Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Nackhe

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tomas GunnarssonH21 Motion (406)50:16+1:167:03
6Elisabet MöllerD21 Motion (510)39:01+5:538:23
8Johan GustafssonH20 (281)1:00:29+7:227:48
9Elias JohnssonH21 Motion (406)55:08+6:087:44
9Jan-Olof ErikssonH55 Motion (262)39:55+7:519:57
9Hanna BrorsonD16 Kort (253)39:22+8:169:40
11Tilde BlomD12 Kort (249)27:14+9:2710:09
13Catarina BengtssonD45 Kort-2 (681)34:56+4:349:34
14Sven-Arne BengtssonH55 Motion (262)43:04+11:0010:44
16Therese BlomOpen 4 (995)46:16+8:279:27
18Weronica ZederinD45 Kort-2 (681)35:59+5:379:51
20Thomas GeorgssonH60 (671)43:39+7:378:27
21Göran GustafssonH55 Motion (262)46:17+14:1311:32
24Ellen JohnssonD21 Kort-2 (742)41:46+9:128:18
28Martin SkyggessonH18 (472)54:02+13:318:13
30Maria JohnssonD50 Motion (592)46:21+13:2612:52
34Alvina AxelssonD14 Kort (312)40:44+18:1413:45
36August BengtssonH20 (281)1:26:59+33:5211:13
44Adam SjööarvH11 (1108)22:12+6:408:02
51Tommy JohnssonH55 (967)43:54+11:237:54
53Elias ZederinU1 (2187)15:15+3:098:17
56Björn-Olof ValdemarssonH60 (671)51:15+15:139:55
65Fredrik JohanssonH18 Elit (573)56:23+14:207:21
66Erik JakobssonH75 (592)54:35+21:3915:09
67Malin BrorsonD40 Kort-2 (637)46:27+18:3111:18
70Håkan RundqvistH40 Motion (456)1:08:55+29:0111:29
71Jonas JohanssonH50 Kort-1 (778)44:46+15:279:42
77Anders ZederinH50 Kort-1 (778)45:18+15:599:49
81Karin NorlanderD40 Kort-2 (637)50:31+22:3512:17
86Jonathan RundqvistH12 (1032)27:10+11:208:39
91Joel JohnssonH21-1 (853)1:18:56+20:497:46
92Evelina OlssonD15 (801)43:42+16:319:40
100Robert BengtssonH50 Kort-1 (778)50:18+20:5910:54
101Fredrik BrorsonH45-2 (713)58:41+22:268:59
119Karin RundqvistD40 Motion (764)1:05:05+34:2916:08
135Matilda RundqvistD15 (801)59:10+31:5913:05
179Linus ZederinH12 (1032)39:13+23:2312:29
264Daniel AxelssonU2 (1872)43:33+25:0117:16
454Gustav BengtssonU1 (2187)47:58+35:5226:04
489Karin BrorsonOpen 3 (2726)1:11:14+47:2423:35
531Malin NorlanderOpen 3 (2726)1:23:43+59:5327:43
Samuel BengtssonInskolning (2140)fullföljt
Adam NorlanderInskolning (2140)fullföljt
Alinda RundqvistInskolning (2140)fullföljt
Krister KarlssonH55 (967)ej start
Johanna RundqvistD18 (475)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser