Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Milan

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Britt-Marie EklöfD70 Kort (357)33:5512:47
6Jan-Åke Stolt KarlssonH55 Kort (872)37:54+2:078:24
7Ulrika SanderD45 Motion (966)32:29+2:578:59
8Henrik PetterssonOpen 7 (1692)22:52+2:567:43
9Ing-Marie LindahlD50 Motion (592)37:43+4:4810:28
11Emil LöthgrenH21 Motion (406)56:02+7:027:52
11Carolina ErikssonD16 Kort (253)40:00+8:549:49
14Anders LöwgrenH45 Kort-2 (992)34:15+3:566:47
21Ida VikmanD17-20 Kort (207)46:28+10:3510:30
21Ingela PetterssonD40 Motion (764)40:30+9:5410:02
27Leif JohanssonH60 Kort (990)39:05+7:129:33
27Jonas LindahlH21-1 (853)1:07:14+9:076:37
32Josefin ErlandssonD20 Elit (499)55:47+8:537:50
33Anders ErikssonH45 Kort-2 (992)37:24+7:057:25
35Lisa WesterbergD21-1 (652)58:04+9:228:17
39Klas LarssonH35 Kort (1001)46:15+9:346:55
43Anders LarssonH45 Kort-2 (992)38:22+8:037:36
44Therese KorkeakoskiD21 Kort-2 (742)44:45+12:118:53
46Ida SanderD16 Kort (253)1:20:08+49:0219:41
51Annette HalvorsenD55 Motion (356)58:47+29:2920:16
51Stefan ÖbergH60 Kort (990)42:33+10:4010:24
55Josefine AhlbäckOpen 7 (1692)29:49+9:5310:04
56Irene ZanderD65 Kort (470)53:27+20:1717:49
63Lars-Erik LarssonH45 Kort-2 (992)40:59+10:408:07
65Sven JacobsonOpen 11 (308)1:41:36+1:06:1818:08
65Catrine StoltD50 Motion (592)56:05+23:1015:34
67Susanne ErikssonD21 Kort-2 (742)48:52+16:189:42
69Jakob FranssonH20 Elit (617)1:17:40+22:047:27
70Cecilia ErikssonD10 (1269)26:37+10:2310:59
78Bengt KammerlandH75 (592)57:13+24:1715:53
79Anton ErikssonH13 (1083)34:16+12:518:17
82Elisabeth ErikssonD65 Kort (470)1:07:05+33:5522:21
84Saga SanderD18 Elit (551)1:00:50+19:229:25
85Emma LarssonD40 Motion (764)52:02+21:2612:54
97Oliver PetterssonH13 (1083)36:42+15:178:53
103Marie GustafssonOpen 2 (501)1:36:03+1:03:3025:00
108Eva KorkeakoskiD50 Motion (592)1:23:54+50:5923:18
108Sofia ErlandssonD45 Kort-2 (681)56:24+26:0215:27
115Sanna SanderD13 (1017)43:33+18:0010:17
116Mio ErikssonU1 (2187)17:54+5:489:43
121Marika LindahlD21 Kort-2 (742)1:02:03+29:2912:20
137Kristina BornedalD21 Kort-2 (742)1:09:31+36:5713:49
146Filip SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:11:33+29:059:11
150Niklas SanderH45 Kort-2 (992)53:38+23:1910:38
153Vilma LarssonD12 (1025)45:36+25:4615:27
163Jan FranssonH45 Kort-2 (992)55:59+25:4011:06
211Fabian LarssonH10 (1337)41:24+27:3018:04
219Kerstin LarssonOpen 8 (1300)52:12+26:4111:31
269Bengt StarkOpen 7 (1692)47:08+27:1215:55
303Lennart ErikssonOpen 7 (1692)53:41+33:4518:08
326Adrian  AnderssonU1 (2187)26:31+14:2514:24
372Jessica KorkeakoskiOpen 5 (2438)1:03:59+34:5716:34
378Arvid LarssonU2 (1872)1:07:31+48:5926:47
382Catharina ModOpen 3 (2726)57:17+33:2718:58
Per EklöfH35 (318)ej start
Agneta HasselkvistOpen 11 (308)ej start
Johan Karbing2-days Men (131)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser