Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

91 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders HermanssonH21 Motion (406)49:006:52
3Ann-Kristin LindegårdhD65 Kort (470)34:48+1:3811:36
6Patrik LindegårdhChallenge H 10 (442)56:13+0:435:28
8Amanda CliffordsonD10 (1269)20:10+3:568:20
11Pia HermanssonD55 Kort (582)35:19+3:2511:08
12Pernilla KindeD50 Motion (592)40:22+7:2711:12
16Elias LjungqvistH16 (1024)31:57+4:365:39
19Eva-Britt MartnerD65 Kort (470)42:42+9:3214:14
20Anders BäckmanH45 Motion (509)44:10+11:298:50
27Albin LiljenvallH12 (1032)21:35+5:456:52
31Mattias LjungqvistH45 Kort-2 (992)37:12+6:537:22
31Roland PeterssonH40 Kort-2 (789)44:34+10:347:20
33Lars MauritzsonH50 Motion (409)54:08+14:0910:41
33Jan HindérH50-2 (739)46:05+9:437:29
34Åsa CliffordsonD40 Kort-1 (655)40:29+11:079:53
36Per LiljerosH40 Motion (456)56:49+16:559:28
38Gunilla Lundgren2-days Easy (72)2:04:20+1:37:2133:58
39Markus LindegårdhH21 Kort-2 (1030)53:29+11:016:51
42Sixten ÅbergU1 (2187)14:51+2:458:04
46Evelina GårdsbyD12 (1025)30:03+10:1310:11
46Isabella BaierD10 (1269)24:15+8:0110:01
49Niclas FreiholtzOpen 5 (2438)37:26+8:249:41
50Carina LiljenvallD45 Motion (966)41:52+12:2011:35
51Maria PeterssonChallenge D 10 (268)2:18:10+1:14:3313:52
54Jessica ÅbergD40 (496)52:33+20:1010:23
59Elvis ÅbergH10 (1337)24:26+10:3210:40
68Christer BergagårdH55 (967)46:14+13:438:19
69Per BaierOpen 7 (1692)30:55+10:5910:26
73Axel HansonH45 Kort-2 (992)42:30+12:118:25
74Frida AnderssonD18 (475)1:10:08+31:2313:35
76Maria LindkvistD40 Motion (764)50:48+20:1212:36
77Nadia El-CharifD21 Kort-2 (742)50:50+18:1610:06
78Pontus HermanssonH21 Motion (406)2:04:24+1:15:2417:28
79Wilma LindkvistD11 (851)36:20+17:2913:12
80Thomas ÅbergH70 (607)51:10+18:1012:39
81Pernilla HedinD40 Kort-1 (655)50:02+20:4012:13
84Lisbeth BergagårdD55 (669)43:35+15:2311:26
88Jörgen HedinH45 Motion (509)1:16:38+43:5715:19
89Yvonne JonssonD55 (669)45:31+17:1911:56
89Stefan JanslättH60 (671)1:00:00+23:5811:37
91Johan HindérH21 Kort-2 (1030)1:01:06+18:387:50
95Linn MauritzsonD14 (924)41:27+16:239:53
96Jari WilliamssonH45-1 (730)57:19+20:518:46
96Elsa LiljerosD10 (1269)29:04+12:5012:00
108Mia GustafssonD21 Kort-2 (742)57:26+24:5211:25
108Simon GårdsbyH14 (1160)32:08+10:187:40
108Lasse WilliamssonH40 (1146)1:03:46+21:028:17
113Samuel LjungqvistH13 (1083)38:38+17:139:21
116Helen LjungqvistD45 Kort-1 (747)57:16+27:3616:05
118Niklas ÅbergH40 (1146)1:04:51+22:078:25
118Malin HermanssonOpen 9 (584)1:29:16+48:1511:39
122Jonas RothénH40 Kort-2 (789)58:49+24:499:41
124Eva LiljerosD40 Kort-1 (655)1:07:38+38:1616:32
124Pontus HedinH11 (1108)28:52+13:2010:27
132Filippa KindeD13 (1017)47:05+21:3211:07
133Anna RundbergOpen 4 (995)1:16:26+38:3715:37
134Johanna PerssonD45 Motion (966)57:36+28:0415:57
134Ralph KindeH50-2 (739)1:17:46+41:2412:38
137Jan MartnerH70 Kort (920)48:33+22:1915:55
141Sofia HansonD40 Motion (764)1:16:11+45:3518:54
142Kajsa TerningD45 Kort-1 (747)1:10:37+40:5719:50
143Arvid PeterssonH12 (1032)34:00+18:1010:49
146Felix KindeH15 (929)56:10+27:3410:22
146Joachim LindkvistH40 (1146)1:10:26+27:429:09
147Örjan EmanuelssonH45 Kort-2 (992)53:30+23:1110:36
148Christer HermanssonOpen 8 (1300)44:56+19:259:55
151Gustav LiljerosU1 (2187)19:10+7:0410:25
155Christoffer MauritzonOpen 1 (777)1:02:30+42:3626:02
157Claes LindegårdhOpen 7 (1692)36:27+16:3112:18
158Jakob BaierH11 (1108)33:14+17:4212:02
160Bjarne GelotteH21 Kort-2 (1030)1:15:39+33:119:42
167Birgitta CarlsonD50 (838)1:56:15+1:30:2029:03
171Petter HindérH16 (1024)55:07+27:469:45
173Rakel HansonD13 (1017)59:38+34:0514:05
174Linnea WilliamssonD13 (1017)59:45+34:1214:07
175Kristian PorathH21 Kort-2 (1030)1:23:06+40:3810:40
181Martin CarlsonH55 (967)1:23:57+51:2615:07
196Alva LiljenvallD10 (1269)43:16+27:0217:52
228Erik PeterssonH10 (1337)45:50+31:5620:00
233Frida LindkvistU2 (1872)41:12+22:4016:20
243Erik WilliamssonH10 (1337)53:54+40:0023:32
311Pontus CliffordsonU1 (2187)25:13+13:0713:42
364Alva HedinU1 (2187)28:56+16:5015:43
429Stina PeterssonU1 (2187)35:48+23:4219:27
511Anna HultmarkOpen 3 (2726)1:14:15+50:2524:35
537Anna MauritzonOpen 3 (2726)1:24:43+1:00:5328:03
Max CliffordsonInskolning (2140)fullföljt
Edvin LindkvistInskolning (2140)fullföljt
Ella RundbergInskolning (2140)fullföljt
Vilgot VikströmInskolning (2140)fullföljt
Britt BirklinOpen 3 (2726)ej godkänd
Jan KüchlerH65 (766)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser