Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Garphyttans IF

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Niclas RisbergH50 Motion (409)46:00+6:019:05
12Ylva DoeringOpen 3 (2726)28:15+4:259:21
13Niklas DoeringH40 Motion (456)49:21+9:278:13
17Karin NilssonD45 Kort-2 (681)35:35+5:139:44
20Mona BergqvistOpen 2 (501)50:21+17:4813:06
24Ulf LarssonH50 Kort-2 (763)37:42+7:518:11
35Nils SchagerströmH14 (1160)26:17+4:276:16
38Simon EricssonH14 Kort (375)42:06+22:4914:16
38Torben MalmH45 Kort-2 (992)37:42+7:237:28
39Torun PahlmD50 (838)36:12+10:179:03
40Helmina PallhedOpen 3 (2726)33:06+9:1610:57
41Elin SchagerströmD16 (875)36:00+8:187:34
41Emma KallinOpen 2 (501)57:14+24:4114:54
42Arne LagerqvistU1 (2187)14:51+2:458:04
42Martin RisbergOpen 6 (571)1:06:11+25:1010:48
46Axel NilssonH10 (1337)22:36+8:429:52
48Erik NilssonH40 Motion (456)1:00:44+20:5010:07
51Kia LagerqvistD40 Motion (764)47:03+16:2711:40
55Terése EricssonOpen 2 (501)1:05:09+32:3616:57
60Johan ErikssonOpen 1 (777)32:59+13:0513:44
61Gabriella ÖstlundD40 Kort-2 (637)45:01+17:0510:57
63Karl WegerfeltH65 Kort (958)46:42+13:2312:43
66Lena JanssonD55 (669)41:19+13:0710:50
67Tryggve Malm LagerqvistH45 Kort-2 (992)41:49+11:308:17
70Rasmus LarssonChallenge H 5 (390)1:07:28+34:4410:33
73Björn BergqvistH40 Motion (456)1:10:36+30:4211:46
74Ivar EdlundU2 (1872)29:51+11:1911:50
77John TellestedtH40 Motion (456)1:12:06+32:1212:01
78Anders EdlundH50-1 (836)53:43+16:568:35
82Eva SchagerströmOpen 3 (2726)37:37+13:4712:27
92Axel EdlundU2 (1872)30:46+12:1412:12
95Lars SchagerströmH50-1 (836)55:47+19:008:55
107Kaisa MårtenssonD40 Motion (764)1:00:34+29:5815:01
120Signe SchagerströmD12 (1025)39:47+19:5713:29
121Rasmus DoeringH11 (1108)28:34+13:0210:21
123Nelly MårtenssonD11 (851)49:29+30:3817:59
129Måns BergqvistH11 (1108)29:30+13:5810:41
135Nils KallinU2 (1872)34:05+15:3313:31
135Lars WalldoffH55 Kort (872)1:02:31+26:4413:51
155Stina BernD12 (1025)45:52+26:0215:32
157Ronald KarlssonOpen 4 (995)1:22:22+44:3316:50
172Oskar KarlssonH10 (1337)34:42+20:4815:09
176Anna NilssonD13 (1017)1:01:02+35:2914:25
188Jonathan TellestedtH13 (1083)1:00:08+38:4314:33
195Ludwig GertzellH14 (1160)43:10+21:2010:18
196Mia GertzellOpen 4 (995)1:55:58+1:18:0923:42
201Isak FredrikssonH11 (1108)46:42+31:1016:55
204Lukas PallhedH11 (1108)51:27+35:5518:38
204Erik KallinOpen 8 (1300)50:28+24:5711:08
212David MårtenssonH14 (1160)52:25+30:3512:30
234Peter MårtenssonOpen 3 (2726)47:07+23:1715:36
272David FredrikssonU2 (1872)44:33+26:0117:40
275Joel FredrikssonU2 (1872)45:00+26:2817:51
284Birgitta JanssonOpen 8 (1300)1:12:32+47:0116:00
302Christina FredrikssonOpen 3 (2726)51:16+27:2616:58
384Sofia EricssonU2 (1872)1:08:48+50:1627:18
385Elin DoeringU2 (1872)1:09:09+50:3727:26
385Fabian BergqvistU2 (1872)1:09:09+50:3727:26
529Linnéa SkeppnerOpen 3 (2726)1:23:05+59:1527:30
Petter BergqvistInskolning (2140)fullföljt
Jonna DoeringInskolning (2140)fullföljt
Alfred KallinInskolning (2140)fullföljt
Cecilia NymanInskolning (2140)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (2140)fullföljt
Magnus BernOpen 8 (1300)ej godkänd
Johan GertzellH13 (1083)ej start
Emmy KarlssonD12 (1025)ej start
Lilly GertzellU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser