Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Linné

186 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias NordlinderH12 Kort (228)20:107:33
1Magnus GraasH50 Motion (409)39:597:54
2Johanna RoosD12 (1025)22:53+3:037:45
3Emil ÅbergH10 (1337)15:04+1:106:34
3Albin RidefeltH21 Elit (372)1:15:00+3:235:18
4Mats TroengOpen 9 (584)44:36+3:355:49
4Henrik LöfåsH21 Elit 2 (662)1:12:30+2:535:48
5Britt-Marie BengtssonD75 (210)40:33+7:1813:44
5Greta SnellmanD35 Motion (351)32:48+4:088:20
6Johanna ÖbergD20 Elit (499)50:04+3:107:01
7Annika BillstamD21 Elit (365)1:09:03+5:246:39
8Rob HartH45-2 (713)40:01+3:466:07
9Catherine TaylorD21 Elit (365)1:10:34+6:556:47
9Viktor JanrikH20 (281)1:00:51+7:447:51
9Rebecka OlssonD21 Elit 2 (180)1:09:15+7:178:04
12Christina HjertsonD60 (365)35:01+6:0110:03
12Jakob AnderssonH21 Elit 2 (662)1:14:21+4:445:57
12Pär TögenmarkH45 Kort-1 (980)36:49+3:567:08
12Henrik BoströmH35 Kort (1001)42:04+5:236:17
13Henrik RoosH40 Kort-1 (820)39:07+5:246:30
13Agnes AnboOpen 1 (777)23:53+3:599:57
14Rassmus AnderssonH21 Elit (372)1:19:07+7:305:36
16Lars MandahlH50 Motion (409)48:02+8:039:29
16Linn AnboOpen 1 (777)25:03+5:0910:26
17Stig RoosH80 (240)46:11+13:1214:39
18Edvin TögenmarkH10 (1337)17:46+3:527:45
19Samantha SaegerD21 Elit (365)1:14:25+10:467:10
21Anders BoströmH45-2 (713)42:26+6:116:29
22Lars MagnussonH40 Kort-1 (820)40:28+6:456:43
22Andreas HjertsonH60 (671)44:04+8:028:32
22Lisa RönnolsD21-2 (671)55:52+9:148:00
24Sara JohanssonD35 (286)49:30+10:058:09
24Karl GrywenzH14 (1160)24:58+3:085:57
25Malva MöllerD14 Kort (312)36:12+13:4212:13
26Sandra BoströmD18 Elit (551)48:55+7:277:35
27Klara MandahlD18 Elit 2 (265)1:00:51+15:0510:51
27Klara StrandD14 Kort (312)37:17+14:4712:35
27Ulf IsacssonOpen 7 (1692)26:16+6:208:52
31Axel GidlundH12 (1032)21:45+5:556:55
32Olof BorellH40 (1146)52:44+10:006:51
32Pontus GustafssonH14 (1160)25:57+4:076:11
33Klara HartD11 (851)28:35+9:4410:23
33Karna ThorssonD21-2 (671)59:45+13:078:34
33Marie OhlinD21 Kort-1 (837)44:18+11:368:51
35Ulrika LindstamD21-2 (671)1:00:19+13:418:39
35Anna GillmanD40 (496)46:34+14:119:12
36Frank AnboOpen 1 (777)28:15+8:2111:46
36Arvid RoosH15 (929)35:35+6:596:34
36Per-Urban BengtssonH75 (592)47:39+14:4313:14
36Erik PetterssonH21 Kort-1 (1006)56:58+15:297:08
37Mats ÅbergH40 (1146)53:51+11:077:00
38Malin GidlundD40 Motion (764)44:33+13:5711:03
40Kurt BoströmH75 (592)48:22+15:2613:26
40Elin TögenmarkOpen 4 (995)55:27+17:3811:20
42Karin NordlundD21-2 (671)1:01:32+14:548:49
43Annette RoosD40 Kort-1 (655)42:10+12:4810:18
44Hans TärnlundH65 Motion (231)1:22:53+52:0422:31
45Nils StrandOpen 6 (571)1:07:36+26:3511:02
45Maria HartD50 (838)36:45+10:509:11
47Maria BrolinChallenge D 10 (268)1:56:40+53:0311:42
48Anna KarlströmD18 Elit (551)51:37+10:098:00
49Mari TroengD21-2 (671)1:03:22+16:449:05
49Pelle NilssonH13 (1083)31:29+10:047:37
49Tryggve RönnqvistH55 Kort (872)45:35+9:4810:06
50Patrick HigginsH21-2 (800)1:11:09+14:227:00
50William ErnlundH18 (472)1:02:23+21:529:29
51Malin MüllerChallenge D 5 (445)48:39+12:138:13
51Annika BjörkD21 Elit (365)1:22:47+19:087:58
52Olof ErikssonH21-2 (800)1:11:17+14:307:00
52Joni Müller af UhrD13 (1017)36:08+10:358:32
52Sara RoosD10 (1269)25:06+8:5210:22
55Kate MorrisonD21 Elit (365)1:25:27+21:488:13
55Olle NilssonH20 Elit (617)1:12:19+16:436:56
55Johanna von Essen2-days Middle (146)57:48+29:4213:19
55Olle GrywenzH18 Elit (573)54:37+12:347:07
55Elliot AngelsiööOpen 5 (2438)37:52+8:509:48
56Inga KazlauskaiteD21 Elit (365)1:25:36+21:578:14
56Pontus JohanssonH21-2 (800)1:12:10+15:237:06
57Rasmus Møller JessH18 Elit (573)54:55+12:527:09
59Mika NumminenH40 Kort-1 (820)46:26+12:437:43
60Josef NordlundH21 Elit (372)1:34:16+22:396:40
60Karin SkoglundD50 Motion (592)54:00+21:0515:00
60Anders HåkanssonH21-2 (800)1:12:30+15:437:08
60Britt-Inger JonssonD50 Kort (901)39:04+10:2212:17
61Måns Ketola BackeH21 Motion (406)1:25:11+36:1111:57
63Märit KarlströmOpen 11 (308)1:35:39+1:00:2117:04
63Linda WåhlströmD21 Kort-2 (742)48:00+15:269:32
63Viktor FischerH10 (1337)24:37+10:4310:44
64Viktor NilssonH10 (1337)24:38+10:4410:45
66Linda LundbergOpen 7 (1692)30:52+10:5610:25
66Albin ÅslundH11 (1108)23:39+8:078:34
67Elin OlovssonD21 Kort-1 (837)50:29+17:4710:05
67Fredrika von EssenD20 Elit (499)1:04:56+18:029:07
67Helene NilssonD40 (496)58:00+25:3711:27
67Brita NilssonD55 (669)41:29+13:1710:53
71Evonne StrandD45 (859)45:23+15:109:57
73Terje HåkanssonOpen 6 (571)1:24:29+43:2813:48
73Hanna GillbladD21 Motion (510)59:28+26:2012:47
73Moa LundinD12 (1025)32:52+13:0211:08
75Ulf TroengH21-2 (800)1:17:37+20:507:38
77Daniel Carlson BjernaldH20 Elit (617)1:19:42+24:067:38
78Lena NilssonD50 (838)42:13+16:1810:33
78Isak EklövH21 Kort-1 (1006)1:04:42+23:138:07
79Peter RidefeltOpen 7 (1692)32:06+12:1010:50
80Tuve MöllerH18 Elit (573)58:30+16:277:37
81Maria JanssonD18 Elit (551)59:57+18:299:17
81Erik MandahlOpen 3 (2726)37:26+13:3612:23
83Erik LindH21 Elit 2 (662)1:30:13+20:367:14
83Pia GuståsD45 (859)46:29+16:1610:11
84Lisa NilssonD12 (1025)33:57+14:0711:30
86Lars Erik HermanssonH60 (671)59:34+23:3211:32
87Johan MöllerH50-1 (836)54:34+17:478:43
88Johanna RagvaldD21-2 (671)1:12:03+25:2510:20
88Ulf AngelsiööOpen 9 (584)1:16:37+35:3610:00
89Andreas OlssonH40 Kort-2 (789)52:48+18:488:41
89Klara MöllerD16 (875)41:22+13:408:42
90Roger NilssonH45 Kort-1 (980)47:54+15:019:18
91Mats WickbomH60 Kort (990)47:47+15:5411:40
91Per-Erik WåhlbergH65 Kort (958)51:06+17:4713:55
93Henrik ÅbergH21 Kort-1 (1006)1:08:38+27:098:36
93Bo StrandH50-1 (836)55:16+18:298:50
94Linnea RönnqvistOpen 7 (1692)32:53+12:5711:06
95Charlotte IhrforsD21-2 (671)1:13:51+27:1310:35
96Alva LarssonU2 (1872)30:58+12:2612:17
98Simon EklövH21 Elit 2 (662)1:33:53+24:167:31
99Linnea NilssonD21-2 (671)1:15:11+28:3310:47
100Daniel RönnqvistH18 Elit (573)1:04:42+22:398:26
100Anders KarlssonH60 (671)1:02:48+26:4612:10
101Stefan NilssonH50-1 (836)56:26+19:399:01
104Mathias TärnlundH40 Kort-1 (820)56:42+22:599:26
105Oskar StenviH15 (929)46:42+18:068:37
105Stefan RoosOpen 9 (584)1:23:04+42:0310:50
106Anna LithellD15 (801)47:06+19:5510:25
109Åsa HedbergD21 Kort-1 (837)57:56+25:1411:35
112Klara FischerOpen 3 (2726)39:32+15:4213:05
113Oliver AngelsiööOpen 9 (584)1:25:23+44:2211:08
114Viktor BoströmH12 (1032)29:38+13:489:26
114Ulrik ImbergH21 Elit 2 (662)1:41:51+32:148:10
114Henrik WåhlströmH21 Kort-1 (1006)1:12:29+31:009:05
115Eva AgiusD40 Kort-1 (655)59:26+30:0414:31
116Frida ÖhlundD35 Kort (631)1:10:37+37:3315:23
116Malin von EssenD45 Kort-2 (681)57:52+27:3015:51
116Ian von EssenH50-1 (836)1:00:21+23:349:39
124Nils FlemströmH40 Kort-1 (820)1:03:50+30:0710:37
127Pia ThunmanD50 Kort (901)50:19+21:3715:49
127Hannah SandströmD21-2 (671)1:38:38+52:0014:09
128Lotta MöllerD45 Kort-2 (681)1:14:02+43:4020:16
128Per-Erik ÅslundOpen 8 (1300)43:12+17:419:32
131Oscar ÅslundH10 (1337)30:22+16:2813:15
134Malin NilssonD11 (851)55:10+36:1920:03
138Tommy StenviH45 Kort-1 (980)56:14+23:2110:55
143Dan HörnellH40 (1146)1:09:56+27:129:05
146Peter EklövH55 (967)58:37+26:0610:33
149Arvid TögenmarkH10 (1337)31:58+18:0413:57
154Gölin WikstrandD45 Motion (966)1:05:17+35:4518:05
166Martin StrömgrenH21 Kort-1 (1006)1:30:36+49:0711:22
175Emil BoströmH14 (1160)39:57+18:079:32
178Mats LindeH55 (967)1:20:22+47:5114:28
183Tuva LarssonU1 (2187)20:18+8:1211:01
227Filip BorellH10 (1337)45:40+31:4619:56
256Sofia ÅslundOpen 8 (1300)58:15+32:4412:51
319Ida BranteforsOpen 3 (2726)52:44+28:5417:27
335Ivar MandahlU2 (1872)52:27+33:5520:48
341Anette NilssonOpen 5 (2438)1:01:07+32:0515:50
357Ingrid BrolinU1 (2187)28:42+16:3615:35
359Maria PeterssonOpen 5 (2438)1:02:42+33:4016:14
361Anita Müller ErikssonU1 (2187)28:44+16:3815:36
362Sigrid Gillman WikstrandU1 (2187)28:46+16:4015:38
404Anton ÅbergU1 (2187)32:04+19:5817:25
404Sofia IsacssonOpen 5 (2438)1:08:08+39:0617:39
439Märta Gillman WikstrandU1 (2187)38:59+26:5321:11
Axel BorellInskolning (2140)fullföljt
Lovisa FischerInskolning (2140)fullföljt
fred jontellInskolning (2140)fullföljt
Martin JontellInskolning (2140)fullföljt
Ida OlssonInskolning (2140)fullföljt
Måns TroengInskolning (2140)fullföljt
Hugo TärnlundInskolning (2140)fullföljt
Hanna WåhlströmInskolning (2140)fullföljt
Jakob WåhlströmInskolning (2140)fullföljt
Signe ÅbergInskolning (2140)fullföljt
Fredrik SundinH40 (1146)ej godkänd
Johannes RidefeltH20 Elit (617)ej godkänd
Elin LöfåsD21-2 (671)ej godkänd
Niklas AldénH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Karin JontellOpen 6 (571)ej godkänd
Gunnar KarlströmH16 (1024)ej start
Maria von EssenD14 Kort (312)ej start
Olle Karlström2-days Men (131)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser