Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Malin MalmbergD45 Motion (966)31:36+2:048:45
11Arne GustafssonH75 (592)39:19+6:2310:55
12Marlene BjärehedD35 (286)44:18+4:537:17
13Margit GlansD70 Motion (211)54:02+13:4718:11
18Oskar Jensen SondénH21-1 (853)1:04:02+5:556:18
21Åsa AxénD21-2 (671)55:48+9:108:00
26Anna IsgrenD21 Motion (510)44:08+11:009:29
26Håkan BrostH75 (592)44:39+11:4312:24
26Hannah LarsenD16 Kort (253)45:53+14:4711:16
33Jan-Erik GlansH70 Motion (294)55:48+18:0615:32
37Carolina LandinOpen 11 (308)59:11+23:5310:34
46Love PerssonU2 (1872)27:25+8:5310:52
47Jonathan GunnarssonH21 Kort-2 (1030)54:40+12:127:01
51Bertil KollénH70 Motion (294)1:17:11+39:2921:29
54Anders JeppssonH50 Motion (409)1:03:47+23:4812:36
55Katarina StejreD50 Motion (592)53:11+20:1614:46
56Håkan MalmgrenH70 Motion (294)1:32:08+54:2625:39
62Lena PerssonD70 Kort (357)1:08:43+34:4825:55
68Johanna BerntssonD35 Kort (631)49:11+16:0710:42
83Håkan GrubbH40 Kort-2 (789)52:25+18:258:38
88Jennica SennebergD40 Kort-1 (655)51:21+21:5912:33
103Siri WahlströmD21 Kort-1 (837)56:56+24:1411:23
111Wiviann OttossonD21 Kort-1 (837)58:10+25:2811:38
111Mauritz RahnastoH65 (766)56:05+23:2312:29
116Lars JohanssonH60 Kort (990)51:26+19:3312:34
128Roland DahlmanH60 Kort (990)53:42+21:4913:07
135Marie LarsenD45 Motion (966)57:37+28:0515:57
137Erik Landin grubbOpen 5 (2438)45:28+16:2611:46
143Sebastian WahlströmH21-1 (853)1:36:58+38:519:32
157Matilda JeppssonOpen 5 (2438)46:32+17:3012:03
159Linus MalmstenH35 Kort (1001)1:08:39+31:5810:16
159Gunilla PerssonD50 Kort (901)1:01:45+33:0319:25
159Karl UtterbackH21 Kort-2 (1030)1:15:35+33:079:42
164Kaare HanssonH65 Kort (958)1:12:12+38:5319:40
178Filip PerssonU2 (1872)37:17+18:4514:47
235Lisa GrubbOpen 3 (2726)47:14+23:2415:38
235Stein ØstbyOpen 5 (2438)51:54+22:5213:26
253Sofia JeppssonOpen 3 (2726)48:13+24:2315:57
262Filip NilssonU2 (1872)43:22+24:5017:12
273Hanna NilssonU2 (1872)44:39+26:0717:43
276Ronny SchalinOpen 8 (1300)1:05:19+39:4814:25
292Malin KarlssonOpen 5 (2438)55:56+26:5414:29
357Evelina EkelundOpen 7 (1692)1:12:31+52:3524:29
371Annika ØstbyOpen 3 (2726)55:54+32:0418:30
Alfred BjärehedInskolning (2140)fullföljt
Simon SennebergInskolning (2140)fullföljt
Anders NilssonOpen 6 (571)ej godkänd
Jonas BjärehedChallenge H 5 (390)ej start
Bengt NygrenH75 (592)ej start
Ingemar TuressonH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser