Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Klemmingen

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Johan HagströmerH18 Elit 2 (534)45:59+5:266:35
11Louise-Marie NilssonD65 (320)37:39+6:4410:56
12Göran DavidssonH65 Kort (958)37:35+4:1610:14
12Monica SvärdD60 Kort (442)38:24+7:5412:02
14Sonja FribergD60 Kort (442)41:28+10:5812:59
16Kjell-Åke PramlidOpen 10 (422)35:50+9:489:01
29Elin PramlidD21 Elit 2 (180)1:31:22+29:2410:38
30Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)33:31+7:1710:59
32Charlotta AskeljungD50 (838)35:30+9:358:52
33Knut-Åke HallebroH65 Kort (958)41:21+8:0211:16
34Christofer MartinsonH60 Motion (269)53:22+22:2713:16
37Simon MartinssonChallenge H 10 (442)1:12:33+17:037:04
37Edvard DavidssonOpen 9 (584)59:03+18:027:42
42Simon JärplingH20 (281)1:31:44+38:3711:50
49Lisbeth ÅhlundD65 Kort (470)49:31+16:2116:30
51Charlotte JohnsonD50 Kort (901)38:03+9:2111:57
53Örjan SahlH50-1 (836)49:54+13:077:59
54Kjell NilssonH70 Kort (920)36:09+9:5511:51
59Norna MolinD18 (475)1:02:37+23:5212:08
62Ylva PaavoChallenge D 5 (445)53:47+17:219:06
63Björn PramlidH21 Kort-1 (1006)1:02:32+21:037:50
66Ebba AskeljungD21-1 (652)1:04:12+15:309:09
69Doris NilssonD70 Kort (357)1:30:06+56:1134:00
76Micael StammH40 Kort-2 (789)51:21+17:218:27
82Håkan PalmH21-2 (800)1:19:53+23:067:51
83Göran SvärdH65 Kort (958)49:27+16:0813:28
86Annika DavidssonD55 Kort (582)52:50+20:5616:40
91Arne JanssonH50-1 (836)54:54+18:078:47
98Tove PaavoD21 Kort-2 (742)54:29+21:5510:49
98Peter AskeljungH50-1 (836)55:52+19:058:56
110Oscar VagmanH21-2 (800)1:30:06+33:198:52
115Linnea NordD21-1 (652)1:17:38+28:5611:04
121Alfred AskeljungOpen 9 (584)1:32:30+51:2912:04
123Ann JärplingD50 Kort (901)49:15+20:3315:29
127Erik JohnsonH50-1 (836)1:03:40+26:5310:11
140Fred ÅhlundH65 Kort (958)1:02:59+29:4017:09
168Gunilla SahlD50 Kort (901)1:06:48+38:0621:00
170Anders GranbergH21 Kort-1 (1006)1:33:44+52:1511:45
203Olle MolinH14 (1160)47:33+25:4311:20
568Victoria KolehmainenOpen 3 (2726)1:56:54+1:33:0438:42
Gun JanssonD50 Kort (901)ej godkänd
Ebba JärplingD21-1 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser