Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Kort-2

4 600 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats NylundBredaryds SOK29:51
2Fredrik BarrulfOK Tyr31:46+1:55
3Per FlakbergIFK Göteborg32:35+2:44
4Dan NilssonNyköpings OK32:53+3:02
5Roger CarlssonOK Tranan32:59+3:08
6Anders PetterssonKarlskrona SOK33:27+3:36
7Marko KarkulehtoOK Vilse 8733:42+3:51
8Per-Erik RönnestrandFrösö IF33:45+3:54
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:48+3:57
10Bengt NorrmanTrollhättans SOK34:10+4:19
11Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna34:27+4:36
12Glen HåkanssonVäxjö OK34:40+4:49
13Anders JonssonIK Vikings OK35:02+5:11
14Christer AlkbergOckelbo OK35:25+5:34
15Niclas AnderssonMarkbygdens OK35:32+5:41
16Magnus SvenssonNässjö OK35:35+5:44
17Lars HelgessonHestra IF35:46+5:55
17Matz AnderssonLesjöfors SK35:46+5:55
19Sven WigertzLånghundra IF35:58+6:07
20Tomas StigssonTrollhättans SOK36:00+6:09
21Mikael PalgrimVänersborgs SK36:10+6:19
22Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF37:01+7:10
23Clas LöfqvistOK Njudung37:07+7:16
24Ulf LarssonGarphyttans IF37:42+7:51
25Lars JacobssonDegerfors OK37:46+7:55
26Per KjellanderGöteborg-Majorna OK37:52+8:01
27Mats SöderbergKalmar OK37:58+8:07
28Ola MannbergSkellefteå OK38:00+8:09
29Mats AnderssonOK Orion38:04+8:13
30Thomas ÖstlundVästvärmlands OK38:23+8:32
31Jan-Olov AnderssonOK Älgen38:26+8:35
32Michael PalmOK Triangeln38:42+8:51
33Peter HambäckLånghundra IF38:59+9:08
34Magnus BlennowFalköpings AIK OK39:17+9:26
35Ulf K. RaskSigtuna OK39:32+9:41
36Stefan SvenssonBredaryds SOK39:57+10:06
37Anders OlssonLustens OK40:00+10:09
38Thomas PerssonOK Gränsen40:04+10:13
39Magnus WideFrölunda OL40:16+10:25
40Martin MandingerTrollhättans SOK40:17+10:26
41Ola IsakssonOK Tyr40:18+10:27
42Jan TuressonBurseryds IF40:20+10:29
43Stefan JohanssonSOK Viljan40:38+10:47
44Tomas LindgrenTrosabygdens OK40:46+10:55
45Mikael JungbjerGöteborgs SK40:48+10:57
46Mats LundinÄlvsby IF OK40:51+11:00
47Christer MannfolkUlricehamns OK41:02+11:11
48Patrik ThybeckLindebygdens OK41:06+11:15
49Per JohanssonOK Reftele41:10+11:19
50Lars G JohanssonIFK Göteborg41:14+11:23
51Ulf PerssonBottnaryds IF41:19+11:28
52Anders NilssonOK Orion41:23+11:32
52Lars HolmgårdKils OK41:23+11:32
54Torbjörn GrahnIK Uven41:32+11:41
55Anders DahlgrenÖstersunds OK41:46+11:55
56Jonas MånssonK 3 IF41:47+11:56
57Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK41:51+12:00
58Thomas NorströmSkellefteå OK42:21+12:30
59Göran AttåsOK Tisaren42:23+12:32
60Håkan AnderssonKarlskrona SOK42:26+12:35
61Stefan ErikssonOK Älgen42:33+12:42
62Peter WilhelmssonKarlskrona SOK42:34+12:43
62Lars SpånbergGävle OK42:34+12:43
64Gert JonssonIK Hakarpspojkarna42:35+12:44
65Göran StuhlhoferOK Landehof42:55+13:04
66Jonas AnderssonOK Norrvirdarna43:02+13:11
67Anders JönssonOK Triangeln43:23+13:32
68Jan AnderssonGävle OK43:32+13:41
69Roger KrohnFältjägarnas IF44:03+14:12
70Leif AnderssonRånäs OK44:06+14:15
71Lars LjungbergSjövalla FK44:21+14:30
72Håkan RostöRånäs OK44:57+15:06
73Anders BlomqvistOK Skogsfalken45:00+15:09
74Thomas RoosIF Thor45:34+15:43
75Lennart DahlgrenFilipstads OK45:37+15:46
76Anders GranqvistVärend GN OL45:49+15:58
77Peter StrömdahlOK Skogsvargarna46:00+16:09
78Mats DruggeVittjärvs IK46:02+16:11
79Per AnderssonUlricehamns OK46:04+16:13
80Johan FalkUlricehamns OK46:06+16:15
81Mikael WahlbomOK Orion46:09+16:18
82Klaes AxelssonMullsjö SOK46:12+16:21
83Erik WillénÖstersunds OK46:21+16:30
84Ola AndertoftMarkaryds FK46:22+16:31
85Johan WannbergIK Omega46:28+16:37
86Hans WedbergSjövalla FK46:49+16:58
87Stefan JonssonNybro OK46:51+17:00
88Anders KristofferssonAnderstorps OK46:53+17:02
89Stefan PihlSOK 6847:03+17:12
90Anders JohanssonKarlskrona SOK47:07+17:16
91Johnny BerglövÅrsunda IF47:18+17:27
92Pär JohanssonOK Alehof48:45+18:54
93Christer VredinIFK Umeå49:26+19:35
94Hjalmar LaudonVännäs OK49:54+20:03
95Niclas LidströmFrösö IF50:01+20:10
96Sven NilssonIK Vista50:18+20:27
97Greg CampbellLustens OK50:28+20:37
98Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna50:30+20:39
99Gunnar HallOK Skogsvargarna50:58+21:07
100Ragnar UppströmFK Herkules51:05+21:14
101Sören AnderssonLidköpings VSK51:24+21:33
102Ulf JohanssonKarlskrona SOK51:31+21:40
103Anders StrömbäckAnkarsrums OK52:11+22:20
104Håkan ÖstergrenVäxjö OK52:14+22:23
105Robert HallbergIK Uven52:25+22:34
106Patrik FredrikssonFK Herkules52:28+22:37
107Håkan BjörklundSjövalla FK52:57+23:06
108Mikael PetersonFalköpings AIK OK53:01+23:10
109Torulf BäckmanFrösö IF53:20+23:29
110Dick HimmelmannSjövalla FK53:25+23:34
111LEIF LENNART JOACIM AhnheimTibro OK53:32+23:41
112Peter SvahnEksjö SOK53:43+23:52
113Lars SkymbergKFUM Örebro OK54:02+24:11
114Stefan SpetzUlricehamns OK54:39+24:48
115Anders MarklundSkellefteå OK54:42+24:51
116Anders SjöbergOK Reftele54:46+24:55
117Roland LarssonGammelstads IF54:57+25:06
118Tomas AndreassonFrölunda OL56:40+26:49
119Krister RosendahlOK Renen56:56+27:05
120Gerth TolftéOK Älme57:24+27:33
121Fritiof AnderssonGudhems IF57:41+27:50
122Kjell EinarssonOK Skogshjortarna57:44+27:53
123Stig GustafssonIK Ymer57:53+28:02
124Mats KarlssonLaxå OK57:55+28:04
125Johan BlomgrenSOK Aneby58:20+28:29
126Peter RavnellGudhems IF59:41+29:50
127Johan KarlssonIF Thor1:00:40+30:49
128Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:00:48+30:57
129Björn LindgrenKFUM Örebro OK1:01:32+31:41
130Anders JakobssonSOK Träff1:01:58+32:07
131Kjell JohanssonSkattkärrs SOK1:02:15+32:24
132Hans VokseppOK Skogshjortarna1:02:45+32:54
133Ingemar HedinEksjö SOK1:04:16+34:25
134Thomas AlmgrenBorås GIF1:04:28+34:37
135Sven GiselssonRonneby OK1:05:17+35:26
136Håkan BerndtssonFrölunda OL1:06:02+36:11
137Pär StenbergOK Skogshjortarna1:06:21+36:30
138Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:08:08+38:17
139Bernt NilssonOK Tyr1:08:14+38:23
140Håkan PerssonMölndal Outdoor IF1:09:09+39:18
141Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:09:25+39:34
142Lars WestlundTrosabygdens OK1:09:31+39:40
143Phil MullinsSjövalla FK1:09:43+39:52
144Magnus BergströmRånäs OK1:09:45+39:54
145Bo WesterbergTrollhättans SOK1:10:00+40:09
146Anders PetterssonVästerviks OK1:11:43+41:52
147Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:17:08+47:17
148Bjørn ChristoffersenSvendborg OK1:48:27+1:18:36
149Kai ZhengOAC1:52:20+1:22:29
150Mikael AnderssonValbo AIF1:56:47+1:26:56
Börje ÖbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Mats GustafssonIK Gandvikej godkänd
Anders LindgrenSkellefteå OKej godkänd
Göran KarlssonPiteå IFej start
Lars AlmquistOK Triangelnej start
Per BrahmLånghundra IFej start
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarnaej start
Jonas FridmanVännäs OKej start
Lars-Olov LugneKils OKej start
Göran PerssonVärend GN OLej start
Mikael VetterStorviks IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser