Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Älme

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Berit NilssonD70 Motion (211)43:35+3:2014:40
7Bodil RuterD70 Kort (357)38:09+4:1414:23
7John-Arne SandströmH45 Motion (509)38:21+5:407:40
8Ann-Britt PerssonD60 Motion (303)40:00+7:5413:25
14Kjell SvenssonH50 Motion (409)47:14+7:159:20
22Torsten ClaessonH75 (592)42:12+9:1611:43
23Olivia NilssonChallenge D 5 (445)43:47+7:217:24
24Elin SvenssonD16 (875)33:24+5:427:01
31Christer SjöforsH70 Motion (294)55:34+17:5215:28
35Enni LindskogD12 (1025)29:10+9:209:53
37Johan BjörckH12 (1032)22:31+6:417:10
38Inge NilssonH75 (592)48:18+15:2213:25
39Joel HolmdahlOpen 11 (308)1:00:37+25:1910:49
41Lina NeckénOpen 11 (308)1:00:53+25:3510:52
41Håkan PerssonH60 Motion (269)59:52+28:5714:53
49Lars-Magnus BjörckChallenge H 5 (390)49:40+16:567:46
53Christel NilssonD60 Motion (303)1:18:16+46:1026:15
53Lisa JohanssonOpen 1 (777)32:05+12:1113:22
53Lars HenrikssonH70 (607)44:40+11:4011:03
55Jessica BjörckD40 Kort-2 (637)42:50+14:5410:25
56Annamoa LindskogOpen 3 (2726)35:24+11:3411:43
76Filip SjöforsH45-2 (713)51:48+15:337:55
78Stella KällD60 Kort (442)1:05:18+34:4820:28
84Elin Folkesson BlomD21 Kort-2 (742)51:39+19:0510:16
85Agnes AxelssonOpen 1 (777)39:36+19:4216:30
85Olle SjöforsH45-2 (713)54:08+17:538:17
86Malin JohanssonOpen 1 (777)39:37+19:4316:30
88Anna JohanssonOpen 1 (777)39:42+19:4816:32
88Sven RuterH70 (607)52:29+19:2912:59
93Camilla AnderssonOpen 1 (777)40:27+20:3316:51
96Patric TolftebladhH45 Motion (509)1:28:56+56:1517:47
101Ville LindskogH10 (1337)27:40+13:4612:04
103Elin NeckénD21 Kort-2 (742)56:31+23:5711:14
110Johan AxelssonH40 Kort-1 (820)58:49+25:069:47
120Gerth TolftéH50 Kort-2 (763)57:24+27:3312:28
131Linnéa SandströmU2 (1872)33:55+15:2313:27
143Staffan KällH55 Kort (872)1:05:56+30:0914:37
163Jon LindskogH40 (1146)1:15:49+33:059:51
176Magnus NilssonH45 Kort-1 (980)1:11:01+38:0813:47
180Li-Min SvenssonOpen 3 (2726)44:05+20:1514:35
200Jessica NilssonOpen 3 (2726)45:01+21:1114:54
Johan SandströmInskolning (2140)fullföljt
Karl AxelssonOpen 1 (777)ej godkänd
Ragnvald BladhH70 Motion (294)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser