Århus1:05:06+6:59
22Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK1:05:07+7:00
23Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering1:05:09+7:02
24Anton WibergOK Skogsfalken1:05:26+7:19
25Lars Henrik Verde ThonNTNUI1:05:27+7:20
26Anders BoströmJärfälla OK1:05:32+7:25
27Jonas LindahlOK Milan1:07:14+9:07
28Christian KarldénKvillebyns SK1:07:20+9:13
29John BörjessonTullinge SK1:07:21+9:14
30Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:07:26+9:19
31Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:07:58+9:51
32David MellinSundbybergs IK1:08:00+9:53
33Jaakko LiukkalaHauhon Sisu1:08:07+10:00
34Emil JönssonIL Tyrving1:08:22+10:15
35Erik TrøenModum O-lag1:08:28+10:21
36Jonatan AronssonOK Tisaren1:08:38+10:31
37Simon LarssonSävedalens AIK1:08:40+10:33
38Mattias NilssonOK Alehof1:08:59+10:52
39Anders JanssonTäby OK1:09:39+11:32
40Arvid StrandbergSkogslöparna1:10:16+12:09
41Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:10:17+12:10
42Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:10:43+12:36
43Jørgen MadslienNTNUI1:10:46+12:39
43Albin ThunbergOK Alehof1:10:46+12:39
45Eivind HøydalNTNUI1:10:56+12:49
46Simen BordalFossum IF1:11:06+12:59
47Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:11:21+13:14
48Rasmus LeoVäxjö OK1:11:22+13:15
48Jakob AttåsOK Tisaren1:11:22+13:15
50Henrik EngOK Pan-Kristianstad1:11:29+13:22
51Daniel NilssonOK Norrvirdarna1:11:37+13:30
52Marcus KempeSävedalens AIK1:11:41+13:34
53Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:11:42+13:35
54Arvid HenrikssonJärla Orientering1:11:50+13:43
55Gunnar FiskumNTNUI1:12:22+14:15
56Gustav BoquistIK Uven1:12:32+14:25
57Rasmus LarssonOK Alehof1:12:34+14:27
58Jeroen HoekxD-Team Belgium1:12:36+14:29
59Erik LarssonOK Älvsjö-Örby1:12:43+14:36
60Johan AntonssonOK Löftan1:12:54+14:47
60Gustav LindeborgTäby OK1:12:54+14:47
62Jonas PalmSävedalens AIK1:13:13+15:06
63Harald KalagerNTNUI1:13:16+15:09
64Patrik BrorssonFrösö IF1:13:23+15:16
65Måns HellgrenOK Södertörn1:13:34+15:27
66Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:14:02+15:55
66Rickard IngessonLunds OK1:14:02+15:55
66Lars HjerrildOK Pan Århus1:14:02+15:55
69Tobias SvarerOK Esbjerg1:14:15+16:08
70Robin JakobssonGamleby OK1:14:23+16:16
71Anton RasmussenAarhus 1900 orientering1:14:26+16:19
72Jonathan KarlssonOK Tisaren1:14:59+16:52
73Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:15:17+17:10
74Jonas KarlssonTullinge SK1:15:27+17:20
75Adrian OpheimNTNUI1:15:57+17:50
76Holger PetersenOK Gorm1:15:58+17:51
77Jostein KvaklandVaregg Fleridrett1:16:04+17:57
78Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna1:16:18+18:11
79Johan NilssonSävedalens AIK1:16:21+18:14
80Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:16:48+18:41
81Oskar CervinHelsingborgs SOK1:17:04+18:57
82Victor AxbomOK Landehof1:17:13+19:06
83Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:17:42+19:35
84Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:17:47+19:40
85Jacob VikströmFalkenbergs OK1:17:59+19:52
86Martin AnkelOK Alehof1:18:02+19:55
87Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:18:09+20:02
88Aske JepsenOK Pan Århus1:18:20+20:13
89Viktor TovessonOK Orion1:18:24+20:17
90Anders StällbergTullinge SK1:18:48+20:41
91Joel JohnssonOK Nackhe1:18:56+20:49
92Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:19:06+20:59
93Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:19:18+21:11
94Simon EngelHässleholms OK1:19:32+21:25
95Jonas Madslien BakkenNTNUI1:19:35+21:28
96Rikard PentonenIFK Göteborg1:19:44+21:37
97Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:19:59+21:52
98Tobias ThorssonOK Löftan1:20:16+22:09
99Anton FilipssonOK Skogsfalken1:20:28+22:21
100Andreas JohanssonIFK Göteborg1:20:32+22:25
101Bartlomiej MazanBerliner TSC1:20:33+22:26
102William NilssonOK Södertörn1:21:08+23:01
103Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:21:33+23:26
104Josh BeechOK Södertörn1:21:59+23:52
105Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:22:31+24:24
106Johan StällbergTullinge SK1:22:41+24:34
107Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering1:22:52+24:45
108Kristian SvenssonRävetofta OK1:23:29+25:22
109Per BerghTullinge SK1:23:45+25:38
110Simon LennermoNässjö OK1:24:06+25:59
111Emil AnderssonTullinge SK1:24:18+26:11
112Viktor ÖhlénSurahammars SOK1:24:42+26:35
113Thomas EkKöping-Kolsva OK1:24:53+26:46
114Gustav Henrik FiskumNTNUI1:25:21+27:14
115Markus LivingIL Tyrving1:25:27+27:20
116Erik RåbergOK Landehof1:25:57+27:50
117Henrik HammasVäsby OK1:26:41+28:34
118Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK1:26:42+28:35
119Winston FranssenD-Team Belgium1:26:55+28:48
120Emanuel GalinHärnösands OK1:27:00+28:53
121Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:27:03+28:56
122Willy GalinHärnösands OK1:27:34+29:27
123Tomas AxelsonOK Löftan1:27:49+29:42
124Patrik NilssonSnättringe SK1:27:56+29:49
125Edvin LindmarkSkarpnäcks OL1:28:03+29:56
126Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:28:30+30:23
127Oskar VigrenSävedalens AIK1:29:02+30:55
128Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:29:31+31:24
129Morgan KarlssonSundbybergs IK1:30:00+31:53
130Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:30:09+32:02
131Jakob RiisGamleby OK1:30:27+32:20
132Petter LindSkogsluffarnas OK1:30:41+32:34
133Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:30:59+32:52
134Jesper NelsénFalkenbergs OK1:31:41+33:34
135Joakim OlssonVäsby OK1:32:48+34:41
136Marcus TimgrenGotlands Bro OK1:32:52+34:45
137Erik WåhlinOK Södertörn1:33:08+35:01
138Bernhard KoiserHSV OL Wiener Neustadt1:35:15+37:08
139Erik ErlandssonOK Vivill1:35:46+37:39
140Sune Hoveroust DupontAarhus 1900 orientering1:36:30+38:23
141Sindre JohannessenFreidig1:36:40+38:33
142Danny ElsnerSV Handwerk Erfurt1:36:50+38:43
143Sebastian WahlströmMalmö OK1:36:58+38:51
144Emil WippJärla Orientering1:37:15+39:08
145Måns LennermoNässjö OK1:40:12+42:05
146Måns FaxénVäxjö OK1:42:50+44:43
147Christian TörnmarckAskersunds OK1:43:50+45:43
148André DyrstadGneist1:44:24+46:17
149Fredrik AnderssonIF Rigor1:46:29+48:22
150Bert MariënD-Team Belgium1:47:35+49:28
151Arno KeuppensOMEGA1:48:35+50:28
152Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK1:48:53+50:46
153Fredric JohanssonSnättringe SK1:58:53+1:00:46
154Mårten SundSundbybergs IK1:59:29+1:01:22
155Eirik LarsenSkien OK2:01:45+1:03:38
156Fredrik ElofssonFjärås AIK2:02:38+1:04:31
157Pål SkogedalAsker SK2:09:38+1:11:31
158Erik WickbergOK Nolaskogsarna2:14:48+1:16:41
159Lucas WändelLunds OK2:20:39+1:22:32
160Hampus WestmanVästerås SOK2:22:54+1:24:47
Hampus OlesundOK Landehofej godkänd
Andreas AasaTullinge SKej godkänd
Magnus MaagSøllerød OKej godkänd
Björn NormarkTullinge SKej godkänd
Lukas OlssonVäsby OKej godkänd
Rasmus Lunding HenriksenOK Pan Århusej godkänd
Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKej godkänd
Christoffer SchönningJärfälla OKej start
Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OLej start
Mikael MellbergMälarhöjdens IK OKej start
Arvid NelsonLardal OLej start
Andreas SchönningJärfälla OKej start
Joel ForsgrenOK Tisarenej start
Christian NilssonOK Löftanej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start
Florian PasdaUSV Jenaej start
Joel NilssonIFK Göteborgej start
Johan LevinSävedalens AIKej start
Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orienteringej start
Martin Lövald HellbergTäby OKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Raúl FerraSK Uusiej start
Axel ErlandssonOK Vivillej start
Anton PerssonOK Pan-Kristianstadej start
Axel WrådheAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser