Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Väsby OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Wilma JosefssonD12 Kort (249)28:26+10:3910:36
15Filip Olsson2-days Difficult (70)39:58+11:478:03
16Maria ColeD50 (838)33:03+7:088:15
16Catrine JohanssonD40 Motion (764)39:06+8:309:42
23Ingrid JarlebringD70 Motion (211)1:03:24+23:0921:20
28Leif  HagstedtH70 Motion (294)51:16+13:3414:16
29Ulla GummesonD65 (320)42:46+11:5112:25
30Margareta HagstedtD65 (320)42:49+11:5412:26
43Per-Åke CarlenstamH70 (607)42:40+9:4010:33
47Kristofer ThorslundH35 Kort (1001)47:22+10:417:05
48Pia BoudrieD55 Kort (582)41:52+9:5813:12
53Roger TinglöfH55 Kort (872)45:42+9:5510:07
55Edvin JohanssonH10 (1337)24:07+10:1310:31
58Annika Berntsson2-days Middle (146)59:43+31:3713:45
60Maja RundlöfU2 (1872)29:16+10:4411:36
60Lars BerzellH50 Kort-1 (778)42:58+13:399:19
61Lars OlssonH45-1 (730)49:50+13:227:37
74Katrin JosefssonD40 Motion (764)50:44+20:0812:35
86Magnus JosefssonH40 Motion (456)1:29:51+49:5714:58
90Leif WallenbroH65 (766)49:14+16:3210:57
91Torbjörn HammasH50 Kort-1 (778)49:23+20:0410:42
93Torgny RundlöfH45-1 (730)56:45+20:178:41
95Anneli RundlöfD45 Kort-1 (747)52:23+22:4314:42
100Kerstin BjörnegrenD55 Kort (582)1:01:18+29:2419:20
110Hans JonssonH45-1 (730)1:01:33+25:059:25
117Henrik HammasH21-1 (853)1:26:41+28:348:31
124Maria Terese LiljevretD45 Kort-1 (747)1:00:54+31:1417:06
125Jonas KarlssonH45 Kort-1 (980)55:04+22:1110:41
135Joakim OlssonH21-1 (853)1:32:48+34:419:08
144Robert ColeH16 (1024)47:28+20:078:24
148Pekka AlakuljuH50 Kort-1 (778)1:14:28+45:0916:09
169Moa JohanssonD12 (1025)50:42+30:5217:11
185Linnéa KarlssonD12 (1025)56:31+36:4119:09
204Emil KarlssonH14 (1160)47:59+26:0911:27
319Frida JosefssonU2 (1872)49:50+31:1819:46
Sofia ThorslundInskolning (2140)fullföljt
Lukas OlssonH21-1 (853)ej godkänd
Tommy HolmérH55 Kort (872)ej start
Anders JohannessonH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser