Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Halmstad OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta EnbergD40 Motion (764)30:367:35
4Noah EnbergU2 (1872)21:16+2:448:26
6Mårten WikströmH50 Kort-1 (778)32:31+3:127:03
7Loke AgmarkenH20 (281)59:31+6:247:40
12Lovisa LagerD15 (801)31:28+4:176:57
14Stig JohanssonH80 (240)44:37+11:3814:09
15Fredrik EnbergH40 Motion (456)49:51+9:578:18
22Albin PerssonH14 (1160)24:49+2:595:55
22Magdalena JohanssonD45 Kort-2 (681)36:34+6:1210:01
23Margareta JohanssonD60 (365)39:05+10:0511:13
28Johanna HolménD21-1 (652)56:53+8:118:06
29Maria PetterssonD40 Motion (764)42:02+11:2610:25
33Inger BengtssonD75 (210)1:13:44+40:2924:59
34Sara JägstedtD35 Motion (351)40:21+11:4110:16
36Mikael LundqvistH40 (1146)53:47+11:036:59
38Peter-Paul GaudenzOpen 3 (2726)32:38+8:4810:48
50Emil Alexandersson2-days Men (131)1:15:26+38:4510:34
56Ernie BroströmH75 (592)52:22+19:2614:32
60Stefan AgmarkenH45 Kort-2 (992)40:50+10:318:06
65Emma PerssonD10 (1269)26:13+9:5910:50
66Jacob EnbergH16 (1024)36:35+9:146:28
73Fredrik PerssonH40 Kort-1 (820)49:07+15:248:10
78Erik MemmiH21 Elit 2 (662)1:29:14+19:377:09
83Martin JohanssonH40 Kort-1 (820)51:42+17:598:36
89Frej GaudenzU1 (2187)16:39+4:339:02
93Emil JägstedtH13 (1083)36:25+15:008:49
95Victor RingOpen 3 (2726)38:32+14:4212:45
102Börje KarlssonH75 (592)1:12:25+39:2920:06
119Nils Wallentin TärkH21 Elit 2 (662)1:47:02+37:258:34
122Klara PerssonD13 (1017)44:34+19:0110:32
126Lovisa RingD16 (875)47:42+20:0010:02
128Paulina JägstedtD16 (875)47:47+20:0510:03
138Håkan AnderssonH40 (1146)1:09:16+26:329:00
139Therese EkströmD21 Kort-2 (742)1:12:27+39:5314:24
141Arvid LundqvistH14 (1160)35:12+13:228:24
152Katarina RingD45 Motion (966)1:04:26+34:5417:50
168Hugo OskarssonH15 (929)1:12:41+44:0513:26
169Fredrik EkströmH35 Kort (1001)1:11:45+35:0410:44
173Anette WikströmOpen 4 (995)1:29:51+52:0218:22
179Lars AnderssonH65 Kort (958)1:39:08+1:05:4927:00
188Albin JägstedtH12 (1032)41:03+25:1313:04
189Mattias JägstedtH40 (1146)1:23:16+40:3210:49
191Kristina PerssonOpen 3 (2726)44:29+20:3914:43
192Gustav LundqvistH11 (1108)42:58+27:2615:34
193Love GaudenzH11 (1108)43:46+28:1415:51
244Christer OskarssonOpen 5 (2438)52:52+23:5013:41
258Gabriel EkströmH10 (1337)1:17:55+1:04:0134:01
262Elliot JägstedtH10 (1337)1:38:08+1:24:1442:51
321Helena GaudenzOpen 3 (2726)52:48+28:5817:29
326Ebba OskarssonU2 (1872)50:49+32:1720:09
331Vilma RingU2 (1872)51:51+33:1920:34
389Finn GaudenzOpen 3 (2726)58:29+34:3919:21
536Johan RingOpen 3 (2726)1:24:35+1:00:4528:00
Kalle JohanssonH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Erik JohanssonH21 Elit 2 (662)ej start
Lars DavidssonH45-2 (713)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser