Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Haninge SOK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonH65 (766)32:427:16
12Aila HalttunenD65 Kort (470)39:39+6:2913:13
13Egil MorastH17-20 Kort (293)44:04+11:527:52
13Kajsa Eriksson2-days Women (67)42:54+12:318:27
20Helena KorhonenD65 Kort (470)43:02+9:5214:20
29Niclas SjögrenH35 (318)1:07:37+22:108:24
30Reijo KorhonenH60 Kort (990)39:29+7:369:39
32Anton Dahlberg2-days Difficult (70)58:03+29:5211:42
32Jan  EskilssonH55 Kort (872)42:56+7:099:31
40Nina PerssonD14 (924)34:19+9:158:11
47Elisabeth Bengtsson2-days Middle (146)52:24+24:1812:04
48Ingrid GraneliD65 Kort (470)49:25+16:1516:28
48Ove JanssonOpen 11 (308)1:04:40+29:2211:32
48Henrik MorastH45 Kort-1 (980)42:21+9:288:13
48Felix PerssonH16 (1024)34:52+7:316:10
51Therese WilsonOpen 10 (422)51:16+25:1412:54
56Peter HaglundH45-1 (730)49:23+12:557:33
60Johanna AlmlundOpen 11 (308)1:28:00+52:4215:42
63Jakob IvarssonH21 Kort-1 (1006)1:02:32+21:037:50
71Lena NileviD40 (496)1:00:17+27:5411:54
72Helena FalkD45 Motion (966)44:22+14:5012:17
75Jan DahlbergH45 Kort-1 (980)45:28+12:358:49
80Oskar NederheimH45 Kort-1 (980)46:47+13:549:05
82Joakim SkärlénH20 Elit (617)1:22:29+26:537:54
82Ulf AnderssonH45 Kort-1 (980)46:55+14:029:06
82Ing-Mari EskilssonD55 Kort (582)52:14+20:2016:28
83Linus NileviH10 (1337)26:19+12:2511:29
84Sonia PerssonD45 Kort-1 (747)49:14+19:3413:49
89Gustav HaglundU2 (1872)30:36+12:0412:08
93Catharina LjunggrenD50 Motion (592)1:05:57+33:0218:19
96Joakim PerssonH45 Kort-1 (980)48:54+16:019:29
98Jakob Gadefors NauH14 (1160)31:20+9:307:28
98Oskar HaglundH13 (1083)36:49+15:248:54
98Kerstin OhlssonD55 Kort (582)58:50+26:5618:33
99Christel NilssonD55 Kort (582)1:00:52+28:5819:12
102Hugo DahlbergH20 Elit (617)1:34:34+38:589:04
111Henrik SjögrenH40 (1146)1:03:57+21:138:18
118Fredrik MorastH45 Kort-1 (980)53:45+20:5210:26
124Fredrik WessmarkH21 Kort-1 (1006)1:14:39+33:109:21
125Ulf LundströmH60 Kort (990)53:27+21:3413:04
129Embla MorastD21-2 (671)1:42:40+56:0214:43
142Erik NederheimH10 (1337)31:19+17:2513:40
152Robert HaglundH45 Kort-1 (980)1:01:15+28:2211:53
154Susanne LindD50 Kort (901)58:03+29:2118:15
170Kerstin MorastD50 Kort (901)1:07:34+38:5221:14
173Gustav NirvinH16 (1024)55:26+28:059:48
174Martin SkärlénH16 (1024)55:57+28:369:54
175Gunnar SkärlénH45 Kort-1 (980)1:09:55+37:0213:34
192Mats SandinH40 (1146)1:24:08+41:2410:56
192Henrik HaglundU2 (1872)38:11+19:3915:09
197Martina MäkeläD13 (1017)1:24:55+59:2220:04
238Anders NauOpen 5 (2438)52:17+23:1513:32
314Karin IvarssonOpen 7 (1692)55:29+35:3318:44
366Ulrika AnderssonOpen 7 (1692)1:27:28+1:07:3229:32
368Åsa SkarlénOpen 7 (1692)1:27:40+1:07:4429:37
Lovisa NederheimInskolning (2140)fullföljt
Robin NileviInskolning (2140)fullföljt
Ludvig NirvinInskolning (2140)fullföljt
Sanna JanssonD21 Motion (510)ej godkänd
Göran HaglundH75 (592)ej start
Ingela GadeforsD50 Motion (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser