Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-2

6 530 m, 144 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Gjermund UrsetBul-Tromsø IL36:15
2Olov VikströmSundsvalls OK38:36+2:21
3Mats RöjgårdOK Kolmården39:07+2:52
4Mattias EdströmKovlands IF39:12+2:57
5Pessi LiukkonenSundsvalls OK39:20+3:05
6Johan PetterssonOK Motala39:46+3:31
7Thomas FrostAlta OL39:56+3:41
8Rob HartOK Linné40:01+3:46
9Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna40:20+4:05
10Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna40:27+4:12
11Eivind LandeEidskog OL40:47+4:32
12Åke LjunggrenLinköpings OK40:49+4:34
13John SolbreckLånghundra IF40:51+4:36
14Magnus JohanssonOK Löftan41:23+5:08
15Anders GustafssonUddevalla OK41:25+5:10
16Stefan KarlssonOK Denseln41:36+5:21
17Kjetil  BjørloHalden SK41:57+5:42
18Flemming JørgensenOK Snab42:02+5:47
19Tore NymarkAskøy O-Lag42:03+5:48
20Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna42:05+5:50
21Anders BoströmOK Linné42:26+6:11
22Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL42:37+6:22
23Patrik RönnbäckVisborgs OK42:54+6:39
24Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)43:16+7:01
25Fredrik SvenssonJönköpings OK43:28+7:13
26Andreas RangertIK Hakarpspojkarna43:51+7:36
27Ulf BergströmOK Rodhen44:03+7:48
28Fredrik EngmanOK Denseln44:08+7:53
29Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna44:16+8:01
30Björn KarlssonOK Denseln44:32+8:17
31Sveinung RykkjeStord IL44:44+8:29
32Ulf LindqvistÖstersunds OK44:52+8:37
33Øyvind SolliFet OL44:59+8:44
34Torgeir AuneByåsen IL45:05+8:50
35Thomas PerssonOK Denseln45:11+8:56
36Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK45:45+9:30
37Niklas BrattOK Orion45:49+9:34
38Ola TellesbøHadeland OL46:00+9:45
39Jens Knud MaarupCopenhagenO46:19+10:04
40Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering46:22+10:07
41Svein NygårdLillomarka OL46:24+10:09
41Matti EnvallIK Hakarpspojkarna46:24+10:09
43Jan Ola PedersenVang OL46:26+10:11
44Martin BobergIF Rigor46:33+10:18
44Jonas PerssonTorsås OK46:33+10:18
46Lars HenrikssonSundsvalls OK46:37+10:22
47Gunnar VatnFrol IL46:45+10:30
47Jon-Anders BordalRingsaker OK46:45+10:30
49Fredrik SmedbergOK Skogsfalken46:56+10:41
50Geir NilsenViul OK46:58+10:43
51Johan AlfredssonStora Tuna OK47:02+10:47
52Per KempeOK Denseln47:08+10:53
53Henrik LjungemyrOK Kolmården47:16+11:01
54Jens ArvidssonIF Rigor47:17+11:02
55Per JohanssonMotala AIF OL47:30+11:15
56Patrik RosénVäxjö OK47:44+11:29
57Otto Richard EideByåsen IL48:17+12:02
58Torgeir SnilsbergOK Moss48:22+12:07
59Håkon DåsnesVang OL48:45+12:30
60Sten Åge NygårdseterVegårshei IL49:03+12:48
61Lars-Åke LarssonÖstersunds OK49:14+12:59
62Thomas AdolfssonLinköpings OK49:22+13:07
63Per ErlandssonVimmerby OK49:49+13:34
64Jan EhnbergSala OK49:50+13:35
65Per Øivind EgerKongsberg OL50:01+13:46
66Bernt BrynhildsenWing OK50:25+14:10
67Anders SandbladVäxjö OK50:46+14:31
68Arnt Oluf EideGjø-Vard OL50:49+14:34
69Henrik BerlinOK Orion50:55+14:40
70Bjørn-Willy ArntzenAsker SK51:11+14:56
71Mogens HagedornCopenhagenO51:12+14:57
72Michael AdamssonNybro OK51:24+15:09
73Hans JohanssonSundsvalls OK51:42+15:27
74Håvard HågårdKonnerud IL51:46+15:31
74Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna51:46+15:31
76Filip SjöforsOK Älme51:48+15:33
77Gunnar Engen VikNydalens SK52:06+15:51
78Knut AurebekkTorridal52:21+16:06
79Kell SønnichsenOK Pan Århus52:25+16:10
80Dennis TollOK Njudung53:01+16:46
80Fredrik JönssonMotala AIF OL53:01+16:46
82Daniel UnnerudLånghundra IF53:02+16:47
83Hans PerssonOK Kolmården54:04+17:49
84Lars DanielsonMatteus SI54:06+17:51
85Olle SjöforsOK Älme54:08+17:53
86Christer ArksandVallentuna-Össeby OL54:15+18:00
87Lars MunktvedCopenhagenO54:20+18:05
88Michael ErtmannCopenhagenO54:30+18:15
89Alan IrvingWCOC54:41+18:26
90Tobias Den BraverOK Gränsen56:11+19:56
91Jörgen BlästaNjurunda OK56:23+20:08
92Harald StorrønningByåsen IL56:47+20:32
93Olle MalmringFreidig57:42+21:27
94Anders PeterssonOK Njudung57:47+21:32
94Göran NordSol Tranås57:47+21:32
96Gert WildheimFK Friskus-Varberg58:04+21:49
97Kjetil MolundIL Tyrving58:24+22:09
98Robert HjelmVimmerby OK58:27+22:12
99Johan WänströmFinspångs SOK58:30+22:15
100Bjørn Gaute HerlyngGrue IL58:31+22:16
101Fredrik BrorsonOK Nackhe58:41+22:26
102Sven Arne GylterudFossum IF58:56+22:41
103Urban BillingHultsfreds OK59:32+23:17
104Kim PoulsenAarhus 1900 orientering59:53+23:38
105Henrik SvenssonOK Löftan1:00:02+23:47
106Jonas MattssonRimbo SOK1:00:13+23:58
107Tomas JonssonVandrarringen1:00:25+24:10
108Magnus TrofastBredaryds SOK1:02:05+25:50
109Ivar MølnvikFossum IF1:02:37+26:22
110Thomas AnderssonDalaportens OL1:02:54+26:39
111Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:03:00+26:45
112Max CarcasInterlopers1:03:19+27:04
113Per CarlssonStora Tuna OK1:03:34+27:19
114Peter Refshammer PallesenOK SYD1:03:42+27:27
115Jakob SøndergaardOK Roskilde1:05:20+29:05
116Jens TjentlandLardal OL1:05:38+29:23
116Stefan PerssonVisborgs OK1:05:38+29:23
118Marcus JohnssonAvesta OK1:05:46+29:31
119Ulf LiljebjörnNybro OK1:06:56+30:41
120Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:07:00+30:45
121Pål BårdsenStavanger OK1:07:39+31:24
122Patrik LundqvistNybro OK1:07:44+31:29
123Johan HanssonOK Löftan1:07:54+31:39
124Ole JensenMariager Fjord OK1:08:11+31:56
125Jens KovstedTisvilde Hegn OK1:08:15+32:00
126Christer JohanssonEksjö SOK1:08:28+32:13
127Jan KølbækAarhus 1900 orientering1:12:12+35:57
128Magnus SahlmanLinköpings OK1:12:29+36:14
129John-Ola HovdalOK Skøynar1:13:44+37:29
130Ulf HonethVäxjö OK1:16:33+40:18
131Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:16:57+40:42
132Jonas HultinOK Löftan1:21:41+45:26
133Atle WølloKongsberg OL1:22:12+45:57
134Øivind FrøislandVang OL1:24:07+47:52
135Kent LindbladKalmar OK1:25:17+49:02
136Thomas UllnerOK Djurs1:29:01+52:46
137Anders GustavssonOK Enen1:29:08+52:53
138Uffe BachOK Djurs1:31:32+55:17
139Patrik SteenOK Enen1:31:44+55:29Ladda ner rutt i gpx-format
140Hans Olav HygenØstmarka OK1:33:20+57:05
141Ulf IsakssonHässleby SOK1:42:30+1:06:15
142Anders MalmqvistMotala AIF OL1:56:02+1:19:47
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Peter LundOK Kolmårdenej godkänd
Lars StrømOK Skøynarej start
Fredrik BuskOK Härjulfej start
Roar HaugHadeland OLej start
Kjell HermanssonStenungsunds OKej start
Lars DavidssonHalmstad OKej start
Per Erik LarsenSandefjord OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser