Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Landehof

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria HolmstrandD35 Kort (631)33:047:12
2Annette LundeD50 Motion (592)33:40+0:459:21
2Charlotte DrejmoD45 Motion (966)30:41+1:098:29
2Ingrid Rex WallströmD70 Kort (357)34:55+1:0013:10
3Martin Skoglund2-days Difficult (70)30:56+2:456:14
7Tobias KarlssonChallenge H 5 (390)33:22+0:385:13
7Christina BjörkqvistD50 Motion (592)37:26+4:3110:23
8Ottilia Lunde AnderssonD16 Kort (253)38:18+7:129:24
9Hanna ÅbergD20 (349)48:06+5:048:32
11Mattias HolmstrandH35 Kort (1001)41:04+4:236:08
15Lotta SaetreD40 (496)40:15+7:527:57
16Torbjörn Saetre2-days Middle (146)39:26+11:209:05
17Bo JanssonH65 Motion (231)46:17+15:2812:34
18Ida ErikssonD16 Kort (253)41:47+10:4110:15
19Lukas WadstenH17-20 Kort (293)47:45+15:338:32
19Klara ÅbergChallenge D 5 (445)42:13+5:477:08
20Anna GranforsD35 Motion (351)37:26+8:469:31
23Desiré RexD35 Kort (631)40:52+7:488:54
26Kerstin OlesundD55 Motion (356)44:24+15:0615:18
28Fredrik KörleH45 Motion (509)46:28+13:479:17
29Åsa Holmstrand OllanderD40 (496)44:38+12:158:49
29Ester FreidlitzD16 Kort (253)48:37+17:3111:56
29Edith HolmstrandU2 (1872)25:21+6:4910:03
30Samuel PihlströmH15 (929)34:30+5:546:22
30Valter DrejmoH12 Kort (228)38:51+18:4114:33
30Sofia KarlssonD45 Kort-1 (747)39:32+9:5211:06
30Anders WadstenH50-2 (739)44:49+8:277:17
31Maria ÅbergD50 Motion (592)46:31+13:3612:55
34Anna KörleChallenge D 10 (268)1:32:22+28:459:16
35Inga PerssonD75 (210)1:19:17+46:0226:52
35Filip WadstenH20 Elit (617)1:09:01+13:256:37
35Daniel LexénH21 Motion (406)1:08:50+19:509:40
37Thomas KarlssonH45 Kort-2 (992)37:40+7:217:28
38Melker ÅkessonH12 (1032)22:39+6:497:12
41Teddy AnderssonH45 Kort-2 (992)37:53+7:347:30
42Lillemor HallinD75 (210)1:38:50+1:05:3533:30
43Pia JohanssonD45 (859)41:10+10:579:01
49Felix DrejmoH14 (1160)27:57+6:076:40
49Lisa ErikssonD11 (851)31:57+13:0611:37
53Emma KarlssonD11 (851)32:14+13:2311:43
55Fritjof Lunde AnderssonH17-20 Kort (293)1:37:07+1:04:5517:22
57Karl GranforsH12 (1032)24:36+8:467:50
58Ivar HolmstrandU1 (2187)15:32+3:268:26
61Sven GranforsH40 (1146)57:52+15:087:31
62Otto StuhlhoferH18 Elit (573)55:25+13:227:13
65Göran StuhlhoferH50 Kort-2 (763)42:55+13:049:19
66Josefine VorbergOpen 1 (777)35:17+15:2314:42
67Ulrika KarlssonD40 Kort-1 (655)47:17+17:5511:33
69Lars MagnussonH50-2 (739)52:44+16:228:34
73Sara LorénD45 (859)45:25+15:129:57
75Elsa ÅbergOpen 1 (777)36:51+16:5715:21
77Elias NyqvistH11 (1108)24:08+8:368:44
77Emelie LorénD18 (475)1:12:16+33:3114:00
78Johan LidénH40 Kort-2 (789)51:23+17:238:27
80Magnus KarlssonH50-2 (739)55:44+19:229:03
82Alvin OllanderH12 (1032)26:37+10:478:28
82Victor AxbomH21-1 (853)1:17:13+19:067:36
90Carolina RåbergD21 Motion (510)1:10:32+37:2415:10
92Martin LidénH40 Kort-2 (789)53:13+19:138:46
93Helena StrandD21-1 (652)1:08:18+19:369:44
94Helene StuhlhoferD45 Motion (966)48:19+18:4713:23
99Elsa KarlssonD13 (1017)41:07+15:349:43
100Johan ÅbergH45 Kort-2 (992)46:11+15:529:09
102Alice BjörkqvistOpen 4 (995)1:08:00+30:1113:54
104Gunilla LindD55 (669)50:47+22:3513:19
105Lisa WreebyD14 (924)44:02+18:5810:30
105Rebecka PihlströmD13 (1017)42:50+17:1710:07
106Albin NyqvistH13 (1083)37:33+16:089:05
109Nils KörleH14 (1160)32:14+10:247:41
110Sara SaetreD12 (1025)37:13+17:2312:36
110Annie BjörkqvistOpen 4 (995)1:10:16+32:2714:22
115Anna LarssonOpen 7 (1692)33:58+14:0211:28
116Erik RåbergH21-1 (853)1:25:57+27:508:27
116Ida KörleD11 (851)46:37+27:4616:57
125Gustav RexU2 (1872)33:36+15:0413:20
126Pernilla KarlssonD45 Motion (966)55:01+25:2915:14
135Elin KarlssonU1 (2187)18:35+6:2910:05
136Ida AlmerU2 (1872)34:06+15:3413:31
136Stefan CarlénH45 Kort-2 (992)51:18+20:5910:10
141Göran OlesundH55 (967)58:06+25:3510:28
141Joel RingströmH12 (1032)33:25+17:3510:38
142Ulf NyqvistH45 Kort-2 (992)52:33+22:1410:25
145Niklas LorénH45 Kort-2 (992)53:15+22:5610:33
149Matilda FreidlitzD12 (1025)44:41+24:5115:08
152Johanna PihlströmD11 (851)1:06:44+47:5324:16
153Andreas PihlströmH45 Kort-2 (992)54:15+23:5610:45
157Matilda ÅkessonD14 (924)58:47+33:4314:01
164Ulf NordgrenH70 Kort (920)59:54+33:4019:38
166Felicia LorénD14 (924)1:01:42+36:3814:43
174Sven ErikssonH45 Kort-2 (992)59:53+29:3411:52
183Joakim ÅkessonOpen 8 (1300)47:38+22:0710:30
194Linnéa RexU1 (2187)20:35+8:2911:11
200Samuel RingströmH10 (1337)38:52+24:5816:58
208Merete FreidlitzOpen 3 (2726)45:37+21:4715:06
219Isak OllanderU2 (1872)40:03+21:3115:53
236Jakob RingströmU1 (2187)21:44+9:3811:48
313Inger SundinOpen 7 (1692)55:26+35:3018:43
341Benjamin KarlssonU1 (2187)27:28+15:2214:55
408Madeleine PetterssonOpen 5 (2438)1:08:32+39:3017:45
423Ester GranforsU1 (2187)34:16+22:1018:37
443Karin ÅkessonOpen 3 (2726)1:03:52+40:0221:08
508Anne-Marie RichardssonOpen 3 (2726)1:13:57+50:0724:29
515Lisa OttossonOpen 3 (2726)1:15:06+51:1624:52
Hampus OlesundH21-1 (853)ej godkänd
Sven FreidlitzOpen 5 (2438)ej godkänd
Wilma SaetreOpen 3 (2726)ej godkänd
Samuel KarlssonH10 (1337)ej start
Anna ErikssonD45 (859)ej start
Emelie KarlssonD18 Elit (551)ej start
Magnus KarlssonChallenge H 5 (390)ej start
Irmeli JanssonD65 Motion (243)ej start
Emma RingströmOpen 3 (2726)ej start
Tobias RingströmOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser