Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

127 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristian Dahlström2-days Difficult (70)28:115:40
2Evgeniya RyapolovaD21-2 (671)46:57+0:196:44
3Elin EkD40 (496)36:54+4:317:17
5Sara LissmyrD40 Motion (764)34:21+3:458:31
5Anna AlbinssonD50 Motion (592)35:38+2:439:53
6Kane AnderssonD55 (669)32:28+4:168:31
6Erik Folkesson BlomH21 Elit 2 (662)1:13:07+3:305:51
6Samuel HöjlindOpen 10 (422)32:04+6:028:04
7Erik ErikssonH35 Kort (1001)40:50+4:096:06
9Sofia BerglundD18 Elit 2 (265)51:44+5:589:14
9Gabriel HöjlindOpen 6 (571)52:17+11:168:32
11Johanka SimkovaD21 Elit 2 (180)1:10:42+8:448:14
11Lena HermanssonD35 Kort (631)38:22+5:188:21
11Katarina GezeliusD40 Motion (764)38:07+7:319:27
12Bengt AnderssonH50 Kort-1 (778)33:31+4:127:16
13Tore SöderstenH70 Motion (294)46:11+8:2912:51
13Edward LarssonOpen 4 (995)45:26+7:379:17
14Linus RappH21 Elit 2 (662)1:15:27+5:506:03
14Henrik SparrH20 (281)1:05:00+11:538:23
15Olga PanchenkoD21 Elit (365)1:13:23+9:447:04
16Isabel SalénD20 Elit (499)52:41+5:477:23
16Peter FredricsonH40 (1146)48:51+6:076:21
16Albin GezeliusH13 (1083)27:02+5:376:32
16Mattias ArgårdsOpen 9 (584)50:52+9:516:38Ladda ner rutt i gpx-format
18Anna Wikström2-days Middle (146)39:51+11:459:10
18Pär HöökH40 (1146)49:25+6:416:25
19Sofie Karlsson HolmerD11 (851)26:49+7:589:45
21Olof Eriksson2-days Difficult (70)46:08+17:579:18
22Siv SvahnD55 Kort (582)37:17+5:2311:45
23Alfred BjörklundH17-20 Kort (293)48:51+16:398:44
23Krister ÅkärbjärH40 Kort-2 (789)42:38+8:387:01
23Simon HodlerH21 Elit (372)1:21:46+10:095:47
24Jonna PetterssonChallenge D 10 (268)1:23:49+20:128:24
24Hanna ErikssonD21-2 (671)56:22+9:448:05
25Katarina SvahnD21-2 (671)57:25+10:478:14
25Lasse MorandearH65 (766)39:09+6:278:43
26Mia Sjösten AnderssonD40 Motion (764)40:56+10:2010:09
30Annlouise AlmqvistD50 Kort (901)34:32+5:5010:51
31Örjan SvahnH65 (766)39:59+7:178:54
31Lena Karlsson HolmerD40 (496)45:31+13:088:59
32Egil LissmyrH14 Kort (375)41:21+22:0414:01
33Roman RyapolovH21 Elit (372)1:24:42+13:056:00
34Josefin NilssonOpen 3 (2726)32:23+8:3310:43
34Björn AlbinssonH50 Kort-1 (778)37:35+8:168:09
35John HermanssonH16 Kort (197)55:48+29:0514:20
35Anastasia TrubkinaD21 Elit (365)1:17:25+13:467:27
36Andreas HolmbergH21 Elit 2 (662)1:19:02+9:256:20
36Staffan JutterströmH50 Motion (409)54:30+14:3110:46
38Anna GunnarsD21 Kort-2 (742)43:31+10:578:39
42Annika BjörklundD50 Motion (592)48:06+15:1113:21
43Thea Sjösten AnderssonD15 (801)36:24+9:138:03
44Sara HodlerD21-2 (671)1:01:49+15:118:52
44Anders HenrikssonH35 Kort (1001)47:04+10:237:02
44Sara NordahlOpen 7 (1692)28:58+9:029:47
45Sara WadmanD20 Elit (499)1:00:51+13:578:32
45Magdalena OlssonD21 Elit (365)1:19:44+16:057:40
48Erik ErikssonH55 Kort (872)45:33+9:4610:05
49Sara ErikssonD18 Elit 2 (265)1:14:23+28:3713:16
49Artem PanchenkoH21 Elit (372)1:29:45+18:086:21
50Lars-Gunnar BjörklundH50 Motion (409)1:02:02+22:0312:15
51Jegor KostylevH21 Elit 2 (662)1:23:02+13:256:39
51Agnes ElfvingOpen 6 (571)1:09:45+28:4411:23
51Axel JutterströmH18 Elit 2 (534)55:01+14:287:53
53Lisen HillD14 Kort (312)1:06:01+43:3122:18
55Andrey LamovH21 Elit 2 (662)1:24:34+14:576:46
61Per HolmH35 Kort (1001)48:23+11:427:14
61Elsa HermanssonD13 (1017)37:31+11:588:52
63Yngve FrostOpen 3 (2726)35:59+12:0911:54
64Maria DanielssonD35 Motion (351)54:12+25:3213:47
64Malin ErikssonD21 Kort-2 (742)48:12+15:389:34
67Carl MagnussonH21-2 (800)1:15:30+18:437:25
68Annelie HermanssonD40 Kort-2 (637)46:46+18:5011:22
68Yngve KarlssonH70 Kort (920)37:55+11:4112:25
68Martin GranbergH18 Elit 2 (534)58:07+17:348:20
70Anders RomsonH75 (592)55:21+22:2515:22
71Lukas HillOpen 6 (571)1:22:56+41:5513:33
72Daniel DuhlboH20 Elit (617)1:18:43+23:077:33
75Simon Karlsson HolmerH13 (1083)33:47+12:228:10
75Sebastian ÅkärbjärH12 (1032)26:11+10:218:20
80Arne HolmerH60 (671)56:34+20:3210:57
82Maria GustafssonD45 Kort-1 (747)48:16+18:3613:33
82Fredrik NorlinH18 (472)1:28:55+48:2413:32
87Emelie BrudinD16 (875)41:19+13:378:41
98Stefan AnderssonH50 Kort-1 (778)50:11+20:5210:53
99Mats LagerbladH55 (967)51:15+18:449:14
100Anders KarlssonH55 Kort (872)54:14+18:2712:01
100Lars-Erik CederlöfOpen 2 (501)1:30:47+58:1423:38
101Henrik GöthbergH50 Kort-1 (778)50:19+21:0010:54
102Karl-Erik AnderssonH65 Kort (958)53:23+20:0414:32
104Elin GezeliusD10 (1269)29:38+13:2412:14
105Alfred DanielssonH10 (1337)27:54+14:0012:11
106Mattias JohanssonH21 Elit 2 (662)1:38:35+28:587:54
108Eva NorlinD50 Kort (901)47:35+18:5314:57
109Mats BerghH55 Kort (872)55:41+19:5412:20
113Andreas AllerhedH21 Kort-2 (1030)1:03:47+21:198:11
113Julia MeijerD12 (1025)38:34+18:4413:04
114Berit GummusD45 (859)51:13+21:0011:13
118Johan GunnarsH21 Kort-2 (1030)1:04:29+22:018:16
121Moa Sjösten AnderssonD16 (875)46:48+19:069:51
122Rasmus GöthbergH21-2 (800)1:32:48+36:019:08
127Gustav BjörklundH15 (929)51:47+23:119:34
128Edvin ErikssonU2 (1872)33:43+15:1113:22
135Therese RappOpen 5 (2438)45:24+16:2211:45
135Linnea HermanssonD10 (1269)34:11+17:5714:07
135Peter HermanssonH40 Kort-2 (789)1:03:01+29:0110:22
142Ivar LissmyrH11 (1108)31:19+15:4711:20
143Nina JutterströmD11 (851)59:10+40:1921:30
145Per JutterströmH15 (929)56:01+27:2510:21
170Elin NorlinD16 (875)1:08:26+40:4414:24
173Stanley HolmerH65 Kort (958)1:22:33+49:1422:29
193Rebecka ÅkärbjärD10 (1269)42:58+26:4417:45
197Niklas OlssonH21 Kort-2 (1030)1:36:38+54:1012:24
205Dante MeijerU2 (1872)39:25+20:5315:38
251Anders NorlinOpen 8 (1300)57:29+31:5812:41
299Lars-Erik TjäderOpen 7 (1692)53:03+33:0717:55
314Frida BrudinU1 (2187)25:18+13:1213:45
328John DanielssonU2 (1872)51:06+32:3420:16
336Lasse BackOpen 7 (1692)1:00:57+41:0120:35
336Olivia HermanssonU1 (2187)27:11+15:0514:46
350Anette KlockarOpen 7 (1692)1:06:54+46:5822:36
446Jakob BrudinU1 (2187)41:27+29:2122:31
Max BurströmInskolning (2140)fullföljt
Viktor HöökInskolning (2140)fullföljt
Emil NordahlInskolning (2140)fullföljt
Gustaf BerglundH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Elisabeth ÅkärbjärD40 Kort-2 (637)ej godkänd
Thomas HermanssonH35 Kort (1001)ej godkänd
Lars-Erik Tjäder2-days Easy (72)ej start
Hans BohlinH80 (240)ej start
Johan LindbergH21 Elit (372)ej start
Hans JohanssonH70 (607)ej start
Lars SöderstenH80 (240)ej start
Linnea NordkvistD21 Kort-2 (742)ej start
Arne GustafssonH80 Motion (49)ej start
Nanna LissmyrInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser