Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Kort-2

5 040 m, 201 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert PalmVästerås SOK30:19
2Jukka ViskariHiidenkiertäjät30:26+0:07
3Fredrik KylbornAlmby IK30:35+0:16
4Anders AspMölndal Outdoor IF31:00+0:41
5Christer AhlbergOK Nolaskogsarna31:41+1:22
6Mikael ÖhgrenSävedalens AIK32:07+1:48
7Nichlas WallströmSävedalens AIK32:08+1:49
8Ulf KarlssonStorviks IF33:02+2:43
9Timo KoskiKoovee33:21+3:02
10Henrik NordholmSävedalens AIK33:30+3:11
11Ingemar StålbergGävle OK33:38+3:19
12Pontus HalldinKFUM Örebro OK33:48+3:29
13Peter AspIFK Göteborg34:07+3:48
14Anders LöwgrenOK Milan34:15+3:56
15Jan-Ola MattssonLima IF34:20+4:01
16Kaj RoineHiidenkiertäjät34:34+4:15
17Timo KauppilaKoovee34:38+4:19
18Henrik PetterssonOK Roxen34:39+4:20
19Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot34:41+4:22
20Jonas IvarssonOK Hammaren34:46+4:27
21Jörgen ÅhlÅmåls OK34:48+4:29
22Heikki JokinenLahden Suunnistajat-3735:00+4:41
23Mats JohnssonFalköpings AIK OK35:19+5:00
24Magnus SödervallIK Gandvik35:30+5:11
25Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro36:03+5:44
26Jonas PetterssonOK Tisaren36:08+5:49
27Niklas GrahnGöteborgs SK36:33+6:14
28Jarkko PuranenTampereen Pyrintö36:51+6:32
29Mattias HedfjärdGudhems IF36:59+6:40
30Stefan TisellIK Stern37:07+6:48
31Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:12+6:53
32Anssi KokkonenKalevan Rasti37:15+6:56
33Anders ErikssonOK Milan37:24+7:05
33Mickael GöranssonAlmby IK37:24+7:05
35Jesper JohanssonLinköpings OK37:37+7:18
36Mika KorhonenSK Vuoksi37:39+7:20
37Thomas KarlssonOK Landehof37:40+7:21
38Torben MalmGarphyttans IF37:42+7:23
39Thomas AnderssonOK Tranan37:45+7:26
40Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK37:47+7:28
41Teddy AnderssonOK Landehof37:53+7:34
42Petri LaaksonenAngelniemen Ankkuri38:17+7:58
43Anders LarssonOK Milan38:22+8:03
44Jonas AxelssonLerums SOK38:32+8:13
45Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro38:45+8:26
46Mattias BååthSävedalens AIK39:15+8:56
47Mikael WesterbergOK Kolmården39:17+8:58
48Thomas JosarpFK Friskus-Varberg39:35+9:16
49Thomas KullanderSävedalens AIK39:39+9:20
50Torbjörn AnderssonSundsvalls OK39:43+9:24
51Johan HaglundKFUM Örebro OK39:44+9:25
51Jan MobergGävle OK39:44+9:25
53Mats ChristianssonUddevalla OK39:56+9:37
54Janne KankainenSotkamon Jymy39:57+9:38
55Mats ThulinVästerås SOK39:59+9:40
56Tomas KarlssonLindebygdens OK40:26+10:07
57Fredrik WikstenGävle OK40:33+10:14
58Michael WennblomHagaby GoIF Örebro40:35+10:16
59Arttu LaineEspoon Suunta40:42+10:23
60Stefan AgmarkenHalmstad OK40:50+10:31
61Johan LindeblomIK Omega40:52+10:33
62Johan MarsMarkbygdens OK40:57+10:38
63Lars-Erik LarssonOK Milan40:59+10:40
64Jerry LarssonSundsvalls OK41:21+11:02
65Anders HanssonStorviks IF41:38+11:19
66Michael LarssonSundsvalls OK41:40+11:21
67Tryggve Malm LagerqvistGarphyttans IF41:49+11:30
68Staffan MagnussonOK Nolaskogsarna42:07+11:48
69Christer ErikssonOK Kolmården42:09+11:50
70Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna42:13+11:54
71Reko RantamäkiHelsingin Suunnistajat42:15+11:56
72Fredrik AskMarkbygdens OK42:24+12:05
73Jonas HolmgrenOK Hammaren42:30+12:11
73Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb42:30+12:11
75Mikael LangerOK Roxen42:42+12:23
76Magnus LarssonVästerås SOK42:55+12:36
77Kimmo VirtanenAngelniemen Ankkuri43:06+12:47
78Anders SträngFalköpings AIK OK43:10+12:51
79Daniel JohanssonOK Hammaren43:11+12:52
80Henrik PetterssonFalköpings AIK OK43:14+12:55
80Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna43:14+12:55
82Per JonssonSjövalla FK43:21+13:02
83Urban SörqvistMarkbygdens OK43:33+13:14
84Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK43:58+13:39
85Johan AgåsSundsvalls OK44:05+13:46
86Magnus SjöbergOK Branten44:14+13:55
87Rickard JonforsenHallstahammars OK44:33+14:14
87Joakim AhlströmVästerås SOK44:33+14:14
89Samuli ToivanenHiidenkiertäjät44:54+14:35
90Olof MartanderTrollhättans SOK44:56+14:37
91Jörgen SaméusFrölunda OL45:02+14:43
92Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL45:25+15:06
93Brett WeihartOK Orinto45:35+15:16
94Martin EkdalaKungälvs OK45:39+15:20
94Peter HydénNAIS Orienteringsklubb45:39+15:20
96Roland HästöIF Femman45:42+15:23
97Tom BjörklundOK Botnia45:46+15:27
98Ulric BjörckIK Uven45:47+15:28
99Håkan PerssonValbo AIF46:01+15:42
100Johan ÅbergOK Landehof46:11+15:52
101Magnus LundinAvesta OK46:19+16:00
102Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb46:29+16:10
103Magnus EngbergSundsvalls OK46:35+16:16
104Janne LindströmOK Hammaren46:54+16:35
105Klas ÅströmMölndal Outdoor IF47:18+16:59
106Torbjörn VikblomOK Hammaren47:29+17:10
107Tore NallgårdVästerås SOK47:36+17:17
108Lars KlogborgOK-Htf47:47+17:28
109Johan OckbornTrollhättans SOK48:09+17:50
110Sami MustajokiTampereen Pyrintö48:17+17:58
111Mats EkmanFinspångs SOK48:24+18:05
112Anders RybergMölndal Outdoor IF48:30+18:11
113Hans NilssonKungälvs OK48:35+18:16
113Svante BerglundUlricehamns OK48:35+18:16
115Anders CullbrandMölndal Outdoor IF48:38+18:19
116Per GustafssonHällefors OK48:39+18:20
117Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK48:48+18:29
118Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK48:55+18:36
119Fredrik PonténSelånger SOK48:57+18:38
119Håkan SalbergIK Uven48:57+18:38
121Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb49:23+19:04
122Håkan AnderssonOK Hammaren49:24+19:05
123Per CarlssonIF Hagen49:37+19:18
124Stefan L JohanssonKungälvs OK49:51+19:32
125Kjell JosefssonOK Kolmården49:53+19:34
126Antti VälkkiTampereen Pyrintö49:55+19:36
127Mats HermanssonKungälvs OK49:57+19:38
128Ulrik FrödinSundsvalls OK50:01+19:42
128Johan EngvallSala OK50:01+19:42
130Pär JohannessonFrölunda OL50:19+20:00
131Janne SyrjäläinenAnttolan Urheilijat50:23+20:04
132Anders MasesStora Tuna OK50:47+20:28
133Johan JylltorpLinköpings OK50:57+20:38
134Staffan OlofssonSjövalla FK51:03+20:44
135Thomas IvarssonOK Hammaren51:12+20:53
136Stefan CarlénOK Landehof51:18+20:59
137Michael ThygesenOK Snab51:22+21:03
138Stephan AspforsOK Hammaren51:44+21:25
139Anders LarssonAlmby IK51:45+21:26
140Mats KjellssonSidensjö IK51:53+21:34
141Mats RönnborgIK Uven52:19+22:00
142Ulf NyqvistOK Landehof52:33+22:14
143Urban LindgrenOK Storsjön52:36+22:17
144Jonas FurubackaOK Botnia52:46+22:27
145Niklas LorénOK Landehof53:15+22:56
146Jonas WibergVK Uvarna53:21+23:02
147Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb53:30+23:11
148Mats JohanssonOK Tisaren53:37+23:18
148Peter JohanssonSimlångsdalens IF53:37+23:18
150Niklas SanderOK Milan53:38+23:19
151Marko SaarinenRajamäen Rykmentti53:42+23:23
152Mika TolonenOK Amne54:08+23:49
153Andreas PihlströmOK Landehof54:15+23:56
154Thomas BergstrandBrattås CK54:16+23:57
155Johan FridströmFinspångs SOK54:20+24:01
156Jon BreivoldVästerås SOK54:50+24:31
157Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL55:08+24:49
158Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF55:20+25:01
159Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb55:26+25:07
160Jan AnderssonOK Hammaren55:34+25:15
161Anders af HällströmOK7755:52+25:33
162Thomas ÅmanOK Botnia55:55+25:36
163Jan FranssonOK Milan55:59+25:40
163Christer NordbergGöteborg-Majorna OK55:59+25:40
165Martin KruseIF Rigor56:26+26:07
166Lars HodinÅrsunda IF56:47+26:28
167Magnus HenningssonHestra IF56:49+26:30
168Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK57:11+26:52
169Henrik LindgrenIF Femman57:17+26:58
170Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping58:17+27:58
171Håkan JanssonVänersborgs SK59:16+28:57
172Michael LindeIF Åland59:37+29:18
172Stefan NormanSävedalens AIK59:37+29:18
174Sven ErikssonOK Landehof59:53+29:34
175Lars ÖstlingKungälvs OK1:01:27+31:08
176Lars HallVästerås SOK1:01:41+31:22
177Dennis RoosSOK Träff1:01:45+31:26
178Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:02:14+31:55
179Kristoffer LindFK Herkules1:03:17+32:58
180Stefan NynäsOK Botnia1:04:13+33:54
181Arjan SnijderIK Uven1:05:08+34:49
182Mats BackFagersta OK1:05:41+35:22
183Per O MagnussonLinköpings OK1:05:45+35:26
184Jonatan LampaIF Rigor1:06:26+36:07
185Jonas MelénTrollhättans SOK1:06:32+36:13
186Jonas NäslundOK Hammaren1:08:16+37:57
187Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:09:54+39:35
188Gert AnderssonEds SK1:10:31+40:12
189Janingvar JohanssonLidköpings VSK1:10:52+40:33
190Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:12:11+41:52
191David LindgrenVästerås SOK1:12:15+41:56
192Staffan OlssonStigsökarna1:14:41+44:22
193Urs HirtOLG Rymenzburg1:15:53+45:34
194Olli TurakainenHelsingin Suunnistajat1:24:49+54:30
195Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:37:13+1:06:54
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Ulf GabrielssonKungälvs OKej godkänd
Markku KytäjäHiidenkiertäjätej godkänd
Sven PerssonÅrsunda IFej godkänd
Johan SundénVästerås SOKej godkänd
Mikael PalmbergOK Hammarenej godkänd
Fredrik Berg IF Rigorej start
Tony DalebrandSundsvalls OKej start
Håkan HanssonFalkenbergs OKej start
Anders JohanssonOK Hammarenej start
Lars WestlinValbo AIFej start
Jan WiklundFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser