Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Arboga OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lena JansonD65 (320)31:15+0:209:05
17Rasmus MöllerH18 (472)51:53+11:227:53
20Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)31:57+5:4310:28
23Kenneth JakobssonH45 Motion (509)46:02+13:219:12
23Tilda WigforssD14 Kort (312)34:41+12:1111:43
24Lukas LarssonH21 Motion (406)1:05:05+16:059:08
24Maria SahlinD50 Kort (901)33:44+5:0210:36
32Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)51:56+9:286:40
34Ove PetterssonH70 Kort (920)33:45+7:3111:03
36Anders PayerlOpen 7 (1692)27:28+7:329:16
37Anna StrandD16 Kort (253)55:25+24:1913:36
42Annika LarssonD55 (669)38:12+10:0010:01
44Roland NotstamH55 (967)42:24+9:537:38
46Maria JohanssonOpen 3 (2726)33:44+9:5411:10
56Håkan SöderkvistH70 Kort (920)36:18+10:0411:54
65Arvid WigforssOpen 2 (501)1:10:48+38:1518:26
71Jan GrannH55 Kort (872)48:28+12:4110:44
73Sven-Olov WiklundH65 (766)45:35+12:5310:09
75Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)41:41+12:5913:06
85Sofie WetterD21-1 (652)1:07:09+18:279:34
85Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)48:02+18:4310:25
89Casper VånsjöH15 (929)44:08+15:328:09
95Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)1:01:11+18:437:51
103Berit WetterD50 (838)47:24+21:2911:51
104Anders StrandH50 Kort-1 (778)51:38+22:1911:12
107Kristina BäckOpen 3 (2726)39:18+15:2813:00
110Eric BäckH12 (1032)29:10+13:209:17
113Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)1:03:45+35:4915:30
119Alva WickströmD11 (851)47:44+28:5317:21
126Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)1:06:23+23:558:31
128Amanda BäckD10 (1269)33:03+16:4913:39
129Per JakobssonH70 Kort (920)46:44+20:3015:19
131Peder WickströmH60 Kort (990)53:52+21:5913:10
131Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)1:07:22+24:548:38
135Tova GrönbergD11 (851)56:31+37:4020:33
143Daniel JensenH15 (929)55:21+26:4510:13
157Simon JakobssonH14 (1160)36:52+15:028:47
158Helena LauriOpen 1 (777)1:07:21+47:2728:03
165Hanna WigforssOpen 4 (995)1:25:20+47:3117:27
172Peter BäckOpen 7 (1692)37:28+17:3212:39
176Tua WigforssOpen 4 (995)1:30:11+52:2218:26
182Filip BäckH14 (1160)41:03+19:139:47
185Lina MöllerOpen 5 (2438)48:18+19:1612:30
187Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)1:18:22+46:2919:09
200Cajsa VånsjöD13 (1017)1:57:55+1:32:2227:52
207Jonatan VånsjöH11 (1108)54:03+38:3119:35
234Erik MöllerOpen 7 (1692)44:19+24:2314:58
248Anders GöranssonOpen 7 (1692)45:19+25:2315:18
253Christian PayerlOpen 7 (1692)45:35+25:3915:23
286Selma WickströmU1 (2187)23:51+11:4512:57
297Rasmus VånsjöU2 (1872)47:08+28:3618:42
333Ture HolmstrandU2 (1872)52:10+33:3820:42
370Linnea ZetterljungU2 (1872)1:01:45+43:1324:30
447Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)1:04:01+40:1121:11
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Gustav GöranssonH14 (1160)ej godkänd
Bo HanssonH70 Kort (920)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser