Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nybro OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lena JakobssonD35 Kort (631)35:41+2:377:46
13Anders BuhréH70 (607)37:01+4:019:09
13Johan ZetterlundOpen 5 (2438)32:26+3:248:24
26Ros-Mari KarlssonD70 (252)44:05+15:5014:41
34Fredrik KarlssonOpen 8 (1300)34:10+8:397:32
34Jonathan JohanssonH17-20 Kort (293)56:08+23:5610:02
36Niklas GenchelOpen 3 (2726)32:33+8:4310:46
39Mikael GummessonH40 Kort-1 (820)42:55+9:127:08
44Marie-Louise KarlssonD65 Kort (470)49:04+15:5416:21
45Claes-Göran AlrikssonH55 Motion (262)1:08:06+36:0216:58
47Leif LindströmH70 (607)43:49+10:4910:50
50Filip GummessonH10 (1337)23:05+9:1110:04
53Linda PeterssonD40 Motion (764)47:08+16:3211:41
57Henrik PeterssonH45 Motion (509)54:19+21:3810:51
60Mattias JonssonH21 Kort-1 (1006)1:02:11+20:427:48
63Vanja GummessonD65 (320)1:09:41+38:4620:15
68Erik LiljebjörnH18 (472)1:10:45+30:1410:46
72Michael AdamssonH45-2 (713)51:24+15:097:52
77Lars-Olof LundquistH50-1 (836)53:41+16:548:35
79Karolina KarlssonD45 Kort-1 (747)47:47+18:0713:25
81Caroline LiljebjörnD45 Kort-1 (747)47:52+18:1213:26
87Stefan JonssonH50 Kort-2 (763)46:51+17:0010:11
92Annika WirefeldtOpen 1 (777)40:14+20:2016:45
96Amanda BohmanOpen 7 (1692)33:05+13:0911:10
118Stina AlrikssonD45 Kort-1 (747)57:34+27:5416:10
118Rasmus JohanssonH14 (1160)33:25+11:357:58
119Ulf LiljebjörnH45-2 (713)1:06:56+30:4110:15
122Patrik LundqvistH45-2 (713)1:07:44+31:2910:22
129Emelie SegergrenOpen 3 (2726)40:44+16:5413:29
139Boo JonssonOpen 9 (584)2:18:27+1:37:2618:04
140Kerstin LundqvistD45 Motion (966)59:11+29:3916:23
150Ebba AlrikssonD16 (875)54:59+27:1711:34
167Molly WirefeldtD10 (1269)39:03+22:4916:08
170Bengt PeterssonH70 Kort (920)1:08:11+41:5722:21
184Johan LiljebjörnH21 Kort-1 (1006)1:44:05+1:02:3613:03
184Julia LundquistOpen 8 (1300)47:53+22:2210:34
185Viktor LundqvistH12 (1032)40:25+24:3512:52
198Erik AlrikssonH13 (1083)1:11:27+50:0217:18
227Thomas BohmanOpen 7 (1692)43:20+23:2414:38
232Alvin JakobssonU1 (2187)21:33+9:2711:42
248Charlotte LundquistOpen 8 (1300)56:52+31:2112:33
321Emilia JakobssonU2 (1872)49:58+31:2619:49
357Ann-Mari JohanssonOpen 5 (2438)1:02:25+33:2316:10
Jakob JakobssonH35 Kort (1001)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser