Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffH10 (1337)13:546:04
4Axel HermanssonH16 Kort (197)30:44+4:017:54
12Sabina AumoD13 (1017)30:17+4:447:09
16Kristin EkdalaD45 Kort-1 (747)36:22+6:4210:12
18Anna BerlinD40 Kort-1 (655)36:31+7:098:55
18Ulf PetersonH60 Kort (990)37:46+5:539:14
19Albin PålssonChallenge H 10 (442)1:03:11+7:416:09
21Johan ÖstlingH12 Kort (228)31:58+11:4811:58
27Anna FrantzD21 Kort-2 (742)42:14+9:408:23
29Elin HermanssonD18 (475)54:28+15:4310:33
30Hanna RangertD40 (496)45:20+12:578:57
33Trond ForsstenH12 Kort (228)42:50+22:4016:02
35Elias ForsstenU1 (2187)14:36+2:307:56
37Ulla-Britt OrdasiD65 (320)46:17+15:2213:27
39Barbro VallinD75 (210)1:24:51+51:3628:45
40Jussi AumoH45-1 (730)45:44+9:167:00
40Ulf RaskH45 Motion (509)49:53+17:129:58
42Jeannette AumoD40 (496)47:51+15:289:27
44Mie ÖstlingD40 Kort-1 (655)42:23+13:0110:21
47Maria ForsstenOpen 5 (2438)37:19+8:179:40
48Johanna NilssonD16 (875)36:43+9:017:43
49Lina PålssonD20 (349)1:01:36+18:3410:56
50Benjamin GabrielssonH17-20 Kort (293)1:16:01+43:4913:35
51Håkan HåkanssonH60 Motion (269)1:20:43+49:4820:04
52Simon AsplundH21 Motion (406)1:17:06+28:0610:49
54Dante RangertH11 (1108)22:41+7:098:13
55Cecilia GrothD40 (496)52:48+20:2510:26
57Martin HolgerssonChallenge H 10 (442)1:20:41+25:117:51
60Jonas Frantz2-days Men (131)1:34:59+58:1813:19
63Hanna GabrielssonD14 (924)36:29+11:258:42
64Carl BörnstedtH18 (472)1:09:59+29:2810:39
65Isabella AumoD15 (801)38:55+11:448:36
65Aron Laurell HåkanssonH21 Kort-2 (1030)56:46+14:187:17
67Eva JohanssonD65 Kort (470)56:06+22:5618:42
73Elina HansonD16 (875)39:48+12:068:22
73Elsa Aderstedt AlthoffD15 (801)39:23+12:128:42
76Daniel HägerstrandH40 Kort-2 (789)51:21+17:218:27
79Sören BörnstedtH50 Motion (409)1:40:28+1:00:2919:51
80Arvid HägerstrandU1 (2187)16:08+4:028:46
81Ellika GrothD15 (801)41:01+13:509:04
91Karin AlthoffD40 (496)1:14:44+42:2114:46
94Erika RaskD40 (496)1:19:25+47:0215:41
94Martin EkdalaH45 Kort-2 (992)45:39+15:209:03
95Anneli GabrielssonD40 (496)1:26:13+53:5017:02
96Minda LangmoenD21 Kort-2 (742)54:06+21:3210:45
100Staffan AsplundH50-2 (739)1:00:16+23:549:47
100Vera KonczD40 Kort-1 (655)54:11+24:4913:14
103Björn GrothH40 (1146)1:02:50+20:068:10
104Anna AsplundD50 Kort (901)47:02+18:2014:47
105Stefan JohanssonH40 Kort-2 (789)55:26+21:269:07
106Ann-Sofi HermanssonD40 Kort-1 (655)56:05+26:4313:42
108Lukas GrothH12 (1032)29:06+13:169:16
112Disa RangertD13 (1017)43:17+17:4410:13
113Eva NilssonD45 Motion (966)52:41+23:0914:35
113Hans NilssonH45 Kort-2 (992)48:35+18:169:38
119Rikard NilssonH50-2 (739)1:06:39+30:1710:50
120Kajsa RaskD16 (875)46:31+18:499:47
124Stefan L JohanssonH45 Kort-2 (992)49:51+19:329:53
125Katrin AsplundD13 (1017)45:00+19:2710:38
127Mats HermanssonH45 Kort-2 (992)49:57+19:389:54
129Rudolf BrogrenH60 Kort (990)53:43+21:5013:08
130Fritjof Aderstedt AlthoffH13 (1083)41:16+19:519:59
130Johan ForsstenH40 (1146)1:07:35+24:518:47
137Erik AderstedtH40 (1146)1:09:13+26:299:00
142Vidar EkdalaU2 (1872)34:42+16:1013:46
146Marie AsplundD14 (924)54:05+29:0112:54
152Erik ÖstlingH13 (1083)46:34+25:0911:16
152Arvid LanneU2 (1872)35:19+16:4714:00
157Sofia RaskD13 (1017)52:21+26:4812:22
160Axel EkdalaH10 (1337)33:19+19:2514:32
165Sven-Olof PålssonH55 Kort (872)1:24:30+48:4318:44
169Lisa BörnstedtD16 (875)1:02:22+34:4013:07
174Anton RaskH10 (1337)35:05+21:1115:19
175Lars ÖstlingH45 Kort-2 (992)1:01:27+31:0812:11
176Filip JohanssonH16 (1024)57:59+30:3810:15
230Joel GabrielssonU2 (1872)40:46+22:1416:10
247Robin NyqvistOpen 5 (2438)52:58+23:5613:43
251Edvin LanneU2 (1872)42:35+24:0316:53
349Nelly GrothU1 (2187)28:30+16:2415:29
Arve ForsstenInskolning (2140)fullföljt
Ulf GabrielssonH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Matilda LanneOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser