Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tomas HallménH45-1 (730)36:35+0:075:36
2Gustav HindérH21 Elit 2 (662)1:11:36+1:595:44
4Evert JohanssonH60 Motion (269)35:52+4:578:55
5Klara JohnssonU1 (2187)12:30+0:246:47
7Carina HallD60 (365)32:28+3:289:19
8Malin LignellD21 Motion (510)39:43+6:358:32
9Lars-Åke WallH65 (766)37:04+4:228:15
10Erik BjörkH21 Motion (406)55:20+6:207:46
12Julia LauriD21-1 (652)52:18+3:367:27
14Julia JohnssonD40 Kort-2 (637)34:52+6:568:29
14Magnus PerssonH40 (1146)48:09+5:256:15
14Nina HallorD21 Kort-2 (742)40:41+8:078:05
17Valter PetterssonH14 (1160)24:35+2:455:52
17Niklas GustafssonH21-1 (853)1:03:49+5:426:16
20Magdalena SjödinChallenge D 5 (445)43:19+6:537:19
20Hugo SjödinH14 Kort (375)37:06+17:4912:34
22Jonas MerzH21 Elit 2 (662)1:17:00+7:236:10
22Josefin TjernlundD21 Elit (365)1:14:47+11:087:12
23Emil LarssonH12 (1032)21:10+5:206:44
26Filip JacobssonH20 Elit (617)1:06:55+11:196:25
26Lilian ForsgrenD21 Elit (365)1:15:40+12:017:17
26Jonas PetterssonH45 Kort-2 (992)36:08+5:497:10
27Oskar AndrénH21 Elit 2 (662)1:17:55+8:186:14
28Daniel AttåsH21 Elit (372)1:22:40+11:035:51
29Ellinor TjernlundD21 Elit (365)1:16:46+13:077:23
29Petter JohanssonOpen 9 (584)56:39+15:387:23
30Johan AronssonH21 Elit 2 (662)1:18:05+8:286:15
30Kurt ÅbergH75 (592)45:26+12:3012:37
31Fredrik JohnssonH40 (1146)52:36+9:526:50
32Karin AnderssonD40 Kort-2 (637)38:42+10:469:24
34Peter SjödinH35 Kort (1001)45:26+8:456:48
35Henric HammarbroOpen 6 (571)1:02:15+21:1410:10
36Jonatan AronssonH21-1 (853)1:08:38+10:316:45
36Annelie HallblomD40 Kort-2 (637)40:01+12:059:44
37Philip SjödinH10 (1337)21:40+7:469:27
38Edvin Danielsson2-days Middle (146)47:52+19:4611:01
38Lovisa PerssonD21 Elit (365)1:18:09+14:307:31
42Linda LarssonOpen 3 (2726)33:11+9:2110:59
42Frida KällménD21 Motion (510)47:46+14:3810:16
43Ivan ForsgrenH21 Elit 2 (662)1:20:40+11:036:28
43Barbro IsakssonD55 (669)38:26+10:1410:05
43Andrea SvenssonD20 Elit (499)59:00+12:068:17
43Jan SjödinH35 Kort (1001)47:02+10:217:02
48Jakob AttåsH21-1 (853)1:11:22+13:157:01
51Jenny KällménD21 Kort-2 (742)45:49+13:159:06
52Rebecka NylinD21 Elit (365)1:23:31+19:528:02
53Laila HallménD45 (859)41:52+11:399:10
59Göran AttåsH50 Kort-2 (763)42:23+12:329:12
62Alfred SjödinH11 (1108)23:27+7:558:29
63Albin PetterssonH21 Elit 2 (662)1:26:32+16:556:56
63Allis SjödinU1 (2187)15:49+3:438:35
64Karin SärnbrinkD45 Motion (966)43:03+13:3111:55
65Britt-Marie ÅbergD70 Kort (357)1:16:45+42:5028:57
69Johanna SärnbrinkD16 (875)39:21+11:398:17
71Johanna HenrikssonD20 Elit (499)1:05:33+18:399:12
72Jonathan KarlssonH21-1 (853)1:14:59+16:527:22
75Anna HallménD18 Elit (551)57:50+16:228:57
76Christer ForsgrenH60 (671)56:04+20:0210:51
76Nils AronssonH50-2 (739)54:52+18:308:55
78Dan LarssonH40 Kort-1 (820)50:26+16:438:23
82Erik SjödinH35 Kort (1001)52:22+15:417:50
83Noel HelmerssonH12 (1032)26:57+11:078:34
85Robin HelmerssonH10 (1337)26:23+12:2911:31
90Emil JohanssonH21 Elit 2 (662)1:32:10+22:337:23
97Therese HelmerssonOpen 1 (777)40:53+20:5917:02
103Agnes NylinD21-1 (652)1:11:25+22:4310:11
104Mikael PihelH21 Elit 2 (662)1:36:51+27:147:45
104Josefin AronssonD21-1 (652)1:11:41+22:5910:13
106Peter AgerhällH45-1 (730)1:00:12+23:449:13
109Sebastian AgerhällH21 Elit 2 (662)1:39:06+29:297:56
110Britt-Marie ForsgrenD55 (669)52:15+24:0313:42
115Maja SjödinU1 (2187)17:52+5:469:42
115Sten SundinH70 Kort (920)44:24+18:1014:33
132Amanda SjödinD12 (1025)41:21+21:3114:01
145Isak LarssonH10 (1337)31:36+17:4213:47
148Mats JohanssonH45 Kort-2 (992)53:37+23:1810:38
152Lisa HallménD15 (801)1:16:49+49:3816:59
173Urban SärnbrinkH40 (1146)1:18:29+35:4510:12
192Mattias AnderssonOpen 8 (1300)48:42+23:1110:45
Felix AlbrechtOpen 3 (2726)ej godkänd
Torbjörn HallH55 Kort (872)ej godkänd
Martin SärnbrinkH20 Elit (617)ej start
Joel ForsgrenH21-1 (853)ej start
Sven ReteliusH65 Kort (958)ej start
Jonas KaasalainenOpen 3 (2726)ej start
Ida NilssonOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser