Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Amanda WärnD12 Kort (249)26:59+9:1210:04
17Viktor WaernqvistH15 (929)33:08+4:326:07
24Åsa GranströmD40 Kort-2 (637)37:00+9:049:00
27Kajsa TräffD12 Kort (249)31:14+13:2711:39
29Mattis NilssonH14 (1160)25:35+3:456:06
29Josefin BovellanD18 Elit 2 (265)1:01:50+16:0411:02
30Leif BerggrenH65 Kort (958)40:53+7:3411:08
30Tobias JanssonH35 Motion (153)1:20:47+37:3013:09
37Helena LindgrenD35 Motion (351)41:12+12:3210:29
37Emilia SamuelssonD17-20 Kort (207)1:08:06+32:1315:24
40Gustav TräffH15 (929)36:24+7:486:43
49Linus ClassonH17-20 Kort (293)1:10:33+38:2112:37
50Eskil JussilaU2 (1872)27:58+9:2611:05
51Ida WaernqvistD13 (1017)36:05+10:328:31
65Marie AnderssonD40 Kort-2 (637)45:57+18:0111:10
67Erik KjellgrenH21 Kort-1 (1006)1:03:11+21:427:55
75Linnea SamuelssonD15 (801)39:49+12:388:48
76Ingrid HydénD40 Kort-2 (637)49:06+21:1011:56
80Anna MartinD40 Kort-2 (637)50:12+22:1612:12
81Daniel AlmgrenH40 Motion (456)1:17:02+37:0812:50
94Peter HydénH45 Kort-2 (992)45:39+15:209:03
102Anders JohanssonH45 Kort-2 (992)46:29+16:109:13
117Erik WikströmH14 (1160)33:20+11:307:57
118Lotta ClassonD40 Kort-2 (637)1:13:16+45:2017:49
121Niklas SamuelssonH45 Kort-2 (992)49:23+19:049:47
121Fia WärnD40 Kort-2 (637)1:18:22+50:2619:04
123Petra NilssonD40 Kort-2 (637)1:19:56+52:0019:26
126Mattis GranströmH13 (1083)40:49+19:249:52
131Mattias SamuelssonH11 (1108)30:07+14:3510:54
131Stefan TräffH40 Kort-2 (789)1:01:58+27:5810:12
133Sara BergqvistD45 Kort-2 (681)1:22:28+52:0622:35
148Jens WärnH40 Kort-2 (789)1:12:36+38:3611:57
152Axel JarlU1 (2187)19:11+7:0510:25
153Stina BergOpen 8 (1300)45:19+19:4810:00
157Mari NilssonOpen 3 (2726)42:59+19:0914:13
159Lars-Åke ClassonH45 Kort-2 (992)55:26+25:0710:59
169Ludvig ClassonH14 (1160)38:57+17:079:17
178Erik WedinH45 Kort-2 (992)1:02:14+31:5512:20
183Ture BergqvistH13 (1083)57:12+35:4713:50
209Daniel BergOpen 3 (2726)45:41+21:5115:07
216Sandra HydénU2 (1872)39:56+21:2415:50
245Emma LindgrenD10 (1269)1:21:42+1:05:2833:45
251Iris JussilaOpen 3 (2726)48:10+24:2015:56
259Rasmus WärnH10 (1337)1:18:04+1:04:1034:05
273Lotta WaernqvistOpen 3 (2726)49:22+25:3216:20
332Edwin WedinU2 (1872)51:55+33:2320:36
357Alice ClassonU2 (1872)57:15+38:4322:43
375Johan WaernqvistOpen 5 (2438)1:04:24+35:2216:41
Martin HydénInskolning (2140)fullföljt
Emil TräffInskolning (2140)fullföljt
Elias WedinInskolning (2140)fullföljt
Carl GranströmH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Gustav GranströmH11 (1108)ej godkänd
Sixten JarlU2 (1872)ej godkänd
Ralf LindgrenH60 (671)ej start
Simon NybergH21 Kort-1 (1006)ej start
Vesa JussilaOpen 8 (1300)ej start
Ylva-Li JarlInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser