Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21 Kort-1

5 000 m, 168 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josefine KlintbergOK Ravinen32:42
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad34:21+1:39
3Dora SzerencsiJärla Orientering36:49+4:07
4Ida WillénFalköpings AIK OK37:03+4:21
5Ildiko SzerencsiSzegedi Vasutas SE37:14+4:32
6Hanna SivenÄhtärin Urheilijat37:20+4:38
7Fredrika VångellLinköpings OK37:42+5:00
8Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK38:59+6:17
9Ita KlingenbergOK Pan Århus39:09+6:27
10Hanna BrusSnättringe SK40:56+8:14
11Camilla Louise BevenseeOK Pan Århus40:59+8:17
12Emma LindgrenVisborgs OK41:04+8:22
13Julia EdströmSundsvalls OK41:06+8:24
14Anna OjapaloLynx41:12+8:30
15Annika CarlbergSundsvalls OK41:14+8:32
16Josefin NorellSöders-Tyresö41:27+8:45
17Linnea LandforsLustens OK41:37+8:55
18Matilda SädeKouvolan Suunnistajat41:53+9:11
19Riina SuntioinenPaimion Rasti42:13+9:31
20Emma CarlssonSkarpnäcks OL42:20+9:38
21Karin HedmanIFK Lidingö SOK42:23+9:41
22Sara LundstenSundsvalls OK42:31+9:49
23Essi KangasahoHiidenkiertäjät42:36+9:54
23Nanna Dybdal AbrahamsenAarhus 1900 orientering42:36+9:54
25Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:02+10:20
26Hanna FalkIF Thor43:23+10:41
27Carin RosanderFinspångs SOK43:25+10:43
28Anna JohanssonJärla Orientering43:27+10:45
29Linnea AdolfssonTullinge SK43:31+10:49
30Kristine SvenssonFalköpings AIK OK44:03+11:21
31Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK44:15+11:33
32Karin LundbergTullinge SK44:16+11:34
33Marie OhlinOK Linné44:18+11:36
34Charlotta MahrsFK Göingarna44:34+11:52
35Linda ErikssonOK Skärmen44:38+11:56
36Anna FuruheimIFK Lidingö SOK44:48+12:06
37Agnes SöderlundTormestorps IF44:54+12:12
38Mikaela RönnbäckVisborgs OK45:02+12:20
39Jenni SabelHiisirasti45:13+12:31
40Sofia WallinIF Thor45:20+12:38
41Marie DahlinKovlands IF45:44+13:02
42Kristina CarlqvistSnättringe SK45:55+13:13
43Maria AnderssonKamrat och IF KIF46:09+13:27
44Stina SternerLinköpings OK46:29+13:47
45Evelina ChristofferssonOK Roslagen46:30+13:48
46Elin SundqvistTullinge SK46:56+14:14
47Anne EdsenAarhus 1900 orientering47:06+14:24
48Anna ÅhlinHelsingborgs SOK47:41+14:59
49Karin KlamfeltTibro OK47:43+15:01
50Martina CraigOK Ravinen47:49+15:07
51Maria RostLinköpings OK48:06+15:24
52Amanda KarlssonCentrum OK48:19+15:37
53Ida JohanssonSundsvalls OK48:20+15:38
54Linnea KjellLinköpings OK48:28+15:46
55Johanna HadmarkTullinge SK48:30+15:48
56Ann-Sofi KarlssonGävle OK48:42+16:00
57Lina NilssonUlricehamns OK48:55+16:13
58Sara SaramäkiLynx49:02+16:20
59Katarina JohanssonSundsvalls OK49:07+16:25
60Irma HåkanssonOK Gränsen49:18+16:36
61Tove SundSundbybergs IK49:40+16:58
62Helen WalfridssonGävle OK49:55+17:13
63Caroline ErikssonTullinge SK50:09+17:27
64Kajsa SpetzUlricehamns OK50:11+17:29
65Karolina FalkOK Roxen50:20+17:38
66Ida ÅhlinOK Måsen50:23+17:41
67Elin OlovssonOK Linné50:29+17:47
68Maria SchmiterlöwHjobygdens OK50:43+18:01
69Andrea WesterdahlTullinge SK50:49+18:07
70Ramona Åkermarck-MähönenHelsingin Suunnistajat50:56+18:14
71Maja PetterssonKarlskrona SOK51:25+18:43
72Charlotte ÖstlundOK Roxen51:42+19:00
73Frida KarlssonLinköpings OK51:44+19:02
74Cecilia ImarkTullinge SK51:57+19:15
75Ida GawellIFK Enskede52:11+19:29
76Anette ÖnerudOK Ravinen52:21+19:39
77Helene NybergOK Kontinent52:41+19:59
78Johanna SamuelsonCentrum OK52:49+20:07
79Isabelle SjöbergOK Österåker52:51+20:09
80Johanna SkogumMarkbygdens OK53:15+20:33
81Frida StoltHestra IF53:19+20:37
82Therese LjungbergOK Skärmen53:30+20:48
83Matilda StenssonHelsingborgs SOK53:32+20:50
84Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri53:40+20:58
85Karin JohanssonLidköpings VSK53:49+21:07
86Sofia LauriJärla Orientering54:12+21:30
87Marie DybdalAarhus 1900 orientering54:18+21:36
88Frida HildingssonLunds OK54:42+22:00
88Alice OlssonVisborgs OK54:42+22:00
90Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad54:56+22:14
91Siri HansenUddevalla OK55:17+22:35
92Hanna KarlssonStenungsunds OK55:28+22:46
93Pernilla ErikssonGävle OK55:29+22:47
94Anna AnderssonOK Orion55:31+22:49
95Camilla KäckAttunda OK55:48+23:06
96Channa LönneTullinge SK55:51+23:09
97Eleonore BjerstedtHässleholms OK56:13+23:31
98Anni MattilaKaustisen Pohjan-Veikot56:19+23:37
99Monica OlssonUddevalla OK56:20+23:38
100Maja AnderssonOK Orion56:27+23:45
100Laura FröjdöPaimion Rasti56:27+23:45
102Veronica NuijaTjalve IF Norrköping56:51+24:09
103Siri WahlströmMalmö OK56:56+24:14
104Emilia EkIF Minken57:06+24:24
105Julia NilssonTjalve IF Norrköping57:13+24:31
106Anna JohannessonTrollhättans SOK57:30+24:48
107Kristiina LampinenHelsingin Suunnistajat57:35+24:53
108Maria HellströmÅrsunda IF57:36+24:54
109Åsa HedbergOK Linné57:56+25:14
110Matleena KukkonenAngelniemen Ankkuri58:00+25:18
111Wiviann OttossonMalmö OK58:10+25:28
112Matilda JonssonLinköpings OK58:48+26:06
112Emma SjöbergTibro OK58:48+26:06
114Anna BerglövÅrsunda IF58:49+26:07
115Sandra SörensenOK Kontinent58:50+26:08
116Laura KarholaTampereen Pyrintö58:52+26:10
117Ida SellstedtSelånger SOK59:15+26:33
118Linda ErikssonGävle OK59:20+26:38
119Emelie AnderssonHässleholms OK59:29+26:47
120Marie JohanssonOK Tranan59:34+26:52
121Emelie BengtssonTormestorps IF59:38+26:56
122Ramona JärnvingAttunda OK59:40+26:58
123Jenny DanielssonSundsvalls OK59:44+27:02
124Cecilia WidénFK Boken1:00:24+27:42
125Miia MattilaHelsingin Suunnistajat1:00:28+27:46
126Sofie RedtzerAttunda OK1:00:40+27:58
127Maria WallgrenSelånger SOK1:00:42+28:00
128Martina LöfvingTibro OK1:01:03+28:21
129Hannah PetersonOK Torfinn1:01:11+28:29
130Emelie SandbergOK Kontinent1:01:20+28:38
131Boel SundbergOK Södertörn1:02:10+29:28
132Elin SkogIF Thor1:02:16+29:34
133Henny SamuelssonCentrum OK1:02:50+30:08
134Lisa JohannessonTrollhättans SOK1:03:07+30:25
135Johanna CavallinValbo AIF1:03:17+30:35
136Marie SigboHjärnarps OL1:05:13+32:31
137Marie JinnemoHjärnarps OL1:05:15+32:33
138Lisa FolinoKarlskrona SOK1:05:28+32:46
139Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK1:05:45+33:03
140Kristin AndréeJärla Orientering1:05:56+33:14
141Signe Andersen VestSvendborg OK1:06:07+33:25
142Malin JanssonRånäs OK1:06:09+33:27
143Liisa WettemarkSundbybergs IK1:06:19+33:37
144Malin SundqvistTullinge SK1:06:34+33:52
145Linda JinnemoHjärnarps OL1:06:36+33:54
146Anni MäkeläAngelniemen Ankkuri1:06:49+34:07
147Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:07:35+34:53
148Maria LundStenungsunds OK1:08:17+35:35
149Anna ÅlinSundsvalls OK1:08:53+36:11
150Stina BacklundOckelbo OK1:09:02+36:20
151Johanna IvaresOK Södertörn1:09:36+36:54
152Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat1:09:48+37:06
153Karin SkogSkogsluffarnas OK1:10:38+37:56
154Kristina KarlssonLånghundra IF1:11:14+38:32
155Frida KjellmanLidköpings VSK1:11:34+38:52
156Marika MattilaHelsingin Suunnistajat1:11:42+39:00
157Malin EkmanSala OK1:14:53+42:11
158Ingrid SöderbergOK Skogsfalken1:15:41+42:59
159Anna FreijLunds OK1:17:29+44:47
160Karin MidestadLinköpings OK1:21:48+49:06
161Evelina BengtssonOK Tyringe1:22:18+49:36
162Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:26:17+53:35
163Sofia HägglundOK Hammaren1:27:48+55:06
164Filippa BengtssonOK Tyringe1:35:35+1:02:53
Anna HammarFalköpings AIK OKej godkänd
Sabrina MeriheinäSK Uusiej godkänd
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Emilia NilssonNorbergs OKej godkänd
Ida Andersson PostekKarlskrona SOKej start
Malin DahlströmTullinge SKej start
Fanny DecknerSkarpnäcks OLej start
Sofia FranssonMotala AIF OLej start
Maria FredlundTullinge SKej start
Karin FriströmTullinge SKej start
Britta HollmannBielefelder TGej start
Astrid Ank JørgensenHorsens OKej start
Sofia NorinTjällmo-Godegårds OKej start
Eva RozentāleZVOCej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser