Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Thor

109 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunilla SvärdD45 (859)30:136:37
2Johan BlomsterH45 Kort-1 (980)32:55+0:026:23
4Marianne GustafssonD40 Kort-1 (655)32:18+2:567:53
8Sofie BergendahlD40 Kort-1 (655)33:11+3:498:06
8Christina ÖhmanD65 Motion (243)49:48+12:0016:26
10Kristina WestfeldtOpen 4 (995)45:03+7:149:12
10Helena EkbrinkD55 Kort (582)35:17+3:2311:07
12Jonas ErikssonH35 Motion (153)55:49+12:329:05
12Erik HannrupH16 (1024)31:00+3:395:29
12Viktor JemthH12 (1032)20:04+4:146:23
14Esbjörn SwahnH65 Motion (231)45:55+15:0612:28
14Lina SvärdD16 (875)32:26+4:446:49
15Ebba LindellD14 (924)30:52+5:487:22
15Daniel OlmH45 Kort-1 (980)37:09+4:167:12
15Aron HellgrenH13 (1083)26:37+5:126:26
16Jörgen HellgrenH45 Kort-1 (980)37:10+4:177:13
17Mats JonsellH50-1 (836)42:52+6:056:51
18Mats-Olof WallinH65 Motion (231)46:35+15:4612:39
21Pontus Eggens2-days Easy (72)55:08+28:0915:03
21Jesper NyströmH17-20 Kort (293)47:51+15:398:33
22Thomas WestfeldtOpen 4 (995)49:27+11:3810:06
22Emily KruysD10 (1269)22:05+5:519:07
23Caje JacobssonD70 (252)42:22+14:0714:07
26Hanna FalkD21 Kort-1 (837)43:23+10:418:40
26Ola LindH45 Kort-1 (980)38:31+5:387:28
26David BerglundH12 (1032)21:33+5:436:51
27Alva LindellD16 (875)33:39+5:577:05
28Hans GustafssonOpen 5 (2438)34:53+5:519:02
29Karin LindellD40 Kort-1 (655)39:36+10:149:40
29Axel AnderssonH11 (1108)21:17+5:457:42
33Anna Karin OlmD40 Kort-1 (655)40:24+11:029:52
34Inge LarssonH65 Motion (231)57:57+27:0815:44
34Lotta WeyhenmeyerD15 (801)34:04+6:537:32
34Ing-Marie LarssonD50 Motion (592)47:13+14:1813:06
36Göran EhnH70 Motion (294)56:40+18:5815:47
39Åsa BlomsterD40 Kort-1 (655)40:45+11:239:57
40Johannes MelinH21 Motion (406)1:10:43+21:439:55
40Sofia WallinD21 Kort-1 (837)45:20+12:389:04
43Emanuel RoosOpen 4 (995)55:53+18:0411:25
47Andreas EhnH21 Motion (406)1:15:05+26:0510:32
49Ingegerd ErikssonD55 Motion (356)57:31+28:1319:50
51Daniel Eggens2-days Middle (146)55:38+27:3212:49
52Karin HannrupD45 Motion (966)41:58+12:2611:37
59Robert PetterssonH21-2 (800)1:12:28+15:417:07
61Sven JacobssonH75 (592)53:30+20:3414:51
61Simon OlmOpen 1 (777)33:11+13:1713:49
63Per JemthH45 Kort-1 (980)44:01+11:088:32
65Rickard EkströmOpen 9 (584)1:06:23+25:228:39
67Robert LarssonH21 Motion (406)1:31:33+42:3312:51
68Björn HannrupH50-1 (836)52:05+15:188:20
71Göran FalkH60 (671)54:40+18:3810:35
71Hugo BlomsterU1 (2187)16:00+3:548:41
74Thomas RoosH50 Kort-2 (763)45:34+15:439:54
75Camilla NygrenD35 Kort (631)50:27+17:2310:59
76Cecilia JohanssonChallenge D 5 (445)1:01:49+25:2310:27
76Emil JonsellH16 (1024)37:23+10:026:36
77Melvin SjöbergU1 (2187)16:05+3:598:44
81Thomas PetterssonH21-2 (800)1:19:39+22:527:50
81Jonas AnderssonH40 Kort-1 (820)51:21+17:388:32
82Hanna OlmU2 (1872)30:16+11:4412:00
83Albin JemthH10 (1337)26:19+12:2511:29
84Jesper HedbergH45 Kort-1 (980)47:12+14:199:09
84Hugo BäsénH16 (1024)38:43+11:226:51
92Malte HellgrenH11 (1108)25:41+10:099:18
92Håkan BerglundH45 Kort-1 (980)48:07+15:149:20
95Karolina VessbyD45 Kort-2 (681)50:58+20:3613:57
97Matviy KhotyaintsevH16 (1024)39:59+12:387:04
98Frida WestfeldtD11 (851)40:25+21:3414:41
99Ellinor KruysU1 (2187)17:03+4:579:15
104Peter NyströmH45 Kort-1 (980)51:24+18:319:58
109Bo SegermanH35 Kort (1001)57:11+20:308:33
111Mikael BäsénH50-1 (836)59:41+22:549:32
114Hanna JonsellD13 (1017)43:31+17:5810:17
119Emmy RoosD10 (1269)31:46+15:3213:07
120Åsa KruysD40 Kort-1 (655)1:03:37+34:1515:33
122Ingemar WestfeldtU1 (2187)18:03+5:579:48
123Nic KruysH40 Kort-1 (820)1:03:46+30:0310:36
125Alva NyströmD14 (924)48:13+23:0911:30
125Ammie BerglundD45 (859)55:21+25:0812:08
127Johan KarlssonH50 Kort-2 (763)1:00:40+30:4913:11
128Anton SegermanH15 (929)52:06+23:309:37
131Cornelia GustafssonD10 (1269)33:21+17:0713:46
132Elin SkogD21 Kort-1 (837)1:02:16+29:3412:27
134Emilia GrybäckU1 (2187)18:33+6:2710:04
138Elsa BäsénD14 (924)51:14+26:1012:13
140Frida RoosOpen 7 (1692)35:25+15:2911:57
142Elsa KarlssonD14 (924)53:02+27:5812:39
147Rickard JemthU1 (2187)19:03+6:5710:21
152Ellen HannrupD13 (1017)51:22+25:4912:08
152Elin Falk SörqvistOpen 8 (1300)45:13+19:429:58
153Elis HanssonH11 (1108)32:11+16:3911:39
170Anna OlssonOpen 7 (1692)37:23+17:2712:37
171Jessica SvärdU2 (1872)36:50+18:1814:36
184Algot HellgrenU1 (2187)20:19+8:1311:02
185Tora JonsellD10 (1269)41:53+25:3917:18
188Inger PetterssonOpen 7 (1692)39:12+19:1613:14
191Lukas LindH10 (1337)37:23+23:2916:19
198Mathilda GustafssonU1 (2187)20:37+8:3111:12
208Theo SjöbergH11 (1108)54:44+39:1219:49
218Kristina EkströmOpen 8 (1300)52:06+26:3511:30
251Simon SegermanH10 (1337)1:01:22+47:2826:47
275Ing-Marie NyströmOpen 7 (1692)47:56+28:0016:11
276Ann-Sofie JemthOpen 5 (2438)55:05+26:0314:16
377Alma AnderssonU1 (2187)29:55+17:4916:15
416Oskar LindU1 (2187)33:27+21:2118:10
Ebba LindInskolning (2140)fullföljt
Ester BlomsterD12 (1025)ej godkänd
Hugo HanssonH14 (1160)ej godkänd
Emelie SvärdD11 (851)ej godkänd
Rebecka HoppeD20 Elit (499)ej start
Vidar HällströmH12 Kort (228)ej start
Hugo BlomsterH10 (1337)ej start
Fredrik LindellH40 Kort-1 (820)ej start
Anna SanderD45 Kort-2 (681)ej start
Pär JanssonH55 Kort (872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser