Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Andreas Ljungkvist2-days Easy (72)44:11+17:1212:04
11Roger SvenssonH45 Motion (509)41:08+8:278:13
12Nellie RydlundD14 (924)30:24+5:207:15
22Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)57:26+11:4010:15
23Linnea RydlundD12 (1025)28:02+8:129:30
25Ida Ljungkvist2-days Women (67)54:31+24:0810:45
30Britt ÅkessonD65 Motion (243)1:08:04+30:1622:27
34Annika EngelD50 Kort (901)35:04+6:2211:01
36Mia HallabroD45 Motion (966)39:43+10:1111:00
42Ludvig PernetunOpen 4 (995)55:35+17:4611:22
45Åke OlssonH70 (607)43:17+10:1710:42
51Eva EskilssonD70 Kort (357)1:00:41+26:4622:53
53Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)43:07+12:4511:48
57Connie RoslundH65 Kort (958)45:46+12:2712:28
58Lars HallabroH50-2 (739)50:32+14:108:13
64Robin WibergH14 Kort (375)1:05:15+45:5822:07
65Andreas PernetunH45 Motion (509)56:44+24:0311:20
65Carina RydlundD45 (859)44:24+14:119:44
70Cecilia SvenssonD45 Motion (966)43:54+14:2212:09
71Edvin SidemyrH14 Kort (375)1:25:10+1:05:5328:52
81Yvonne AnderssonD55 Kort (582)52:03+20:0916:25
84Ivar HelmerssonH13 (1083)34:24+12:598:19
94Simon EngelH21-1 (853)1:19:32+21:257:49
96Erika BjörckD40 Kort-1 (655)52:40+23:1812:52
97Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)56:13+23:3111:14
105Clara SvenssonD10 (1269)29:46+13:3212:18
107Per AndénH50 Kort-1 (778)52:34+23:1511:24
111Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)58:37+29:1514:19
114Nils HelmerssonH45-1 (730)1:03:05+26:379:39
117Hans LarssonH65 Kort (958)56:50+23:3115:29
119Ludvig HallabroH16 (1024)42:31+15:107:31
119Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)59:29+26:4711:53
142Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)1:10:58+28:309:06
144Matts AnderssonH55 Kort (872)1:05:58+30:1114:37
149Daniel KempffOpen 7 (1692)35:55+15:5912:08
149Anton SvenssonH15 (929)57:36+29:0010:38
159Marie KempffOpen 1 (777)1:08:45+48:5128:38
171Maria PernetunOpen 4 (995)1:29:22+51:3318:16
173Anders NilssonOpen 7 (1692)37:33+17:3712:41
178Simon BjörckH12 (1032)38:57+23:0712:24
186Joel BjerstedtH35 Kort (1001)1:22:16+45:3512:18
190Amanda WibergD10 (1269)42:52+26:3817:42
191Noah PernetunH13 (1083)1:01:52+40:2714:58
204Klas  WibergOpen 3 (2726)45:17+21:2714:59
263Björn LöfdahlOpen 7 (1692)46:32+26:3615:43
343Joel SidemyrU1 (2187)27:40+15:3415:02
344Helen SidemyrOpen 3 (2726)54:16+30:2617:58
553Eva WibergOpen 3 (2726)1:37:21+1:13:3132:14
Carl PernetunH13 (1083)ej godkänd
Tomas NilssonH50-2 (739)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser