Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-1

6 530 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Allan MogensenOK Ravinen36:28
2Tomas HallménOK Tisaren36:35+0:07
3Antti VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat38:18+1:50
4Jan HildingHestra IF38:47+2:19
5Mikko SalonenHelsingin Suunnistajat39:15+2:47
6Mikael LindmarkSkellefteå OK39:41+3:13
7Per EkNyköpings OK39:47+3:19
8Fredrik SundströmHestra IF39:55+3:27
9Per MårtenssonOK Ravinen40:21+3:53
9Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF40:21+3:53
11Janne HartmanVaajakosken Terä40:23+3:55
12Pelle ForsbergIFK Enskede41:16+4:48
13Björn KristianssonTrollhättans SOK41:24+4:56
14Sören PeterssonOK Nolaskogsarna41:36+5:08
15Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä41:50+5:22
16Mats KindlundOK Tranan42:00+5:32
16Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby42:00+5:32
18Sören SturessonLerums SOK42:20+5:52
19Lars SjöbergTullinge SK42:28+6:00
20Timo KarppinenSK Pohjantähti42:32+6:04
21Per RönnlundIFK Umeå42:58+6:30
22Magnus AlbinssonOK Tyr43:06+6:38
23Juha PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat43:20+6:52
24Petri KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat43:36+7:08
25Jörgen NylénOK Nolaskogsarna43:37+7:09
26Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo43:51+7:23
26Henric HöglindOK Pan-Kristianstad43:51+7:23
28Per JanssonOK Djerf44:16+7:48
29Sören StrandvallIF Minken44:21+7:53
30Ronny FalkSundbybergs IK44:30+8:02
31Christer AlmHagaby GoIF Örebro44:40+8:12
32Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät44:49+8:21
33Asko LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat44:50+8:22
34Kjell AlmgrenOK Ravinen44:53+8:25
35Pär EricsonNyköpings OK44:54+8:26
36Jan TorrkullaIF Femman45:03+8:35
37Jonas NiklassonFalköpings AIK OK45:26+8:58
38Dan KullmanVörå IF45:40+9:12
39Christian MittelholzerOLK Fricktal45:42+9:14
40Jussi AumoKungälvs OK45:44+9:16
41Jesper LagerbergOK Södertörn46:07+9:39
42Marc ProbstOLG Bern46:19+9:51
42Mika NäpänkangasSuunta Jyväskylä46:19+9:51
44Fredrik HugossonLunds OK46:57+10:29
45Janne KivilaaksoLynx47:03+10:35
46Clas EngströmOK Nolaskogsarna47:08+10:40
47Nils EdvardssonJärfälla OK47:16+10:48
47Esa JärvenpääSuunta Jyväskylä47:16+10:48
49Kenneth JohanssonOK Tranan47:21+10:53
50Per NilssonJärfälla OK47:28+11:00
51Robert BertilssonLunds OK48:00+11:32
52Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK48:20+11:52
53Håkan PalmFK Boken48:29+12:01
54Johan HofstedtTäby OK48:30+12:02
55Herkko PlitEspoon Suunta48:37+12:09
56Peter HaglundHaninge SOK49:23+12:55
57Markus KaukonenEspoon Suunta49:27+12:59
58Patrik BlidefalkOK Södertörn49:28+13:00
59Eric RollerJärfälla OK49:30+13:02
60Niklas NilssonHärlövs IF49:49+13:21
61Lars OlssonVäsby OK49:50+13:22
62Mats EkmanTäby OK49:55+13:27
63Mats LundbäckJärfälla OK50:17+13:49
64Magnus LindmarkIFK Kiruna50:31+14:03
65Fredrik ÖrnlidTäby OK50:33+14:05
66Patrik LeicktTullinge SK50:37+14:09
67Jonas PrellnerSkåneslättens OL50:41+14:13
68Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad50:43+14:15
69Conny ErixonOK Kullingshof50:44+14:16
70Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby51:04+14:36
71Håkan AxelssonFK Göingarna51:09+14:41
72Tomas JonssonJärfälla OK51:21+14:53
73Thomas MeierChläberen OK51:26+14:58
74Magnus NiklassonFalköpings AIK OK51:33+15:05
75Magnus LarsenFK Boken51:37+15:09
76Erik BerggrenTullinge SK51:41+15:13
77Anders KindbomIF Hagen51:45+15:17
78Ove GustafssonJärfälla OK52:02+15:34
79Anders ArfwedsonFrölunda OL52:09+15:41
79Sven JohanssonTäby OK52:09+15:41
81Fredrik PlumppuHestra IF52:25+15:57
82Magnus TenghagenHärlövs IF52:31+16:03
82Kimmo LiljeströmHelsingin Suunnistajat52:31+16:03
84Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK52:35+16:07
85Thomas AnderssonKatrineholms OK52:53+16:25
86Jörgen LarssonUlricehamns OK53:06+16:38
87Thomas LåstbomHärlövs IF53:39+17:11
88Oskar KlockarOLG Cordoba54:24+17:56
89Johan HolmbackMalax IF54:41+18:13
90Johan WestringJärfälla OK55:11+18:43
91Ingemar MagnussonOK Måsen56:09+19:41
92Petr BoranekUSK Praha56:24+19:56
93Torgny RundlöfVäsby OK56:45+20:17
94Johan RedtzerAttunda OK57:02+20:34
95Oula KorjaHiidenkiertäjät57:10+20:42
96Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb57:19+20:51
97Stefan FiskarsOK Raseborg57:34+21:06
98Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö57:37+21:09
99Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK57:50+21:22
100Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK58:07+21:39
101Thomas SommerOLG Cordoba58:15+21:47
102Per-Anders OlssonOckelbo OK58:19+21:51
103Ola BovalliusJärfälla OK58:43+22:15
104Mikael PerssonGävle OK58:53+22:25
105Fabian LjungqvistLunds OK58:54+22:26
106Peter AgerhällOK Tisaren1:00:12+23:44
107Stefan LemurellSjövalla FK1:00:49+24:21
108Tom LemströmOK Raseborg1:01:15+24:47
109Henrik EssungerSjövalla FK1:01:30+25:02
110Hans JonssonVäsby OK1:01:33+25:05
111Urban RisbergEskilstuna OL1:02:25+25:57
112Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:02:29+26:01
113Johan SköldJärfälla OK1:02:55+26:27
114Nils HelmerssonHässleholms OK1:03:05+26:37
115Martin SigrandOK Södertörn1:03:29+27:01
115Nicklas BergströmTäby OK1:03:29+27:01
117Johan SundinWaxholms OK1:03:51+27:23
118Jukka KurttilaNavi1:03:56+27:28
119Håkan OlofssonÄrla IF1:04:31+28:03
120Jussi PasanenRasti-Jussit1:04:35+28:07
121Per LengquistTullinge SK1:05:36+29:08
122Mats OrbertAttunda OK1:06:17+29:49
123Anders KolmskogSundbybergs IK1:07:24+30:56
123Andreas GrunderJärfälla OK1:07:24+30:56
125Marko LatvalaTuusulan Voima-Veikot1:08:11+31:43
126Mikael GustafssonOK Gynge1:08:32+32:04
127Rune GraversenIFK Lidingö SOK1:09:23+32:55
128Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:10:11+33:43
129Martin StenbackJärfälla OK1:10:47+34:19
130Thomas BorneFrölunda OL1:10:58+34:30
130Rudy RoomanTrol Belgium1:10:58+34:30
132Jonas PetersonIFK Umeå1:12:01+35:33
133Göran LundqvistJärfälla OK1:12:15+35:47
134Jonas HöstHjärnarps OL1:13:39+37:11
135Thomas von KronhelmOK Måsen1:15:17+38:49
136Roland StrandFK Åsen1:15:50+39:22
137Jan GrahnIK Uven1:16:54+40:26
138Ulf NilssonJärfälla OK1:19:59+43:31
139Fredrik ForsmanFK Herkules1:21:03+44:35
140Patrick RossierCA Rosé1:22:01+45:33
141Dennis HansenOK Kompassen1:23:29+47:01
142Mats KarlssonIF Hagen1:32:31+56:03
143Anders LundbergIK Vikings OK1:39:22+1:02:54
Lars-Åke JonssonJärfälla OKej godkänd
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Jan NäslundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej start
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej start
Jan OlmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser