Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Njudung

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gustav RibbholmH14 Kort (375)29:36+10:1910:02
12Karl PetersénH14 (1160)23:53+2:035:42
15Ulrika RibbholmD45 Motion (966)34:08+4:369:27
18Jan-Ola KarlssonH60 (671)42:58+6:568:19
19Per SundlingOpen 4 (995)48:15+10:269:52
22Albin TollH15 (929)33:45+5:096:14
23Clas LöfqvistH50 Kort-2 (763)37:07+7:168:04
26Emma RosénD21 Kort-2 (742)42:01+9:278:21
34Mio PalmgrenH12 Kort (228)43:07+22:5716:08
35Marina NilssonD35 Motion (351)40:36+11:5610:19
38Dennis GustafssonOpen 12 (366)1:51:52+47:3210:51
42Bo HultgrenOpen 7 (1692)28:51+8:559:44
44Hans FranssonH40 Kort-1 (820)43:43+10:007:16
53Fredrik NilssonOpen 12 (366)2:07:15+1:02:5512:20
54Stefan JennerstrandChallenge H 10 (442)1:18:23+22:537:38
55Oscar HultgrenH13 (1083)32:05+10:407:46
56Bengt HesslekransH50-1 (836)50:15+13:288:02
62Wilhelm KarmetunH10 (1337)24:35+10:4110:44
64Ulf SvenssonH60 (671)52:29+16:2710:10
66Eric LöfqvistH18 Elit 2 (534)57:34+17:018:15
67Melker ElofssonH15 (929)41:30+12:547:40
69Amanda KarmetunD14 (924)37:08+12:048:51
74Per FranssonH50-1 (836)53:01+16:148:28
74Felicia GustafssonD10 (1269)26:51+10:3711:05
77Thomas ElofssonOpen 7 (1692)31:49+11:5310:44
80Dennis TollH45-2 (713)53:01+16:468:07
82Maria SundbergD40 Kort-2 (637)50:42+22:4612:20
83Olle PetersénH11 (1108)24:49+9:178:59
88Marina JohanssonD45 (859)46:40+16:2710:14
90Isak FranssonH13 (1083)36:00+14:358:43
92Lars RibbholmOpen 7 (1692)32:42+12:4611:02
94Anders PeterssonH45-2 (713)57:47+21:328:50
95Christina SternerD50 (838)45:08+19:1311:17
97Edwin SundlingU2 (1872)31:02+12:3012:18
97Ellen TollD12 (1025)35:39+15:4912:05
107Lovisa LjungD21 Kort-2 (742)57:15+24:4111:22
112Marianne RosgrenD55 (669)54:34+26:2214:19
114Joakim KarmetunH40 (1146)1:04:15+21:318:21
116Alexander GustavssonH12 (1032)29:52+14:029:30
125Cecilia KarmetunD40 Kort-2 (637)1:25:20+57:2420:45
128Cecilia ElofssonOpen 3 (2726)40:39+16:4913:27
131Kristina JennerstrandOpen 4 (995)1:16:15+38:2615:35
131Martina SundlingOpen 3 (2726)40:52+17:0213:31
141Stella NilssonU1 (2187)18:44+6:3810:10
151Elin JennerstrandD14 (924)55:45+30:4113:18
162Lia FranssonU2 (1872)36:17+17:4514:23
170Annette Von HaugwitzOpen 5 (2438)47:26+18:2412:17
184Filip JennerstrandH13 (1083)57:30+36:0513:55
202Sören RobertssonOpen 3 (2726)45:11+21:2114:57
217Maria PetterssonOpen 3 (2726)46:09+22:1915:16
248Theo ElofssonU1 (2187)22:27+10:2112:12
259Alicia NilssonU2 (1872)43:10+24:3817:07
351Lotta PetersénOpen 3 (2726)54:34+30:4418:04
357Ulrika FranssonOpen 3 (2726)54:56+31:0618:11
434Ebba SundlingU1 (2187)36:38+24:3219:54
Tomas PetersénOpen 12 (366)ej godkänd
Edvin SchillerH15 (929)ej start
Linn PalmgrenU1 (2187)ej start
Kjell RosgrenOpen 3 (2726)ej start
Frida SchillerOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser