Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Österåker

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tomas SjökvistH50 Kort-1 (778)32:54+3:357:08
12Kerstin SjökvistD50 Kort (901)31:52+3:1010:01
19Linus NilssonH11 (1108)19:33+4:017:05
25Simon LundellH11 (1108)20:28+4:567:24
34Tomas AlbinssonH40 Kort-1 (820)42:13+8:307:01
42Kalle PerssonH50-2 (739)47:25+11:037:42
46Eva Persson2-days Middle (146)51:28+23:2211:51
55Patrik FagerströmH40 Motion (456)1:02:01+22:0710:20
60Fredrik LundellH40 Motion (456)1:03:16+23:2210:32
64Erik AnderssonH50 Kort-1 (778)43:23+14:049:24
71Michaela LundellD40 (496)1:00:17+27:5411:54
74Anette LantzD50 (838)41:31+15:3610:22
79Isabelle SjöbergD21 Kort-1 (837)52:51+20:0910:34
81Emma AnderssonD21 Motion (510)1:06:05+32:5714:12
83Pontus BergströmH21-2 (800)1:20:56+24:097:57
84Niclas NilssonOpen 9 (584)1:13:49+32:489:38
88Therese NilssonD14 (924)40:29+15:259:39
89Lena NilssonD45 Motion (966)46:51+17:1912:58
94Kenneth LantzOpen 8 (1300)41:08+15:379:04
95Anna AxelssonD40 Motion (764)57:08+26:3214:10
101Fredrik StenbeckH18 Elit 2 (534)1:32:31+51:5813:16
109Charlotte WiknerD40 Motion (764)1:01:16+30:4015:12
115Karin ÅhlénD35 Kort (631)1:09:28+36:2415:08
123Nina LundkvistD21-2 (671)1:32:35+45:5713:16
138Jeanette JonssonD50 Kort (901)52:57+24:1516:39
141Sofia KarlssonOpen 5 (2438)45:47+16:4511:51
143William ErlandssonH21 Kort-1 (1006)1:21:19+39:5010:12
146Axel WiknerH11 (1108)31:32+16:0011:25
150Tobias AnderssonH21 Kort-1 (1006)1:23:48+42:1910:30
152Anders WiknerH40 Kort-1 (820)1:15:50+42:0712:37
182Mårten HolmströmH21 Kort-1 (1006)1:42:01+1:00:3212:48
183Malte AlbinssonH11 (1108)38:18+22:4613:52
210Hampus WiknerH14 (1160)52:08+30:1812:26
238Signe AlbinssonU1 (2187)21:54+9:4811:54
265Robert SjöbergOpen 5 (2438)54:18+25:1614:04
268Charlotte SjöbergOpen 5 (2438)54:32+25:3014:07
283Mikaela WallerströmOpen 5 (2438)55:29+26:2714:22
466Marianne ÅhlénOpen 5 (2438)1:23:54+54:5221:44
Caroline WestbomD35 Kort (631)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser