*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 8

4 530 m, 295 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Einar JohanssonOK Tyr25:31
2Karsten KoplandModum O-lag26:58+1:27
3Henrik OlofssonOK Kompassen27:30+1:59
4Öyvind HjermstadFossum IF27:44+2:13
5Per-Ola OlssonAcademy 201627:56+2:25
6Patrik BlomRehns BK28:10+2:39
7Andreas SamuelssonOK Reftele28:18+2:47
8David KlemanTäby OK28:34+3:03
9Tony LarssonOK Skogsfalken28:52+3:21
10Johan KaskKFUM Örebro OK28:53+3:22
11Katla  ErlingFossum IF28:55+3:24
12Joakim GimholtTrosabygdens OK29:16+3:45
13Niklas HenrikssonGammelstads IF29:17+3:46
14Jonatan LysellRehns BK29:19+3:48
15Håkon HeggedalNydalen SK29:36+4:05
16Jan JohanssonIFK Umeå29:39+4:08
17John HedlundKöping-Kolsva OK30:38+5:07
18Stefan KollbergEksjö SOK30:59+5:28
19Even JansonDrammen31:31+6:00
20Magnus HjorthDomnarvets GOIF31:36+6:05
21Måns TistadIFK Lidingö SOK31:42+6:11
22Mattias PernebyIFK Lidingö SOK31:50+6:19
23Lennart LarssonHestra IF31:51+6:20
24Kaspar LiljaModum O-lag32:19+6:48
25Magnus LarssonFK Göingarna32:44+7:13
26Peter DahlbergUppsala 32:50+7:19
27Anders SvenssonLunds OK32:54+7:23
28Arno GrønhovdModum O-lag33:23+7:52
29Martin RegbornHagaby GoIF Örebro33:29+7:58
30Johan LövgrenDegerfors OK33:33+8:02
31Jonathan BerglindOK Södertörn33:36+8:05
32Erik EdgrenÄlta33:49+8:18
33Lars ForsbergOK Ravinen33:51+8:20
34Fredrik KarlssonNybro OK34:10+8:39
35Joakim HolmbackIF Femman34:17+8:46
36Anders PlattJärla Orientering34:24+8:53
37Erik JosefssonSävedalens AIK34:27+8:56
38Alexander AnderssonOK Roto34:30+8:59
39Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK34:51+9:20
40Kenneth SvenssonFinspångs SOK34:52+9:21
41Vilma BlennowFalköpings AIK OK35:03+9:32
42jörgen MårtenssonModum O-lag35:06+9:35
43Johan IsraelssonStora Tuna OK35:12+9:41
44Martin SørensenEiker OL35:13+9:42
45Jan NilssonAndrarums IF35:29+9:58
46Jonas WestbomOckelbo OK35:49+10:18
47Håkan HeinemanLeksands OK36:04+10:33
48Anders Stefan VestlundOK Kåre36:28+10:57
49Victor LarsenOK Melfar36:49+11:18
50Elin BjörkmanFöreningen Uppsala Multisport36:55+11:24
51Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK36:57+11:26
52Jonas GustafssonAndrarums IF37:15+11:44
53Lena KarlssonMarkbygdens OK37:18+11:47
54Sara HelanderDomnarvets GOIF37:19+11:48
55Carl HansenUddevalla OK37:22+11:51
56Mikael RolkerTjällmo-Godegårds OK37:26+11:55
57Olle WindeliusFrosta OK37:33+12:02
58Jacob WiklundStora Tuna OK37:57+12:26
59Emil DöhlMalungs OK Skogsmårdarna37:58+12:27
60Emelie HolmströmJärla Orientering38:01+12:30
61Pär EngstrandStora Tuna OK38:09+12:38
62Mats CarlbergKFUM Örebro OK38:20+12:49
63Andreas AnderssonOK Roto38:21+12:50
64Ole Christian BangHamar OK38:22+12:51
65mikael petterssonIF TOR38:32+13:01
66Kajsa DahlbergIFK Umeå38:44+13:13
67Anders SundbladOK Måsen38:47+13:16
68Stina MagnussonOK Nolaskogsarna38:52+13:21
69Karl MikkelsenOL Tönsberg 38:53+13:22
70Wilhelm Von FrenckellIFK Lidingö SOK39:07+13:36
71Matleena LindeqvistPaimion Rasti39:16+13:45
72Johannes PaulssonTibro OK39:19+13:48
73Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr39:20+13:49
74Bo LindströmStorviks IF39:29+13:58
75Anders BoströmDomnarvets GOIF39:31+14:00
76Klaus KramerGO Harzberg / Bad Voeslau39:35+14:04
77Antti PaasiTampereen Pyrintö39:36+14:05
78Stina JanssonJärla Orientering39:38+14:07
79Päivi PitkänenJämsän Retki-Veikot39:43+14:12
79Göran KarlssonOK Hällen39:43+14:12
81Staffan BromanOK Roslagen39:46+14:15
81Reine KarlssonIFK Mora39:46+14:15
83Juha TainiJämsän Retki-Veikot40:02+14:31
83Linus ErikssonLinköpings OK40:02+14:31
85Severin BergliaModum O-lag40:09+14:38
86Jonas SvedbergTibro OK40:18+14:47
87Hilda MattssonJärla Orientering40:19+14:48
88Jonas BrånaltFrölunda OL40:26+14:55
89Gustav BäcklundRonneby OK40:28+14:57
90Johan TykessonRävetofta OK40:36+15:05
91Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK40:37+15:06
92Bure NoréusOK Ravinen40:54+15:23
93Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK40:58+15:27
94Kenneth LantzOK Österåker41:08+15:37
95Anna EkOK Ravinen41:09+15:38
96Hanna SahlinOK Kåre41:10+15:39
97Staffan HemströmGävle OK41:14+15:43
97Ingvild Maalen-JohansenNTNUI Orientering41:14+15:43
99Nicklas NilssonTumba-Mälarhöjden OK41:16+15:45
100Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna41:22+15:51
101Henrik MårtenssonModum O-lag41:25+15:54
102Jan LindellLima IF41:28+15:57
103Mattias ErikssonTrollhättans SOK41:32+16:01
104Mattias FärdigLidköpings VSK41:36+16:05
105Thomas LandenbergGöteborg41:37+16:06
106Tomas FernströmMölndal41:39+16:08
107Elias PonténStora Tuna OK41:40+16:09
108Fredrik PajalaOK Renen41:46+16:15
109Ulf ÅkerblomUlriksbergs IK41:54+16:23
110Hanna KarlssonMarkbygdens OK41:56+16:25
111Sebastian RunanderTrosabygdens OK41:58+16:27
112Jonas NilssonVK Uvarna42:01+16:30
113Lena CarlssonSävedalens AIK42:05+16:34
114Anni TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima42:07+16:36
115Anders KarlssonBodafors OK42:10+16:39
116Ola RuterÄlme OK42:16+16:45
117Anna LööfOK Pan-Kristianstad42:25+16:54
118Laura RobertsonHutt Valley42:31+17:00
119Ina SkalbergBredaryds SOK42:32+17:01
120Dag TryggöTrollhättans SOK42:34+17:03
121Robin LarssonFK Göingarna42:43+17:12
122Åsa FranzenIL Tyrving42:48+17:17
123Marcus FärgAnnebergs GIF42:54+17:23
124Per RöstOK Storsjön43:02+17:31
125Henrik MårtsSäterbygdens OK43:03+17:32
125Linnea LarssonUlricehamns OK43:03+17:32
127Andreas PruthIK Hakarpspojkarna43:07+17:36
128Per-Erik ÅslundOK Linné43:12+17:41
129Jakob RedtzerAttunda OK43:13+17:42
130Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna43:30+17:59
131Jaakko PaasiTampereen Pyrintö43:32+18:01
132Vesa KuttiHagaby GoIF Örebro43:33+18:02
133Carl HolmgrenBergnäsets AIK43:34+18:03
134Olle WestmanGagnefs OK43:37+18:06
135Linda HedenblomSjövalla FK43:47+18:16
136Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg43:48+18:17
137Maria CarlströmCentrum OK44:06+18:35
138Peter IvarsIF Femman44:13+18:42
139Per AnderssonLustens OK44:14+18:43
140Olle BlomgrenOK Södertörn44:16+18:45
141Erik SjöbergTibro OK44:23+18:52
142Rune SundströmSöderhamns OK44:28+18:57
143Christine Turter SandvoldNydalens SK44:33+19:02
143Ole Johnny PetersenEiker OL44:33+19:02
145Lars HjelmLivgardets IK44:38+19:07
146Bent ChristiansenViking Orientering44:45+19:14
147Christer BlomqvistRembo IK44:54+19:23
148Christer HermanssonTolered-Utby Ol-klubb44:56+19:25
149Espen LunöeNydalen SK45:00+19:29
150Cristina MagnussonCentrum OK45:02+19:31
151Päivi KarjalainenSuunta Jyväskylä45:05+19:34
152Elin Falk SörqvistIF Thor45:13+19:42
153Stina BergNAIS Orienteringsklubb45:19+19:48
154Eric SjögrenKöping-Kolsva OK45:34+20:03
155Stina ÅbergTjällmo-Godegårds OK45:51+20:20
156Sara EngOK Pan-Kristianstad45:53+20:22
157Yvonne BackmanIK Falken46:05+20:34
158David SöderströmSala OK46:09+20:38
159Björg GranlyFreidig46:13+20:42
159Mikael BodinGällstadbygdens SOK46:13+20:42
161Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF46:15+20:44
162Tina SelinÖrnsköldsviks OK46:16+20:45
163Robert WieslanderOK Skärmen46:19+20:48
164Ulrika NilssonBorgeby46:24+20:53
165Elin JohanssonFinspångs SOK46:25+20:54
166Linus BenzterOK Vilse 8746:39+21:08
167Kalle PetterssonRånäs OK46:41+21:10
168Fredrik HansenFK Boken46:46+21:15
169Hans Pettersson 46:53+21:22
170Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:56+21:25
171Yiching HuangAcademy 201646:58+21:27
172Sofie LillestrandTrösken I.L47:07+21:36
173harald männelOL-Team Wehrsdorf47:12+21:41
174elisabeth hovmöllerSöders TYRESÖ47:13+21:42
174Martin NorrmanKjula IF47:13+21:42
176Per ÖstergrenFMTM47:17+21:46
176Anders TykessonRävetofta OK47:17+21:46
178Anna SchmiterlöwHjobygdens OK47:23+21:52
179Jan SamuelssonFalköpings AIK OK47:24+21:53
180Kathrin FabianWAT.OL47:27+21:56
181Laila IngelssonOK Hammaren47:34+22:03
182Marie HögstrandMarkbygdens OK47:36+22:05
183Joakim ÅkessonOK Landehof47:38+22:07
184Julia LundquistNybro OK47:53+22:22
185Jiří ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary48:11+22:40
186Hanna SjöbergGävle OK48:18+22:47
187Lars-Henrik GalborgenEds SK48:20+22:49
188Ketil ÅstebølOppsal Orientering48:24+22:53
189Martin CrosbyAuckland 48:34+23:03
190Paula KölhiTampereen Pyrintö48:38+23:07
191Elin WåhlinTullinge SK48:41+23:10
192Mattias AnderssonOK Tisaren48:42+23:11
193Luiza DarLänna IF48:43+23:12
194Lina AnderssonFalköpings AIK OK48:44+23:13
194Pia-Maria BondessonFrosta OK48:44+23:13
194Hao XieHangzhou Migu Orienteering Club48:44+23:13
197Johan HertsbackaNärpes OK48:45+23:14
198Karin AnderssonVästerås SOK49:04+23:33
199Monica KollbergEksjö SOK49:06+23:35
200Lena RisbyOK Ravinen49:24+23:53
201Maria MuntherSävedalens AIK49:30+23:59
202Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF49:55+24:24
203Satu TurtolaKokkolan Suunnistajat50:16+24:45
204Lars KarlssonFMTM50:28+24:57
204Erik KallinGarphyttans IF50:28+24:57
206Torbjörn JonssonFMTM50:36+25:05
207Anna OtterborgJönköping50:41+25:10
208Björn HellrupOK Pan-Kristianstad50:42+25:11
209Maja ErikssonDomnarvets GOIF50:45+25:14
210Kristin HanssonMarkbygdens OK50:49+25:18
211Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro50:56+25:25
212Willard OngAcademy 201650:59+25:28
213Magdalena MosslindVandrarringen51:33+26:02
214Maarit KerkkonenJämsän Retki-Veikot51:44+26:13
215Lars-Olof SarenmarkLeksands OK51:54+26:23
216Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg51:58+26:27
217Lars BjörfjällBredareds IF52:00+26:29
218Kristina EkströmIF Thor52:06+26:35
219Kerstin LarssonOK Milan52:12+26:41
220Bo-Göran KarlssonAvesta OK52:24+26:53
221Hanna LundmarkLångvikens OK52:32+27:01
222Rasmus WillénÖstersunds OK52:54+27:23
223Vilma BergerDomnarvets GOIF52:55+27:24
224Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK53:05+27:34
225Catarina BoströmEnebybergs IF53:15+27:44
226Grim WoldSundbybergs IK53:19+27:48
227Mats KaijserSundbybergs IK53:28+27:57
228Bo PeterssonLessebo OK53:32+28:01
229Tomas TapperIFK Lidingö SOK53:55+28:24
230Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg54:06+28:35
231Eva NelkingSkåneslättens OL54:14+28:43
232Malin HallgrenBjursås OK54:37+29:06
233Robert JohanssonTäby OK54:46+29:15
234Lotta TapperIFK Lidingö SOK54:51+29:20
235David GrimforsIFK Göteborg54:56+29:25
236Henrik AndersonJärfälla OK55:05+29:34
237Niclas DelinKristianstad55:16+29:45
238Per SvenningssonLunds OK55:25+29:54
239Andreas LagerkvistFalun55:35+30:04
240Wolfgang FabianWAT.OL55:36+30:05
241Torbjörn EklövStorviks IF55:39+30:08
242Katariina KemppainenKeravan Urheilijat55:44+30:13
243Per BrobergOK Sänkan56:07+30:36
244Dennis SvenssonOK Sänkan56:16+30:45
245Anna MårtenssonModum O-lag56:26+30:55
246Bo MånssonOK Löftan56:29+30:58
247Gunilla BlomqvistRembo IK56:51+31:20
248Charlotte LundquistNybro OK56:52+31:21
249Stefan DahlHelsingborgs SOK56:58+31:27
250Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK57:04+31:33
251Anders NorlinIFK Mora OK57:29+31:58
252Ole Hans  ÖieLøten o-lag57:33+32:02
253Jasinta RajanIFK Lidingö SOK57:37+32:06
254Jakob LiljaOK Enen57:39+32:08
255Patrik GustafssonVästerbergslagens OL57:59+32:28
256Sofia ÅslundOK Linné58:15+32:44
257Linda LarssonGöteborg59:00+33:29
258Robin PedersenGöteborg-Majorna OK59:18+33:47
259Markus HanssonHagaby GoIF Örebro59:35+34:04
260Finn IngwersenHorsens OK1:00:12+34:41
261Anna EleniusCentrum OK1:00:15+34:44
262Jorma NevalaRast-Nokia1:00:23+34:52
263Fanni MarkussenAsker SK1:00:33+35:02
264Ida WihlborgOK Gynge1:00:39+35:08
265Johanna NilssonCentrum OK1:01:01+35:30
266Johan NilssonÖstersunds OK1:01:11+35:40
267Niklas SahlénIF Hagen1:01:24+35:53
268Jens FrandsenOK Sorø1:01:27+35:56
269Markus PriesterathGundelfinger Turnerschaft1:01:59+36:28
270Sven KäckSol Tranås1:02:30+36:59
271Oscar BrolingBredaryds SOK1:02:40+37:09
272Mats MattssonKungsgårdens SK1:03:11+37:40
273Johan ReleforsForsa OK1:03:23+37:52
274Fredrik EdgrenSkarpnäcks OL1:03:57+38:26
275Magnus BenjaminssonMarkaryds FK1:04:50+39:19
276Ronny SchalinMalmö OK1:05:19+39:48
277Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:05:32+40:01
278Malin ÅgrenLunds OK1:06:29+40:58
279Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:07:40+42:09
280Göran GabrielssonKorsnäs IF OK1:07:46+42:15
281Gunnar Kofoed PedersenViking Orientering1:08:07+42:36
282Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:09:28+43:57
283Patrik NorrbyOK Södertörn1:10:41+45:10
284Birgitta JanssonGarphyttans IF1:12:32+47:01
285Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:14:57+49:26
286Sten PeterssonKungsgårdens SK1:15:42+50:11
287Wang YuxiangO-Skola Bi Dahlbom1:16:22+50:51
288Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:17:39+52:08
289Dorothy, Lai Yee ChanHKOC1:17:53+52:22
290Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:19:03+53:32
291Vivian ChungOBAA1:39:45+1:14:14
292Xiao WeiqiangO-Skola Bi Dahlbom1:49:37+1:24:06
Magnus BernGarphyttans IFej godkänd
Rikard BengtssonLivgardets IKej godkänd
Johanna GranathTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Jouko AndelinLahden Taimiej start
Hanna BarkegrenStora Tuna OKej start
Maria Eklund ej start
Hans GranérOK Kullingshofej start
Viktor IvarssonOK Hammarenej start
Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubbej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Lotten LindkvistAcademy 2016ej start
Eva LundkvistOK Torej start
Tuukka MäkinenMS Parmaej start
Bo NobornSundsvalls OKej start
Tobias RingströmOK Landehofej start
Olena StrugalovaVaregg Fleridrettej start
Hao XieHangzhou Migu Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser