Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Hagen

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annelie HallqvistD45 Motion (966)29:328:10
2Lotta StigsdotterD55 Kort (582)32:21+0:2710:12
3Johan KindbomH16 Kort (197)30:07+3:247:44
3Erik WidmarkH17-20 Kort (293)37:00+4:486:37
4Britta SahlD80 (39)57:54+12:4622:42
7Henrik ReisenOpen 4 (995)43:14+5:258:50
7Stefan OlssonH55 Motion (262)38:41+6:379:38
8Kerstin LarssonD50 Motion (592)37:27+4:3210:24
11Gunnel HultqvistD60 Motion (303)42:35+10:2914:17
14Marcus CarlssonH16 (1024)31:40+4:195:36
15Oscar StombergH18 (472)51:11+10:407:47
17Tilde HermanssonOpen 1 (777)25:06+5:1210:27
18Jonas HarderOpen 10 (422)35:59+9:579:03
20Inger WesterbergD60 (365)37:15+8:1510:42
20Anna Widmark2-days Women (67)50:29+20:069:57
21Hedvig ReisenD18 (475)51:31+12:469:59
27Michael PerssonH21 Motion (406)1:05:45+16:459:14
30Stefan StombergH55 Kort (872)42:27+6:409:24
31Stig SahlH80 (240)55:09+22:1017:30
32Lars HolmbergH55 (967)40:30+7:597:17
32Håkan EggertH55 Motion (262)54:34+22:3013:36
33Maria SahlénD35 (286)53:23+13:588:47
40Jan SahlH55 Motion (262)1:02:48+30:4415:39
41Pär LarssonH40 Motion (456)58:03+18:099:40
42Karl Evert SvenssonH65 (766)41:34+8:529:15
43Mark ReisenH55 Motion (262)1:02:59+30:5515:42
47Eva Rabe MagnussonD55 (669)38:42+10:3010:09
49Nina AhlénD40 (496)51:36+19:1310:11
58Hampus SahlénU2 (1872)28:57+10:2511:29
58Ann NyströmD55 Kort (582)43:58+12:0413:52
59Evamarie LundahlD60 (365)53:20+24:2015:19
65Björn SahlH21 Motion (406)1:30:09+41:0912:39
68Maria WidmarkD50 (838)40:31+14:3610:07
69Uno MagnussonH60 (671)53:52+17:5010:26
70Tommy WesterbergH60 Kort (990)45:17+13:2411:04
72Anton CarlssonH13 (1083)33:29+12:048:06
75Emma AhlénD10 (1269)26:52+10:3811:06
77Anders KindbomH45-1 (730)51:45+15:177:55
80Annica HöckergårdOpen 10 (422)1:13:11+47:0918:26
81Anders ErikssonH60 (671)57:08+21:0611:04
82Lena ReisenD50 Kort (901)42:53+14:1113:29
83Jens NyströmH21 Kort-2 (1030)59:45+17:177:40
84Karin Andersson (Nyström)Open 1 (777)39:30+19:3616:27
87Niclas WesterbergH21 Kort-2 (1030)1:00:30+18:027:45
91Emma KindbomD20 Elit (499)1:21:15+34:2111:24
93Ewa HolmbergD50 Kort (901)45:01+16:1914:09
94Lars HermanssonOpen 4 (995)1:06:43+28:5413:38
95Ola LundhH55 (967)50:58+18:279:10
95Carl HolmbergH18 Elit (573)1:02:28+20:258:08
97Henrik ArrheniusOpen 9 (584)1:17:31+36:3010:07
98Anna StombergD45 Kort-2 (681)52:50+22:2814:28
105Carina LundhD50 Motion (592)1:21:53+48:5822:44
106Hampus NyströmH18 Elit (573)1:06:42+24:398:41
109Daniel BogrenH16 (1024)41:55+14:347:25
109Ida RoosD15 (801)47:46+20:3510:34
119Marcus HermanssonH15 (929)49:47+21:119:12
120Hans TuvessonH60 (671)1:14:58+38:5614:31
123Per CarlssonH45 Kort-2 (992)49:37+19:189:50
124Lena Carlsson TellD45 Motion (966)54:42+25:1015:09
132Johan HolmbergH15 (929)52:32+23:569:42
137Malin KindbomD13 (1017)47:42+22:0911:16
142Mats KarlssonH45-1 (730)1:32:31+56:0314:10
152Annelie ÖsterlundOpen 3 (2726)42:35+18:4514:06
160Linus AhlénH13 (1083)49:28+28:0311:58
168Ella ArrheniusU2 (1872)36:44+18:1214:34
184Jan SveideH55 (967)2:03:21+1:30:5022:13Ladda ner rutt i gpx-format
202Greger AhlénH40 (1146)1:27:24+44:4011:21
267Niklas SahlénOpen 8 (1300)1:01:24+35:5313:33
Jonatan SahlénInskolning (2140)fullföljt
Vilma WesterbergInskolning (2140)fullföljt
Tilde HermanssonU2 (1872)ej godkänd
Jesper LindströmH20 (281)ej start
Styrbjörn JanssonH70 (607)ej start
Ylva JanssonD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser