Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Måsen

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna-Kia JohnssonD65 Motion (243)48:16+10:2815:55
10Titti BergendahlD60 Kort (442)37:46+7:1611:50
20Tim CapieauOpen 1 (777)25:26+5:3210:35
25Maria ErikssonD35 Kort (631)41:30+8:269:02
44Pia WestlinD55 Motion (356)52:33+23:1518:07
47Christer ArevångH70 Motion (294)1:07:57+30:1518:55
47Annie WestlinD21 Motion (510)50:45+17:3710:54
51Peter AhlstrandH55 Motion (262)1:35:51+1:03:4723:54
51Johan HammarströmH50-1 (836)49:26+12:397:54
62Alf Huhta2-days Middle (146)1:04:28+36:2214:51
65Gunnar CarlénH70 Kort (920)37:14+11:0012:12
66Jesper TengrothChallenge H 5 (390)59:04+26:209:14
66Ida ÅhlinD21 Kort-1 (837)50:23+17:4110:04
67Anders SundbladOpen 8 (1300)38:47+13:168:33
68Agneta HuhtaD55 Motion (356)1:56:22+1:27:0440:07
69Carl Johan ArevångH40 Kort-2 (789)50:09+16:098:15
70Karolin JanssonD21 Motion (510)59:08+26:0012:43
73Irene GustafssonD65 Kort (470)1:01:40+28:3020:33
73Stefan WestlinH55 Kort (872)48:42+12:5510:47
91Ingemar MagnussonH45-1 (730)56:09+19:418:35
92Marie HedströmD21 Motion (510)1:14:07+40:5915:56
93Linda FredrikssonOpen 4 (995)1:06:38+28:4913:37
97Kjell JanssonH65 Kort (958)52:28+19:0914:17
100Tobias von KronhelmH18 Elit 2 (534)1:29:27+48:5412:50
103Felix Lindell ÖhmanH18 Elit (573)1:05:22+23:198:31
106Sofie WestlinD21 Kort-2 (742)56:56+24:2211:19
110Anders HasselboH70 (607)1:03:39+30:3915:45
110Victor JacobsenH11 (1108)27:12+11:409:51
112Cecilia JanzonD50 Motion (592)1:37:28+1:04:3327:04
121Emil HammarströmH21-2 (800)1:32:36+35:499:06
122Pirkko HammarströmD50 Kort (901)49:04+20:2215:25
123Andreas MagnussonH21-2 (800)1:33:09+36:229:10
126Karri LindellH50-1 (836)1:03:38+26:5110:10
135Thomas von KronhelmH45-1 (730)1:15:17+38:4911:31
140Lars JohnssonH70 Kort (920)48:46+22:3215:59
154Jens JacobsenH40 Kort-2 (789)1:34:40+1:00:4015:35
159Karin von KronhelmD45 (859)1:15:27+45:1416:32
177Wilhelm TengrothH11 (1108)37:14+21:4213:29
196August JacobsenH10 (1337)37:56+24:0216:33
213Tobias SjöstedtH14 (1160)52:56+31:0612:37
253Gustav JohnssonH10 (1337)1:03:54+50:0027:54
300Anton CapieauU1 (2187)24:30+12:2413:18
334Ewa ScherlinOpen 5 (2438)1:00:10+31:0815:35
390Anna JacobsenOpen 5 (2438)1:06:03+37:0117:06
Sigrid Carlborg-ÅhlinInskolning (2140)fullföljt
Theodor WestlinInskolning (2140)fullföljt
Therese HuhtaD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Kristoffer JanssonH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Beatrice HuhtaD21 Kort-2 (742)ej start
Niklas von KronhelmOpen 6 (571)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser