Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21 Kort-2

5 030 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lene Godager KaasBækkelagets SK32:34
2Runa FremstadGöteborg-Majorna OK33:35+1:01
3Nicole RagvinNydalens SK34:59+2:25
4Amanda LeoIK Hakarpspojkarna35:17+2:43
5Sara FjärrnäsOK Bävern35:35+3:01
6Elin VinbladHagaby GoIF Örebro37:16+4:42
7Ida MattssonVästerbergslagens OL38:05+5:31
8Karin PerssonHagaby GoIF Örebro38:25+5:51
9Linnea MartinssonJärla Orientering38:35+6:01
10Josephine RegnellVäxjö OK39:25+6:51
11Stina AndreassonGustavsbergs OK40:03+7:29
12Maren KoplandModum O-lag40:11+7:37
13Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK40:29+7:55
14Nina HallorOK Tisaren40:41+8:07
15Lisa GustafssonSävedalens AIK40:42+8:08
16Hanna KalinichenkoOK Slavutich41:04+8:30
17Karin TrolinForsa OK41:05+8:31
18Lisa PalmSävedalens AIK41:15+8:41
19Jenny PerssonByåsen IL41:19+8:45
20Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK41:20+8:46
21Hanna NyquistIK Uven41:24+8:50
21Annika NorlingGöteborg-Majorna OK41:24+8:50
23Nina SmestadLøten o-lag41:27+8:53
24Ellen JohnssonOK Nackhe41:46+9:12
25Mari Jellum HelgerudIL Tyrving41:54+9:20
26Emma RosénOK Njudung42:01+9:27
27Anna FrantzKungälvs OK42:14+9:40
28Lydia MartinssonOK Tyr42:29+9:55
28Kristin JanssonVästvärmlands OK42:29+9:55
30Jennie BerglundSävedalens AIK42:35+10:01
31Kristin Vollen SataøenRond OL42:41+10:07
32Linnéa HahneInsjöns IF OK42:55+10:21
33Sara BengtssonSävedalens AIK43:08+10:34
33Joanna MalmkvistSävedalens AIK43:08+10:34
35Lisa SilvemarkDalaportens OL43:13+10:39
36Vendula SramkovaHemsedal IL43:19+10:45
37Kristin JacobsonKFUM Örebro OK43:20+10:46
38Anna GunnarsIFK Mora OK43:31+10:57
39Sofia NilssonUmeå OK43:38+11:04
40Christina Maria KasinKongsberg OL43:53+11:19
41Jenny LarssonSol Tranås44:03+11:29
42Mikaela BlomForsa OK44:17+11:43
43Ida SundströmOK Renen44:32+11:58
44Therese KorkeakoskiOK Milan44:45+12:11
45Caroline LövhammerIFK Göteborg45:08+12:34
46Malin RylanderStora Tuna OK45:13+12:39
47Elin WallquistVäxjö OK45:23+12:49
48Aino LeijonAvesta OK45:24+12:50
49Maria BoisLeksands OK45:32+12:58
50Kristin SchybergVäxjö OK45:43+13:09
51Jenny KällménOK Tisaren45:49+13:15
52Madelene RystedtStora Tuna OK45:56+13:22
52Ellinor KlockareOK Tyr45:56+13:22
54Kine Sofie SandstadFrol IL46:03+13:29
55Sofie YngströmKFUM Örebro OK46:13+13:39
55Inger Anita TollehaugEiker OL46:13+13:39
57Frida DanielssonVimmerby OK46:14+13:40
58Camilla ÖhmanNTNUI46:34+14:00
58Johanna LindgrenIF Hallby SOK46:34+14:00
60Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro46:43+14:09
61Sofia LevinUmeå OK46:47+14:13
62Erika LindqvistSävedalens AIK47:59+15:25
63Linda WåhlströmOK Linné48:00+15:26
64Malin ErikssonIFK Mora OK48:12+15:38
65Jenny WindlingHärnösands OK48:20+15:46
66Evelin GustafssonVittjärvs IK48:24+15:50
67Susanne ErikssonOK Milan48:52+16:18
68Sara SkyttnerLjusdals OK49:28+16:54
69Elisabet LarssonSol Tranås49:32+16:58
70Anna KaskUmeå OK49:33+16:59
71Marita Lilja GrönhovdModum O-lag50:02+17:28
72Kajsa Stina SandstadNTNUI50:05+17:31
73Malin GustavssonEksjö SOK50:27+17:53
74Sanna RönnlundUmeå OK50:32+17:58
75Sara JohanssonBredaryds SOK50:33+17:59
76Linda SternerSträngnäs-Malmby OL50:49+18:15
77Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb50:50+18:16
78Sara RensgardOK Renen51:00+18:26
79Anna LundkvistKils OK51:20+18:46
80Elin TuressonBurseryds IF51:21+18:47
81Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna51:28+18:54
81Elise RognsvågUmeå OK51:28+18:54
83Pernilla BlomRehns BK51:38+19:04
84Elin Folkesson BlomOK Älme51:39+19:05
85Maren KaarbyNydalens SK51:49+19:15
85Trine BolstadGanddal IL51:49+19:15
87Caroline SegerEskilstuna OL52:10+19:36
88Linda NorénArvidsjaurs OK52:18+19:44
89Elin KarlssonLycksele IF52:31+19:57
90Emma AlmehedFrölunda OL52:33+19:59
91Elin DölerudGöteborg-Majorna OK52:47+20:13
92Matilda JonssonForsa OK53:09+20:35
93Johanna TholerudÖvertorneå IF53:21+20:47
93Stina SkyttnerLjusdals OK53:21+20:47
95Mina CoxnerLerums SOK53:39+21:05
96Minda LangmoenKungälvs OK54:06+21:32
97Sara BerganderEksjö SOK54:16+21:42
98Tove PaavoOK Klemmingen54:29+21:55
99Emma SonessonStora Tuna OK54:33+21:59
100Johanna AlmséusIFK Hedemora OK55:44+23:10
101Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK55:47+23:13
102Susanne KlockareOK Tyr56:18+23:44
103Elin NeckénOK Älme56:31+23:57
104Kristin KensbyOK Tyr56:45+24:11
105Emilia SvärmOK Gisle56:48+24:14
106Sofie WestlinOK Måsen56:56+24:22
107Lovisa LjungOK Njudung57:15+24:41
108Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb57:26+24:52
109Elin LundkvistOK Tyr58:02+25:28
110Emma OlssonTorsås OK58:08+25:34
111Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro58:11+25:37
112Caroline LagessonFK Finn58:40+26:06
113Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK59:07+26:33
114Julia SvärdOskarströms OK59:08+26:34
115Julia MayerHSV Grossmittel59:39+27:05
116Sunniva Nergaard BergStokke IL1:00:31+27:57
117Amanda NordlöfDalaportens OL1:01:44+29:10
118Stina AnderjonVäxjö OK1:01:52+29:18
119Ida HyvönenOK Tyr1:01:58+29:24
119Gisa LinhartHSV OL Wiener Neustadt1:01:58+29:24
121Marika LindahlOK Milan1:02:03+29:29
122Jenny VinbladHagaby GoIF Örebro1:02:12+29:38
123Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK1:02:35+30:01
124Sofia HelmertzFrölunda OL1:03:05+30:31
125Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:03:20+30:46
126Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:03:26+30:52
127Malin LindbergForsa OK1:04:29+31:55
128Katrin KröpplHSV Grossmittel1:04:52+32:18
129Lene Margrethe SætabergetLunderseter IL1:04:56+32:22
130Susanne ÅqvistCentrum OK1:05:23+32:49
131Johanna BeironSkattkärrs SOK1:06:08+33:34
132Sofia Karlsson BierfeldtÄrla IF1:07:06+34:32
133Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:07:07+34:33
134Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen1:07:10+34:36
135Linnea ÖstergrenVäxjö OK1:08:23+35:49
136Kristina SandbergForsa OK1:08:29+35:55
137Kristina BornedalOK Milan1:09:31+36:57
138Frida ErikssonLustens OK1:10:45+38:11
139Therese EkströmHalmstad OK1:12:27+39:53
140Alice SandbergForsa OK1:13:24+40:50
141Emma BrenanderSOK Viljan1:14:05+41:31
142Sofia BrenanderSOK Viljan1:15:00+42:26
143Silje Borge HoviSkien OK1:17:53+45:19
144Ane Klepsvik VinsjansenGanddal IL1:21:29+48:55
145Yuqing ZhengOAC1:46:21+1:13:47
Therese HuhtaOK Måsenej godkänd
Jennie AxinHagaby GoIF Örebroej godkänd
Toril Granly FalkenbergStavanger OKej start
Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OLej start
Ylva GunnarsdotterTenhults SOKej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Beatrice HuhtaOK Måsenej start
Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnanej start
Jenny JohanssonOK Alehofej start
Emma LarssonSol Tranåsej start
Krisztina LiskanySTE Hungaryej start
Lone MalmgrenGjø-Vard OLej start
Linnea NordkvistIFK Mora OKej start
Fanny SkarinStora Tuna OKej start
Line Birgitte SolvangBardu ILej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser