Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Länna IF

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anna-Stina NyströmD70 Kort (357)36:24+2:2913:44
15Margaretha NyströmD75 (210)47:03+13:4815:56
24Johan ÅhsOpen 3 (2726)30:40+6:5010:09
29Birgitta ErikssonD75 (210)1:01:51+28:3620:57
29Kristian JohanssonOpen 4 (995)52:36+14:4710:45
40Ewa NordlundD65 (320)46:56+16:0113:38
42Malin BromanD55 Kort (582)40:48+8:5412:52
43Nicklas DeWittH20 (281)1:31:46+38:3911:50
44Owe Mokvist2-days Middle (146)50:04+21:5811:32
44Kristina ErikssonD65 (320)50:23+19:2814:38
52Karin Mokvist2-days Middle (146)55:57+27:5112:53
54Johan GossasH21 Kort-1 (1006)1:01:06+19:377:39
58Johan LarssonH21 Kort-1 (1006)1:01:54+20:257:45
65Leif NordlundH70 (607)48:09+15:0911:55
67Stefan Mokvist2-days Middle (146)1:08:57+40:5115:53
69Cornelia KrafftD13 (1017)37:53+12:208:57
70Jonas ErikssonH40 Kort-1 (820)47:59+14:167:59
70Johan EdenhamnH18 Elit (573)56:52+14:497:24
76Malin HanssonOpen 5 (2438)40:13+11:1110:25
76Sören ErikssonH70 (607)49:59+16:5912:22
81Aron BromanH11 (1108)24:35+9:038:54
87Åsa Marknell DewittD40 Kort-1 (655)51:02+21:4012:28
91Per EdenhamnH55 (967)50:01+17:309:00
93Karolina AnderssonD40 Kort-1 (655)51:58+22:3612:42
99Monica ErikssonD40 Kort-1 (655)53:42+24:2013:07
106Bengt-Göran StjernaH65 (766)53:58+21:1612:01
112Sofia KrafftD40 Kort-1 (655)58:45+29:2314:21
117Jonas SellingH40 (1146)1:04:31+21:478:23
133Andreas KrafftH40 (1146)1:08:33+25:498:54
134Eleanore NealisD16 (875)48:07+20:2510:07
140Felicia KrafftD10 (1269)35:00+18:4614:27
153Jonathan NealisH45 Kort-1 (980)1:01:25+28:3211:55
159Per-Olof SvenssonH55 Kort (872)1:19:55+44:0817:43
186Anton KarlssonH13 (1083)58:54+37:2914:15
193Luiza DarOpen 8 (1300)48:43+23:1210:45
224Hanna KarlssonOpen 3 (2726)46:30+22:4015:23
240Samuel DarOpen 3 (2726)47:27+23:3715:42
246Carl LundkvistOpen 7 (1692)45:02+25:0615:12
250Hedvig LundkvistOpen 3 (2726)48:05+24:1515:55
348Elin LundkvistOpen 5 (2438)1:01:22+32:2015:53
353Kalle EjderfeltU2 (1872)55:19+36:4721:57
354Erik EjderfeltU2 (1872)55:22+36:5021:58
363Erika HedbergOpen 7 (1692)1:20:25+1:00:2927:10
395Sheldon NealisU2 (1872)1:23:23+1:04:5133:05
413Jenny EjderfeltOpen 5 (2438)1:09:32+40:3018:00
414Petra ReichlerOpen 5 (2438)1:09:36+40:3418:01
Miria ErikssonInskolning (2140)fullföljt
Oliver ErlandssonInskolning (2140)fullföljt
Eva EllströmOpen 2 (501)ej godkänd
Sture LarssonH60 (671)ej start
Britt LarssonD60 (365)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser