Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Linköpings OK

137 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin ÅttingU2 (1872)18:327:21
1Bertil EronnH40 Kort-2 (789)34:005:36
2Josefine JylltorpU1 (2187)12:16+0:106:40
3Stefan SaxOpen 4 (995)40:45+2:568:20
4Sofia MagnussonD16 Kort (253)36:07+5:018:52
4Johanna GuståsD18 (475)44:34+5:498:38
4Mia EronnD40 Kort-2 (637)30:44+2:487:28
6Emanuel HerberthsonH15 (929)30:52+2:165:42
6Sofia SalomonssonD21-1 (652)50:08+1:267:09
7Fredrika VångellD21 Kort-1 (837)37:42+5:007:32
7Klara LjunggrenD18 (475)46:49+8:049:04
7Sigrid LjunggrenD11 (851)22:45+3:548:16
7Annika IvarssonD45 (859)33:26+3:137:19
7Roger DanielssonH70 (607)34:38+1:388:34
12Åke LjunggrenH45-2 (713)40:49+4:346:15
13Peter ErikssonH21-2 (800)1:03:25+6:386:14
14Tove EkströmD16 (875)32:26+4:446:49
15Hannele MöllerD17-20 Kort (207)44:50+8:5710:08
17Joel FrancénH21 Kort-1 (1006)51:00+9:316:23
17Per ErikssonH65 (766)38:19+5:378:32
18Inga-Lill PetterssonD65 (320)40:00+9:0511:37
18Jonas LundgrenH21 Elit 2 (662)1:16:16+6:396:06
21Sara GertssonD21 Motion (510)43:15+10:079:18
21Christian ErikssonH40 Kort-2 (789)41:48+7:486:53
21Erik MartinssonH21 Elit 2 (662)1:16:52+7:156:09
21Per GuståsH50-2 (739)43:13+6:517:01
23Olof LjunggrenH15 (929)33:51+5:156:15
23Anna Sofie BarkD50 (838)34:06+8:118:31
24Åsa SaxD35 Motion (351)38:13+9:339:43
24Kristin HerberthsonD13 (1017)32:37+7:047:42
24Pedro LundqvistH50-2 (739)44:05+7:437:10
25Robert HögbergOpen 6 (571)1:00:01+19:009:48
25Kristina LjunggrenD45 (859)38:00+7:478:20
26Julia ÅttingD11 (851)27:54+9:0310:08
26Johan ErikssonH21-2 (800)1:06:27+9:406:32
27Gustav LevanderH14 Kort (375)39:35+20:1813:25
27Jonathan JylltorpH16 (1024)33:26+6:055:55
28Gitte EngströmD50 Kort (901)34:19+5:3710:47
28Malin BorgD14 Kort (312)37:24+14:5412:38
31Alva OlssonD21 Elit (365)1:17:07+13:287:25
31Emma Miléus2-days Women (67)1:11:17+40:5414:03
31Johan ÅttingH50 Kort-1 (778)37:14+7:558:04
32Andreas AxelssonH21 Kort-1 (1006)55:52+14:237:00
33Emma S JohanssonD18 (475)55:28+16:4310:44
33Maxime BonneauH21-2 (800)1:07:36+10:496:39
34Christer LindellOpen 7 (1692)27:21+7:259:14
34Sixten ElehedH18 (472)56:05+15:348:32
35Jesper JohanssonH45 Kort-2 (992)37:37+7:187:27
36Maria OlofssonD45 Kort-2 (681)38:30+8:0810:32
40Pontus GunnarssonOpen 9 (584)59:42+18:417:47
41Ove MöllerH45 Motion (509)49:54+17:139:58
42Niklas OlssonH21-2 (800)1:09:28+12:416:50
42Inger GuståsD45 Kort-2 (681)39:58+9:3610:56
43Jonas RothH50 Kort-1 (778)38:48+9:298:24
44Stina SternerD21 Kort-1 (837)46:29+13:479:17
47Ulla KjellD60 Motion (303)1:08:24+36:1822:57
48Ludvig ForslundOpen 7 (1692)29:23+9:279:55
49Ludvig EronnH11 (1108)22:32+7:008:09
50Alice LevanderD10 (1269)24:53+8:3910:16
51Ole PedersenOpen 11 (308)1:15:06+39:4813:24Ladda ner rutt i gpx-format
51Sofia BorgD18 (475)1:00:23+21:3811:42
51Maria RostD21 Kort-1 (837)48:06+15:249:37
51Maria ElmelidD21-1 (652)1:01:18+12:368:44
52Rikard BorgH50-2 (739)49:26+13:048:02
52Hanna RothD14 (924)35:14+10:108:24
53Erik SahlmanOpen 3 (2726)34:46+10:5611:30
53Ingrid JohanssonD55 Kort (582)43:16+11:2213:38
54Linnea KjellD21 Kort-1 (837)48:28+15:469:41
54Elin VahlbergU2 (1872)28:19+9:4711:14
54Lotta BorgD45 Kort-2 (681)43:18+12:5611:51
55Amanda IvehammarOpen 4 (995)58:06+20:1711:52
55Anne BössfallD55 (669)40:20+12:0810:35
56Frida AnderssonD21-1 (652)1:02:03+13:218:51
57Rasmus ElmelidH21 Elit (372)1:32:02+20:256:31
59Roushan Rezvani Arany2-days Men (131)1:34:31+57:5013:15
61Jonas Detterfelt2-days Middle (146)1:03:29+35:2314:37
61Yngve PetterssonH65 Kort (958)46:39+13:2012:42
62Thomas AdolfssonH45-2 (713)49:22+13:077:33
63Hanna Modig TjärnströmD21-1 (652)1:03:14+14:329:01
64Magnus HerberthsonH50-2 (739)52:16+15:548:29
67Amanda LindgrenU2 (1872)29:33+11:0111:43
68Monica LindgrenD70 Kort (357)1:27:38+53:4333:04
68Magnus VahlbergH40 Kort-2 (789)49:50+15:508:12
69Andreas MidestadH21 Motion (406)1:34:58+45:5813:20
69Emma LindellOpen 7 (1692)30:55+10:5910:26
70Maria JarelandOpen 1 (777)36:00+16:0615:00
70Kajsa HammarströmD21-1 (652)1:05:16+16:349:18
71Alexander VahlbergOpen 4 (995)1:01:46+23:5712:37
72Emelie AdolfssonD21 Motion (510)59:18+26:1012:45
72Pia VångellD50 Kort (901)40:39+11:5712:46
73Frida KarlssonD21 Kort-1 (837)51:44+19:0210:20
73Sven EngströmH20 Elit (617)1:18:47+23:117:33
75Åsa WidarssonOpen 4 (995)1:02:37+24:4812:48
77Karin OlofssonD45 Kort-2 (681)47:55+17:3313:07
79Elisabeth ÖsterbergD65 Kort (470)1:03:41+30:3121:13
79Marcus HanssonH21-2 (800)1:18:52+22:057:45
81Gunnar EngströmH16 (1024)37:56+10:356:42
82Frida SahlmanD16 (875)40:38+12:568:33
83Linus ErikssonOpen 8 (1300)40:02+14:318:50
84Stefan EngströmH50-2 (739)56:38+20:169:12
86Leif LindgrenH40 Kort-2 (789)52:36+18:368:39
87Sarah MagnussonD18 Elit (551)1:02:02+20:349:37
87Emmy LindgrenD14 (924)40:25+15:219:38
89Julia IvehammarOpen 3 (2726)38:04+14:1412:36
92Liselott RothD45 Kort-2 (681)50:14+19:5213:45
93Hanna LundgrenD14 (924)40:50+15:469:44
97Johan AllardH21 Kort-1 (1006)1:09:26+27:578:42
99Mattias LindbladOpen 5 (2438)42:21+13:1910:58
100Tina LindgrenD45 Kort-2 (681)53:09+22:4714:33
105Cecilia VahlbergOpen 4 (995)1:08:36+30:4714:01
112Matilda JonssonD21 Kort-1 (837)58:48+26:0611:45
112Thomas RimhagenH50-2 (739)1:03:11+26:4910:16
112Urban PeterssonH50 Kort-1 (778)55:01+25:4211:56
114Julia Modig TjärnströmD21-1 (652)1:15:52+27:1010:49
116Jan LundgrenH55 Kort (872)57:15+21:2812:41
117Anders KjellH65 Kort (958)56:50+23:3115:29
118Otto NilssonH11 (1108)28:22+12:5010:16
127Anders HaglundOpen 9 (584)1:39:12+58:1112:57
128Magnus SahlmanH45-2 (713)1:12:29+36:1411:06
133Johan JylltorpH45 Kort-2 (992)50:57+20:3810:06
134Åsa DetterfeltD45 (859)58:27+28:1412:49
137Markus JohanssonH35 Kort (1001)1:01:32+24:519:12
137Eva JylltorpOpen 3 (2726)41:22+17:3213:41
147Josefin JohanssonOpen 1 (777)56:06+36:1223:22
148Albin EronnH14 (1160)35:41+13:518:30
149Stefan IvehammarOpen 3 (2726)42:26+18:3614:03
156Lena StrömbäckD50 Kort (901)59:02+30:2018:33
160Karin MidestadD21 Kort-1 (837)1:21:48+49:0616:21
173Pernilla IvehammarOpen 3 (2726)43:51+20:0114:31
183Per O MagnussonH45 Kort-2 (992)1:05:45+35:2613:02
199Arvid RothH11 (1108)46:22+30:5016:47
275Sandrine LindbladU1 (2187)23:25+11:1912:43
347Julie LindbladU1 (2187)28:13+16:0715:20
462Carolina MagnussonOpen 5 (2438)1:22:39+53:3721:24
532Susanna LindellOpen 3 (2726)1:23:54+1:00:0427:46
Arvid SaxInskolning (2140)fullföljt
Christer JohanssonH60 Kort (990)ej godkänd
Linnea BorgD20 (349)ej start
Peter AronssonH35 (318)ej start
Elin KjellmanD13 (1017)ej start
Henrik TostebergH21-2 (800)ej start
Oscar KjellmanH10 (1337)ej start
Therese KlintbergD21-1 (652)ej start
Fredrik JohanssonH21 Kort-1 (1006)ej start
Maria KjellmanD45 Motion (966)ej start
Maud LundgrenOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser