Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Östersunds OK

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tua DahlgrenD18 (475)38:457:30
2Monika HedmanD70 Motion (211)41:18+1:0313:54
4Inger DahlgrenD45 Kort-2 (681)32:09+1:478:48
5Ingeborg DanielssonD60 Kort (442)35:51+5:2111:14
5Kristina HammarfalkD55 Kort (582)33:45+1:5110:38
10Kurt HalvarssonH70 (607)35:33+2:338:47
23Karin WalltinD65 Kort (470)43:45+10:3514:35
26Lars-Gunnar FickH21 Motion (406)1:05:31+16:319:12
26Måns RavaldH10 (1337)19:25+5:318:28
28Camilla HambergD40 Kort-2 (637)38:12+10:169:17
29Simon LindqvistU1 (2187)14:24+2:187:49
29Linda ErikssonChallenge D 10 (268)1:26:51+23:148:43
32Emma NilssonD16 Kort (253)51:30+20:2412:39
32Ulf LindqvistH45-2 (713)44:52+8:376:52
36Ola RavaldOpen 12 (366)1:51:22+47:0210:48
36Elias HalvarssonU1 (2187)14:37+2:317:56
37Hanna LindqvistD11 (851)29:32+10:4110:44
38Britta BrännströmD40 Kort-2 (637)40:08+12:129:45
39Christina ThomasD35 Kort (631)43:33+10:299:29
39Holger BlücherH12 Kort (228)50:36+30:2618:57
41Johan HalvarssonH21 Kort-2 (1030)53:47+11:196:54
42Maria HalvarssonD35 Kort (631)44:04+11:009:36
42Hilda SjöblomU2 (1872)26:50+8:1810:38
45Mattis HalvarssonOpen 1 (777)30:41+10:4712:47
45Alva ErikssonD12 (1025)30:01+10:1110:10
46Casper AnderssonOpen 1 (777)30:51+10:5712:51
47Peter ZwahlenH60 Motion (269)1:08:02+37:0716:55
48Jens HalvarssonOpen 6 (571)1:08:47+27:4611:14
52Alma EnarssonOpen 1 (777)31:52+11:5813:16
53Axel ArnessonH12 (1032)24:19+8:297:44
55Anders DahlgrenH50 Kort-2 (763)41:46+11:559:04
56Anna Hedström RingvallD45 Kort-2 (681)43:55+13:3312:01
61Lars-Åke LarssonH45-2 (713)49:14+12:597:32
61Frida KrohnD18 (475)1:03:01+24:1612:12
63Greta HedmanD10 (1269)26:03+9:4910:45
66Anna VesterlundD21-2 (671)1:05:54+19:169:27
76Astrid HedströmD11 (851)35:41+16:5012:58
76Gry DahlgrenD12 (1025)32:54+13:0411:09
78Åsa LindqvistD45 Motion (966)44:56+15:2412:26
79Lennart HambergH40 (1146)59:30+16:467:44
83Erik WillénH50 Kort-2 (763)46:21+16:3010:04
92Elsa ArnessonD11 (851)39:22+20:3114:18
94Lars StrinnholmH65 (766)50:32+17:5011:15
95Måns ErikssonH16 (1024)39:51+12:307:03
99Tore HambergH11 (1108)26:10+10:389:28
101Axel HedströmH14 (1160)31:44+9:547:34
108Joakim StenvallH40 Kort-1 (820)57:16+23:339:31
112Ida DahlgrenD16 (875)45:24+17:429:33
113Mats LundquistH50-1 (836)59:59+23:129:35
115Tom BrantheimH65 Kort (958)56:12+22:5315:18
123Gunnar HedbergH65 Kort (958)58:08+24:4915:50
126Ulrika WillénD45 Kort-2 (681)1:11:31+41:0919:35
127Christina RavaldOpen 4 (995)1:15:34+37:4515:27
127Olle SjöblomH10 (1337)30:08+16:1413:09
131Agneta BlücherD50 Kort (901)50:55+22:1316:00
141Kjell EnarssonH60 Kort (990)55:13+23:2013:30
153Per HedmanH65 Kort (958)1:07:48+34:2918:28
153Daniel BerggrenH40 (1146)1:13:07+30:239:30
160Arvid BerggrenU1 (2187)19:25+7:1910:33
161Aksel HalvarssonH14 (1160)37:51+16:019:02
170Olle HambergH10 (1337)34:29+20:3515:03
188Simon BlücherH10 (1337)37:14+23:2016:15
189Flisa RavaldD13 (1017)1:10:33+45:0016:40
191Greta BlücherD13 (1017)1:12:48+47:1517:12
191Frida BerggrenD12 (1025)1:02:45+42:5521:16
222Rasmus WillénOpen 8 (1300)52:54+27:2311:40
266Johan NilssonOpen 8 (1300)1:01:11+35:4013:30
320Erik HedströmU1 (2187)25:41+13:3513:57
Thilde BernslandInskolning (2140)fullföljt
Petter MahrsH21 Motion (406)ej godkänd
Gösta NilssonH85 (87)ej godkänd
Elin HedmanChallenge D 5 (445)ej start
Maja WillénD16 Kort (253)ej start
Linn ZwahlenD17-20 Kort (207)ej start
Erik HedmanH35 Kort (1001)ej start
Barbro Gunilla HalvarssonD65 Motion (243)ej start
Mattis HalvardssonOpen 1 (777)ej start
Sofia LindgrenOpen 6 (571)ej start
Arvid HedmanInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser