Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Herkules

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundD50 Kort (901)28:429:01
1Marianne HöglundD80 Motion (12)59:5922:53
8Frida PerssonD40 Motion (764)36:52+6:169:08
9Emrik LindH14 Kort (375)30:32+11:1510:21
15Jonas LauriH18 Elit 2 (534)48:17+7:446:55
24William JörneliusH17-20 Kort (293)49:12+17:008:48
26Mikael SvenssonChallenge H 10 (442)1:05:49+10:196:24
29Joakim ÖfverholmH21 Motion (406)1:06:44+17:449:22
32Viktor Le ClaireH16 Kort (197)48:03+21:2012:21
59Robert PerssonOpen 7 (1692)30:03+10:0710:09
65Marie-louise PerssonD45 Kort-1 (747)45:13+15:3312:42
77Jane McpheatChallenge D 5 (445)1:02:48+26:2210:37
78Elsa BillströmOpen 2 (501)1:16:16+43:4319:51
81Max Emil EkenstråleH11 (1108)24:35+9:038:54
82Alvin LindU2 (1872)30:16+11:4412:00
91Axel ForsmanH18 Elit 2 (534)1:07:33+27:009:41
100Ragnar UppströmH50 Kort-2 (763)51:05+21:1411:06
104Stefan HammarOpen 7 (1692)33:28+13:3211:18
106Patrik FredrikssonH50 Kort-2 (763)52:28+22:3711:24
117Selma PerssonU2 (1872)33:04+14:3213:07
126Hannes PerssonH11 (1108)29:10+13:3810:34
128Gisela LindD45 (859)56:00+25:4712:16
139Fredrik ForsmanH45-1 (730)1:21:03+44:3512:24
142Erik LauriH40 (1146)1:09:55+27:119:05
145Agnetha Le ClaireD50 (838)58:42+32:4714:40
168Albin SvenssonH10 (1337)34:03+20:0914:52
169Axel PerssonU1 (2187)19:47+7:4110:45
171Mattias LauriH14 (1160)39:38+17:489:27
174Tom Axel EkenstråleH13 (1083)53:28+32:0312:56
179Kristoffer LindH45 Kort-2 (992)1:03:17+32:5812:33
182Nils HammarH16 (1024)1:02:38+35:1711:05
232Elias LauriH10 (1337)48:21+34:2721:06
254Alva JunkellU2 (1872)42:43+24:1116:57
294Tobias EkenstråleOpen 5 (2438)56:08+27:0614:32
422Arvid JunkellU1 (2187)34:03+21:5718:30
510Eija LauriOpen 3 (2726)1:14:07+50:1724:32
Maria JunkellOpen 6 (571)ej godkänd
Arvid HammarH20 (281)ej start
Lowe HammarH12 (1032)ej start
Catarina ÅkerströmD55 Kort (582)ej start
Emma EkenstråleOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser