Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Hakarpspojkarna

141 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonH11 (1108)15:325:37
1Susanne DittmerD60 Kort (442)30:309:33
2Kalle ÖhlundH11 (1108)16:30+0:585:58
2Hilda Holmqvist JohanssonD14 (924)25:14+0:106:01
2Eric HanssonH21-1 (853)58:19+0:125:44
2Anna EnvallD45 (859)31:30+1:176:54
2Sofia OlssonU2 (1872)19:46+1:147:50
2Daniel BjärsvikH45 Motion (509)33:56+1:156:47
2Emma OlinD11 (851)21:07+2:167:40
3Moa GranstedtD17-20 Kort (207)38:51+2:588:47
3Emma LingD14 (924)25:28+0:246:04
3Kurt SvenssonH60 (671)36:57+0:557:09
4Amanda LeoD21 Kort-2 (742)35:17+2:437:00
4Tilda PalmD13 (1017)28:05+2:326:38
4Anette GranstedtD45 (859)32:08+1:557:02
5Isa EnvallD16 (875)29:38+1:566:14
5Viktor GunnarssonH13 (1083)23:59+2:345:48
5Eva ÖhlundD40 (496)37:09+4:467:20
5Kristian PalmH45 Kort-1 (980)35:21+2:286:51
7Ida EskilssonD13 (1017)28:29+2:566:44
7Sara GranstedtD16 (875)30:39+2:576:27
7Hanna PalmD40 (496)37:26+5:037:23
7Olle KarlssonH12 (1032)18:27+2:375:52
8Filip OssianssonH20 Elit (617)1:02:55+7:196:02
8Emmy GranstedtD12 (1025)24:32+4:428:18
8Noa PruthH18 (472)46:34+6:037:05
8Alma Holmqvist JohanssonD15 (801)29:52+2:416:36
9Peter JacobssonH45-2 (713)40:20+4:056:10
9Stefan SandahlH40 Kort-1 (820)37:54+4:116:18
9Bo GranstedtH50 Kort-2 (763)33:48+3:577:20
10Evelina Svensson FinndahlD13 (1017)30:05+4:327:06
10Klas KarlssonH45-2 (713)40:27+4:126:11
11Joar HertinH15 (929)31:45+3:095:52
11Stefan ErikssonH50 Kort-2 (763)34:27+4:367:29
13Tova RangertD11 (851)24:12+5:218:48
13Annie ÖnstenD20 Elit (499)52:04+5:107:18
16Fredrik Lindgren2-days Men (131)48:39+11:586:49
18Minna PalmD10 (1269)21:33+5:198:54
18Helena SandahlD40 Kort-2 (637)35:25+7:298:37
20Martin DjerfH20 Elit (617)1:05:25+9:496:16
20Fridolf EskilssonH45-2 (713)42:05+5:506:26
20Adam GranstedtH21-1 (853)1:04:29+6:226:20
21Mats GranstedtH45 Kort-1 (980)37:33+4:407:17
22Ludwig LjungqvistH21 Elit (372)1:21:30+9:535:46
23Elin SvenssonD21-2 (671)55:57+9:198:01
24Emil BjörnlingerH18 Elit (573)49:00+6:576:23
24Elias RangertH14 Kort (375)37:51+18:3412:49
25Ellen LoreforsOpen 2 (501)51:38+19:0513:26
25Gabriella GustafssonD20 Elit (499)54:40+7:467:40
25Jan-Olof NybergH65 Kort (958)40:16+6:5710:58
25Lena BarkestamD65 (320)41:20+10:2512:00
25Hampus LindmanH18 (472)52:59+12:288:03
26Andreas RangertH45-2 (713)43:51+7:366:42
27Svante BjurgrenH60 (671)46:16+10:148:57
27Adrian SjödinH12 (1032)21:35+5:456:52
27Anna OlinD40 Kort-2 (637)38:00+10:049:14
28Elna ForsbergD21 Elit (365)1:16:17+12:387:20
29Daniel Örn2-days Men (131)1:00:14+23:338:26
29Lennart SöderbergH45-2 (713)44:16+8:016:46
30Alice AxelssonOpen 7 (1692)26:54+6:589:05
30Anders LingH45 Kort-1 (980)38:56+6:037:33
31Andreas GustafssonH18 Elit (573)51:06+9:036:39
31Evelina ErikssonOpen 3 (2726)31:23+7:3310:23
32Emil ÖhlundH15 (929)34:58+6:226:27
32Ella PalmD16 (875)34:46+7:047:19
32Stella RangertD12 (1025)28:58+9:089:49
32Ola OlssonOpen 10 (422)43:18+17:1610:54
35Sophia BjörnlingerD18 Elit (551)50:05+8:377:45
35Pia EliassonD10 (1269)23:11+6:579:34
35Jakob IngströmH16 (1024)34:05+6:446:01
36Malin HolmqvistD40 (496)46:43+14:209:13
36Helena GunnarssonD45 (859)39:26+9:138:38
36Isak HertinH18 Elit (573)52:00+9:576:46
37Amanda RangertD18 Elit (551)50:18+8:507:47
39Moa SvenssonD21-2 (671)1:01:10+14:328:46
40Anna SerrallongaD21 Elit (365)1:18:30+14:517:33
41Matti EnvallH45-2 (713)46:24+10:097:06
42Julia RangertD15 (801)36:09+8:587:59
42Oskar LjungqvistH21 Elit (372)1:26:51+15:146:09
43Arvid NordH20 Elit (617)1:10:40+15:046:46
43Erik LingH13 (1083)31:03+9:387:31
43Vilda PerssonD12 Kort (249)43:56+26:0916:23
44Tova OlssonD18 Elit (551)51:09+9:417:55
44Maria OssianssonD45 (859)41:17+11:049:03
44Marie ErikssonOpen 2 (501)58:35+26:0215:15
45Bo SöderqvistOpen 9 (584)1:01:17+20:168:00
46Hugo LinderöH14 Kort (375)48:05+28:4816:17
47Viktor OssianssonH18 Elit 2 (534)53:58+13:257:44
47Anton HanssonH20 Elit (617)1:11:09+15:336:49
49Signe EskilssonD10 (1269)24:18+8:0410:02
52Joel BjörnlingerH13 (1083)31:43+10:187:40
53Helena SandbergD45 Kort-1 (747)43:06+13:2612:06
57Elis TällbergH75 (592)52:33+19:3714:35
59Engla PruthD11 (851)32:33+13:4211:50
60Åsa EskilssonD40 Kort-2 (637)44:43+16:4710:52
61Gustaf SparrevikH21 Elit (372)1:34:53+23:166:43
61Albin HjellströmH13 (1083)32:41+11:167:54
64Arto BlomdahlH55 (967)45:33+13:028:12
64Gert JonssonH50 Kort-2 (763)42:35+12:449:15
65Sandra LingD11 (851)33:22+14:3112:08
66Markus OlinH40 (1146)58:33+15:497:36
67Maja ÅkessonD15 (801)38:58+11:478:37
69Albin AxelssonH21 Elit 2 (662)1:27:18+17:417:00
73Lukas GranstedtH16 (1024)37:12+9:516:35
74Håkan JohanssonH45-2 (713)51:46+15:317:55
75Magnus JohanssonH21 Elit 2 (662)1:28:56+19:197:07
78Gustav HjellströmH18 (472)1:20:03+39:3212:11
78Anton ThorstenssonH21-1 (853)1:16:18+18:117:30
81Hanna GunnarssonD21 Kort-2 (742)51:28+18:5410:13
86Emil LingH10 (1337)26:36+12:4211:36
86Malin JonssonOpen 4 (995)1:05:13+27:2413:20
88Oscar OlinH13 (1083)35:18+13:538:32
92Hans EliassonH45 Motion (509)1:24:13+51:3216:50
92Måns SandahlU2 (1872)30:46+12:1412:12
92Per LindgrenH60 Kort (990)47:53+16:0011:42
94Måns EliassonH12 (1032)27:48+11:588:51
99Nike PruthD14 (924)42:15+17:1110:05
99Thomas PeterssonH60 Kort (990)48:49+16:5611:56
100Klas LoreforsOpen 8 (1300)41:22+15:519:07
108Frida KarlssonD10 (1269)29:54+13:4012:21
114Susanne LinderöD45 Kort-1 (747)56:59+27:1916:00
120Mattias OssianssonH45-2 (713)1:07:00+30:4510:15
127Andreas PruthOpen 8 (1300)43:07+17:369:31
129Alva LoreforsOpen 4 (995)1:15:57+38:0815:31
133Ingrid KarlssonD45 Motion (966)57:31+27:5915:55
146Sven-Åke KarlssonH65 Kort (958)1:05:11+31:5217:45
151Meja EnvallD10 (1269)36:45+20:3115:11
154Staffan DittmerH60 Kort (990)59:20+27:2714:30
155Ulrika EliassonOpen 4 (995)1:21:35+43:4616:41
167Helena PerssonD45 Motion (966)1:13:22+43:5020:19
169Mattias ÖhlundH13 (1083)51:31+30:0612:28
176Leo PruthOpen 5 (2438)47:52+18:5012:24
215Viggo PerssonH10 (1337)42:19+28:2518:28
222Karin OlinOpen 3 (2726)46:18+22:2815:19
308Edwin OtterborgU1 (2187)25:03+12:5713:36
376Sofia ÖhlundU2 (1872)1:04:26+45:5425:34
386Lars SvenssonOpen 5 (2438)1:05:57+36:5517:05
478Ayan LingOpen 3 (2726)1:09:22+45:3222:58
Charlotta PorsöOpen 4 (995)ej godkänd
Ebba LindmanD15 (801)ej godkänd
Lennart BarkestamH65 Kort (958)ej godkänd
Ebba EnvallD18 Elit (551)ej start
Hugo AlmquistH16 (1024)ej start
Lotta RangertD45 Motion (966)ej start
Åsa CarlströmOpen 3 (2726)ej start
Elin GranstedtOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser