Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Renen

87 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergD14 (924)25:045:58
1Lena TuressonD40 Kort-1 (655)29:227:10
3Patrik Eriksson2-days Middle (146)32:04+3:587:23
6Catrin IngvarssonD35 Kort (631)36:32+3:287:57
9Karin WollbrandD45 Kort-2 (681)34:07+3:459:20
9Anders BennitzH21 Kort-1 (1006)46:48+5:195:52
10Claes TuressonH40 Kort-2 (789)38:50+4:506:23
12Mikael KivijärviH55 Motion (262)41:43+9:3910:24
14Tim LundbergH11 (1108)18:43+3:116:46
18Fredrik EngströmH35 Kort (1001)43:14+6:336:28
22Arvid IngvarssonH10 (1337)18:27+4:338:03
22Melker PetterssonH40 Kort-2 (789)42:22+8:226:58
26Inge SöderqvistH55 (967)39:22+6:517:05
27Inger VennbergD55 Kort (582)38:02+6:0811:59
28Tobias SnellH14 (1160)25:27+3:376:04
38Fredrik LundströmChallenge H 10 (442)1:12:49+17:197:05
38Martin HasselströmH45 Kort-1 (980)40:35+7:427:52
39Marita SundströmD55 Kort (582)40:20+8:2612:43
39Fredrik SalénH55 (967)41:00+8:297:23
42Oskar IngvarssonH12 (1032)23:09+7:197:22
42Monica OlssonChallenge D 10 (268)1:42:41+39:0410:18
43Eric HasselströmH10 (1337)22:13+8:199:42
43Ida SundströmD21 Kort-2 (742)44:32+11:588:51
43Philip NilssonOpen 10 (422)46:53+20:5111:48
44Linda LundbergChallenge D 10 (268)1:43:32+39:5510:23
44Mikael SundbergChallenge H 5 (390)45:24+12:407:06
45Albin WollbrandH11 (1108)22:14+6:428:03
46Emma HasselströmD11 (851)31:48+12:5711:33
51Louise NilssonD21 Motion (510)52:49+19:4111:21
58Eva LefflerChallenge D 5 (445)52:38+16:128:54
59Signe RosendahlOpen 11 (308)1:26:34+51:1615:27
61Hanna SvanbergD15 (801)38:32+11:218:31
62Anders LidmanH21 Kort-1 (1006)1:02:17+20:487:48
63Minna KuokkanenChallenge D 5 (445)57:05+20:399:39
64Ella TuressonD12 (1025)32:27+12:3711:00
65Anders JohanssonChallenge H 10 (442)1:25:41+30:118:21
68Klara KivijärviD12 (1025)32:36+12:4611:03
69Vilgot KuokkanenH10 (1337)25:01+11:0710:55
70Joakim NyströmOpen 5 (2438)39:17+10:1510:10
71Anna EngströmD40 Motion (764)50:35+19:5912:33
72Agnes RosendahlD21-1 (652)1:05:18+16:369:18
75Thomas JohanssonH40 (1146)59:17+16:337:42
77Jan SundströmH55 Kort (872)48:59+13:1210:51
78Sven ÖrnerlingH50-2 (739)55:24+19:029:00
78Sara RensgardD21 Kort-2 (742)51:00+18:2610:08
82Tova LindbäckD11 (851)37:20+18:2913:34
83Sigrid HolmgrenD20 Elit (499)1:10:52+23:589:57
83Minna TuressonD10 (1269)27:49+11:3511:29
86Anders NordinH45 Kort-1 (980)47:23+14:309:12
88Linus NordinH11 (1108)25:03+9:319:04
91Jörgen IngvarssonH40 Kort-2 (789)53:11+19:118:45
96Markus LundholmH21-2 (800)1:24:27+27:408:18
100Edvin LundH11 (1108)26:16+10:449:31
100Ylva NilssonD50 Kort (901)46:20+17:3814:34
101Lovisa ErikssonOpen 5 (2438)42:36+13:3411:02
103Gunnar LindströmH75 (592)1:15:00+42:0420:50
106Axel EngströmH10 (1337)28:01+14:0712:14
108Fredrik PajalaOpen 8 (1300)41:46+16:159:13
111Simon MarkströmH13 (1083)38:18+16:539:16
112Sofia LundströmOpen 1 (777)46:11+26:1719:14
119Krister RosendahlH50 Kort-2 (763)56:56+27:0512:22
120Gunilla SalénD50 (838)50:25+24:3012:36
122Elvira ForslundD16 (875)47:06+19:249:54
123Astrid LundD10 (1269)32:06+15:5213:15
125Kati RemesD45 Kort-2 (681)1:03:20+32:5817:21
126Kalle TuuriH15 (929)51:32+22:569:31
127Lena TuuriD45 Motion (966)55:47+26:1515:27
127Jan HäggrotH40 Kort-2 (789)1:00:11+26:119:54
129Agneta LindbäckD45 Kort-2 (681)1:14:07+43:4520:18
130Jennie PetterssonD40 Motion (764)1:10:21+39:4517:27
136Max PetterssonH12 (1032)32:40+16:5010:24
136Johan BergmanH21 Kort-1 (1006)1:19:37+38:089:59
141Alva EngströmD11 (851)58:07+39:1621:08
144Emmie LindbäckD14 (924)53:51+28:4712:51
159Sofia MarkströmD10 (1269)38:20+22:0615:50
172Peter LundbergH45 Kort-1 (980)1:08:59+36:0613:23
175My PetterssonD10 (1269)39:57+23:4316:30
188Maria NyströmOpen 5 (2438)48:43+19:4112:37
233Melker WollbrandH10 (1337)48:30+34:3621:10
281Charlotta ErikssonOpen 5 (2438)55:21+26:1914:20
283Emil EngströmU2 (1872)45:51+27:1918:11
303Karolina BerggrenOpen 5 (2438)56:58+27:5614:45
Albin BerggrenInskolning (2140)fullföljt
Irma IngvarssonInskolning (2140)fullföljt
Vilma KuokkanenInskolning (2140)fullföljt
Maria MarkströmD45 Motion (966)ej godkänd
Linnea SundströmD21-1 (652)ej godkänd
Moa EngströmD14 (924)ej start
Henrik LundH40 (1146)ej start
Kristina KivijärviD50 Kort (901)ej start
Anders RensgardH60 Kort (990)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser