Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hjärnarps OL

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Åsa StåhlD65 Kort (470)42:32+9:2214:10
18Cajsa KrikströmOpen 2 (501)49:09+16:3612:47
18Karin MalmgrenD65 Motion (243)54:23+16:3517:56
20Kristian KribladH65 Motion (231)48:38+17:4913:12
22Sophie Nilsson2-days Women (67)53:25+23:0210:32
40Vanja JinnemoD60 Motion (303)59:51+27:4520:05
42Lars SvantessonH50-2 (739)47:25+11:037:42
43Noah KrikströmH11 (1108)22:08+6:368:01
43Filippa ZällOpen 2 (501)58:19+25:4615:11
54Ola KrikströmOpen 12 (366)2:07:51+1:03:3112:24
60Magnus OlssonH50-2 (739)51:04+14:428:18
63Gun-Britt KribladD60 Kort (442)54:47+24:1717:10
66Per GustafssonH21 Kort-2 (1030)57:00+14:327:19
71Simon OlssonH15 (929)41:53+13:177:44
71Linda LjungdahlChallenge D 5 (445)59:35+23:0910:04
80Marie NordströmD21 Motion (510)1:05:42+32:3414:07
93Erica ErikssonD20 Elit (499)1:22:28+35:3411:34
98Christer LjungdahlH65 (766)51:06+18:2411:22
100Fredrik StåhlH21 Kort-2 (1030)1:01:55+19:277:56
101Jakob ZällH15 (929)46:14+17:388:32
102Emma KribladD35 Kort (631)1:02:46+29:4213:40
114Anne SvantessonD50 Kort (901)47:58+19:1615:05
121Carina ErikssonD45 Motion (966)53:57+24:2514:56
130Olle BohmanH60 (671)1:28:37+52:3517:10
131Pontus ErikssonH15 (929)52:20+23:449:40
132Erik AlbinssonH13 (1083)41:57+20:3210:09
134Jonas HöstH45-1 (730)1:13:39+37:1111:16
136Marie SigboD21 Kort-1 (837)1:05:13+32:3113:02
137Marie JinnemoD21 Kort-1 (837)1:05:15+32:3313:03
142Lars ErikssonH50-2 (739)2:01:06+1:24:4419:41
142Bengt StåhlH65 (766)1:08:25+35:4315:14
145Linda JinnemoD21 Kort-1 (837)1:06:36+33:5413:19
151Katarina HöstD45 Motion (966)1:03:05+33:3317:28
152Johnny MalmgrenH70 Kort (920)52:21+26:0717:09
169Arvid AlbinssonH11 (1108)34:44+19:1212:35
187Martin KribladH35 Kort (1001)1:23:26+46:4512:29
230Marie AlbinssonOpen 5 (2438)51:41+22:3913:23
306Henrik RothOpen 5 (2438)57:14+28:1214:49
321Annie KrikströmU1 (2187)25:51+13:4514:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser