Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jan FogelbergH70 (607)33:17+0:178:14
8Laila OlssonD70 Motion (211)45:04+4:4915:10
8Thorbjörn NilssonH70 Motion (294)43:05+5:2312:00
9Joakim Mellkvist2-days Difficult (70)35:29+7:187:09
10Oskar JohanssonH20 (281)1:00:57+7:507:51
12John LarssonH85 (87)1:16:28+26:3625:50
14Jonas Fogelberg2-days Men (131)47:56+11:156:43
21Karina Östlund2-days Women (67)51:45+21:2210:12
22Emil JohanssonU1 (2187)14:03+1:577:38
23Rolf AnderssonOpen 10 (422)38:57+12:559:48
25Anders Fogelberg2-days Men (131)57:22+20:418:02
28Kristin JanssonD21 Kort-2 (742)42:29+9:558:26
29Emilia CarlmanD35 Motion (351)39:25+10:4510:01
29Kristin JohanssonD45 (859)38:07+7:548:21
30Thomas ÖstlundH50 Kort-2 (763)38:23+8:328:20
31Fredrik KarlssonH40 Motion (456)55:48+15:549:18
32Maja JosefssonD10 (1269)23:04+6:509:31
34Jenny GullqvistD35 (286)53:35+14:108:49
44Mary OlssonD60 (365)46:48+17:4813:26
44Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)35:09+8:5511:31
45Rune OlssonH70 Motion (294)1:06:00+28:1818:23
49Christina GabrielssonD50 Kort (901)37:00+8:1811:38
69Tony GullqvistH50 Motion (409)1:16:40+36:4115:09
79Maria DåverhögD40 (496)1:04:18+31:5512:42
87Tord JanssonH55 Kort (872)51:35+15:4811:26
94Thomas GabrielssonH55 Kort (872)53:42+17:5511:54
106Kristina DersjöD35 Kort (631)1:04:30+31:2614:03
121Lars OlssonH60 (671)1:15:00+38:5814:32
130Peter   CarlmanH40 Kort-2 (789)1:01:54+27:5410:11
135Elias JosefssonH10 (1337)30:44+16:5013:25
151Lovisa GullqvistD11 (851)1:06:28+47:3724:10
194Jonas GabrielssonH21 Kort-2 (1030)1:34:25+51:5712:07
201Elias GabrielssonH21 Kort-2 (1030)1:39:34+57:0612:46
263Gunilla PetersonOpen 5 (2438)53:45+24:4313:55
351Malte BlomgrenU1 (2187)28:35+16:2915:32
354Tim ÖstlundU1 (2187)28:38+16:3215:33
Joel DåvehögInskolning (2140)fullföljt
Marianne GerbornD60 Kort (442)ej start
Anna GerbornOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser