Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Härlövs IF

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Axel DüringH12 Kort (228)23:23+3:138:45
26Sofia DahlD18 Elit 2 (265)59:52+14:0610:41
38Camilla CarlssonD45 Motion (966)40:04+10:3211:05
38Jörgen KarlssonH50 Motion (409)56:48+16:4911:13
45Magnus NilssonOpen 12 (366)1:56:43+52:2311:19
45Malin LeijonD40 Kort-1 (655)42:40+13:1810:25
59Caroline LindelöwD21-2 (671)1:04:12+17:349:12
60Niklas NilssonH45-1 (730)49:49+13:217:37
62Stina GunnarssonD60 Kort (442)54:25+23:5517:03
64Bengt LeijonH50 Motion (409)1:10:26+30:2713:55
66Gustav NilssonH14 Kort (375)1:08:18+49:0123:09
68Maria TuressonD45 Kort-2 (681)46:00+15:3812:36
70Alma LeijonD15 (801)39:07+11:568:39
71Alfred LeijonH10 (1337)25:14+11:2011:01
76Irmalinn NilssonD16 (875)39:57+12:158:24
77Maja TenghagenD15 (801)39:55+12:448:49
80Clara DahlD15 (801)41:00+13:499:04
82Magnus TenghagenH45-1 (730)52:31+16:038:02
87Thomas LåstbomH45-1 (730)53:39+17:118:12
91Lena DanielssonOpen 5 (2438)41:43+12:4110:48
99Susanne KarlssonD45 Kort-2 (681)52:54+22:3214:29
118Helena AnderssonD45 Kort-2 (681)58:30+28:0816:01
123Carina ThynellD45 (859)53:54+23:4111:49
123Ing-Mari PerssonOpen 4 (995)1:14:02+36:1315:08
128Kerstin DahlD45 Motion (966)55:58+26:2615:30
143Linnea LeijonD13 (1017)49:00+23:2711:35
150Axel TenghagenH12 (1032)34:49+18:5911:05
161Samuel LåstbomH15 (929)1:06:45+38:0912:20
162Casper TuressonH11 (1108)33:46+18:1412:14
180Erik PerssonH35 Kort (1001)1:18:54+42:1311:48
185Lars DahlH45 Kort-1 (980)1:18:27+45:3415:13
220Melvin NilssonH14 (1160)1:00:34+38:4414:27
258Helen NilssonOpen 7 (1692)45:57+26:0115:31
262Erik DüringU1 (2187)23:02+10:5612:31
295Ronja KarlssonU2 (1872)46:56+28:2418:37
346Kerstin ÅstedtOpen 3 (2726)54:21+30:3117:59
389Kajsa NilssonOpen 5 (2438)1:05:59+36:5717:05
Marie NilssonD40 Kort-1 (655)ej godkänd
Jacob RothmanOpen 1 (777)ej godkänd
Anton PerssonOpen 1 (777)ej godkänd
Adam SpjuthU2 (1872)ej godkänd
Bea SpjuthD16 Kort (253)ej start
Alicia SpjuthD14 Kort (312)ej start
Torgny ÅstedtOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser