Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Karlskrona SOK

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Eva PetterssonD50 (838)29:51+3:567:27
5Emma ZettervallD11 (851)21:36+2:457:51
6Anders PetterssonH50 Kort-2 (763)33:27+3:367:16
7Marie BerglinChallenge D 10 (268)1:11:07+7:307:08
9Moa PetterssonD20 Elit (499)50:39+3:457:06
9Frida BerglinOpen 3 (2726)27:44+3:549:10
12Jörgen LarssonH50 Motion (409)46:57+6:589:16
14Tommy OlssonH70 (607)37:07+4:079:11
14Elias KronmarU2 (1872)23:17+4:459:14
15Arvid KronmarH14 (1160)24:09+2:195:45
16Ebba BerglinD15 (801)32:23+5:127:09
19Lovisa JohanssonD15 (801)32:48+5:377:15
22Linda IngemarssonD40 Kort-1 (655)38:08+8:469:19
23Magnus KronmarH40 Motion (456)53:36+13:428:56
25Linda LarssonD40 Kort-1 (655)39:05+9:439:33
26Gunnel HenryssonD50 Motion (592)44:46+11:5112:26
33Oscar JohanssonH18 Elit (573)51:15+9:126:40
33Anton ÖsterbladH21 Kort-1 (1006)56:10+14:417:02
34Jeanette AnderssonD45 Kort-2 (681)38:21+7:5910:30
35Emil PetterssonH18 (472)56:13+15:428:33
37Anne JohanssonD45 Kort-2 (681)38:45+8:2310:36
39Maja-Stina MalmqvistD70 Kort (357)53:00+19:0520:00
39Hugo LarssonH13 (1083)30:30+9:057:23
40Helena GummessonChallenge D 10 (268)1:37:30+33:539:47
40Magnus LarssonH45 Kort-1 (980)41:20+8:278:01
42Peter AllwoodChallenge H 5 (390)44:54+12:107:01
42Gunilla AnderssonD65 Kort (470)48:57+15:4716:19
46Kristin JohanssonD60 (365)46:59+17:5913:30
47Annika JosefssonD50 (838)37:10+11:159:17
48Lennart BohmanH70 (607)43:58+10:5810:52
50Inge GötessonH55 (967)43:39+11:087:51
53Stefan BerglinOpen 9 (584)1:03:33+22:328:17
53Adam GeorgssonH21-1 (853)1:11:42+13:357:03
54Thomas AlmqvistH60 Kort (990)42:48+10:5510:27
57Stefan CaleklintH40 Motion (456)1:02:55+23:0110:29
60Håkan AnderssonH50 Kort-2 (763)42:26+12:359:13
61Albin HenryssonH18 (472)1:08:30+27:5910:25
62Kristina AnderssonD40 Kort-1 (655)46:19+16:5711:19
62Peter WilhelmssonH50 Kort-2 (763)42:34+12:439:15
70Caroline FredrikssonChallenge D 5 (445)59:01+22:359:59
70Leif IngemarssonH70 (607)49:06+16:0612:09
71Maja PetterssonD21 Kort-1 (837)51:25+18:4310:17
76Axel HalvarssonH18 Elit (573)58:01+15:587:33
83Göran MånssonH55 (967)49:12+16:418:51
90Anders JohanssonH50 Kort-2 (763)47:07+17:1610:14
95Björn AnderssonH40 (1146)1:00:59+18:157:55
96Aymonn AnderssonH70 Kort (920)41:31+15:1713:36
96Emma LarssonD11 (851)39:59+21:0814:32
98Emil FolinoH21 Kort-1 (1006)1:09:31+28:028:43
102Ulf JohanssonH50 Kort-2 (763)51:31+21:4011:11
102Kristina BerlinD40 Kort-1 (655)54:41+25:1913:22
105Monika FredrikssonD40 Motion (764)1:00:15+29:3914:57
106Magnus JohanssonH45 Kort-1 (980)51:56+19:0310:05
114Lova KronmarD10 (1269)30:36+14:2212:38
137Jakob WilhelmssonH14 (1160)34:38+12:488:15
138Lisa FolinoD21 Kort-1 (837)1:05:28+32:4613:05
149Olof IngemarssonH40 (1146)1:12:02+29:189:22
165Johanna WilhelmssonD16 (875)1:01:27+33:4512:56
175Linda AllwoodOpen 7 (1692)38:11+18:1512:53
181Ronny FredrikssonH45 Kort-1 (980)1:14:13+41:2014:24
240Susanna CaleklintOpen 7 (1692)44:47+24:5115:07
299Josefin MolanderOpen 5 (2438)56:36+27:3414:39
307Tina IvarssonU2 (1872)48:07+29:3519:05
381Erik ZettervallU2 (1872)1:08:06+49:3427:01
445Disa LundbergU1 (2187)40:52+28:4622:12
Leo LarssonInskolning (2140)fullföljt
Björn ZettervallH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Christer NilssonH65 Kort (958)ej godkänd
Ida Andersson PostekD21 Kort-1 (837)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser