Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

103 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Axel Björnberg FärdigH10 (1337)13:55+0:016:04
2Carina ErikssonD55 Motion (356)30:21+1:0310:27
4Inga JohanssonD70 (252)33:53+5:3811:17
4Dan NilssonH50 Kort-2 (763)32:53+3:027:08
5Odin EkH11 (1108)17:06+1:346:11
6Oscar Arman2-days Difficult (70)32:29+4:186:32
7Per EkH45-1 (730)39:47+3:196:05
7Göran ForsbergH65 Kort (958)36:02+2:439:49
8Edvin HellstenH13 (1083)24:12+2:475:51
11Cajsa AleniusD10 (1269)20:19+4:058:23
12Marcus BerggrenH21 Kort-1 (1006)48:01+6:326:01
14Hanna AnängenD11 (851)25:11+6:209:09
14Wiwi-Anne NilssonD75 (210)46:34+13:1915:47
15Lovis HellstenD11 (851)25:17+6:269:11
16Gunnar EricsonH85 (87)1:32:42+42:5031:19
16Isak AnängenH14 (1160)24:13+2:235:46
20Henrik AnängenH40 (1146)49:34+6:506:26
21Alice EkD13 (1017)32:22+6:497:39
21Peter RasmussenH60 (671)43:56+7:548:30
22Daniel NilssonH21 Elit 2 (662)1:17:00+7:236:10
23Ragnar FalkOpen 12 (366)1:40:59+36:399:47
27Signe NilssonD15 (801)33:25+6:147:23
27Philip CarlssonH15 (929)34:21+5:456:20
28Sandra EdhagerD35 Kort (631)41:48+8:449:06
31Jens WängdahlH21 Elit (372)1:24:05+12:285:57
31Marika Nylund EkD45 (859)38:22+8:098:24
31Mona ForsbergD65 Kort (470)46:00+12:5015:20
34Ludvig EkH18 Elit (573)51:32+9:296:43
35Pär EricsonH45-1 (730)44:54+8:266:52
36Reneé MyrmanD35 Motion (351)41:01+12:2110:26
37Helena DelvénOpen 10 (422)44:10+18:0811:07
37Carl CarlssonH18 Elit (573)52:01+9:586:46
38Filippa GuttkeD10 (1269)23:29+7:159:42
38Magnus FärdigH40 Kort-2 (789)45:26+11:267:29
38Henning HallH21 Kort-1 (1006)57:23+15:547:11
40Vilgot HellstenU2 (1872)26:38+8:0610:34
40Kristin KällströmerD35 (286)58:32+19:079:38
41William NilssonH16 (1024)34:20+6:596:04
41Filippa Arman2-days Middle (146)49:03+20:5711:18
42Lennart JohanssonH21 Kort-1 (1006)58:12+16:437:18
43Monica CarlssonD45 Motion (966)41:09+11:3711:23
44Erik DelvénOpen 5 (2438)36:42+7:409:30
45Olle Arman2-days Middle (146)50:18+22:1211:35
46Tomas ReibringH21 Kort-1 (1006)59:12+17:437:25
48Rebecca KågemalmD35 Motion (351)44:31+15:5111:19
58Caroline GuttkeD13 (1017)37:05+11:328:46
64Per CarlssonH50-1 (836)51:38+14:518:15
64Elisabeth ErikssonD60 Kort (442)55:17+24:4717:19
69Meja AleniusD12 (1025)32:37+12:4711:03
69Andreas KågemalmOpen 4 (995)1:00:14+22:2512:19
69Axel LindgrenH13 (1083)33:22+11:578:04
72Kent BergendahlH60 (671)54:51+18:4910:37
72Alva RasmussenD18 (475)1:09:03+30:1813:22
72Inge SundströmH70 Kort (920)38:44+12:3012:41
72Johan ScherlinH50-2 (739)52:57+16:358:36
74Albin FalkH15 (929)42:07+13:317:47
75Amanda DelvénOpen 3 (2726)37:10+13:2012:18
77Sara DelvénOpen 3 (2726)37:17+13:2712:20
81Stefan MusslinderH50-1 (836)54:04+17:178:39
82Anders JohanssonH75 (592)58:55+25:5916:21
87Ida HylanderD21-1 (652)1:07:28+18:469:37
89Anton BergströmH21 Kort-1 (1006)1:08:16+26:478:33
89Erik HellstenH35 Kort (1001)53:04+16:237:56
91Ann-Christine EkOpen 1 (777)40:12+20:1816:45
92Eva-Lena JonssonD50 (838)44:31+18:3611:07
96Maria FredrikssonD45 Motion (966)48:30+18:5813:26
96Mathias LindgrenH40 Kort-2 (789)53:49+19:498:51
101Kurt NilssonH70 Kort (920)42:06+15:5213:48
104Sara HellstenD35 Kort (631)1:03:28+30:2413:49
105Oskar EngmanH20 Elit (617)1:38:58+43:229:29
105Elsa BrunbergD10 (1269)29:46+13:3212:18
113Olof MusslinderH11 (1108)27:53+12:2110:06
113Sofia BjörnbergD35 Kort (631)1:08:28+35:2414:54
122Miranda FredrikssonD12 (1025)39:54+20:0413:31
123Royne MyrmanH40 Kort-2 (789)59:23+25:239:46
126Emil BrunbergOpen 3 (2726)40:29+16:3913:24
128Anders MagnussonH45 Kort-1 (980)55:19+22:2610:44
134Gustav RasmussenOpen 1 (777)51:11+31:1721:19
137Andreas HolmqvistH13 (1083)43:03+21:3810:25
138Ella FalkU2 (1872)34:15+15:4313:35
146Petra NorbergOpen 1 (777)56:03+36:0923:21
155Sofie HagbergOpen 7 (1692)36:13+16:1712:14
163Didrik HallH21 Kort-1 (1006)1:30:03+48:3411:17
164Maria RasmussenD45 Motion (966)1:11:53+42:2119:54
172Anna GuttkeOpen 4 (995)1:29:46+51:5718:21
177Isak ErikssonH16 (1024)1:00:02+32:4110:37
178Jonas MusslinderH14 (1160)40:27+18:379:39
183Mikael AleniusH45 Kort-1 (980)1:17:05+44:1214:58
187Kasper LagerströmOpen 5 (2438)48:40+19:3812:36
191Patrick HolmqvistH45 Kort-1 (980)1:53:00+1:20:0721:56
199Liana LagervikD12 (1025)1:15:53+56:0325:43
203Mikael GuttkeH40 (1146)1:27:49+45:0511:25
241Ludvig Björnberg FärdigU1 (2187)22:01+9:5511:57
248Soile BrunbergOpen 3 (2726)47:57+24:0715:52
290Heléne HolmqvistOpen 3 (2726)50:35+26:4516:44
311Thomas DelvénOpen 5 (2438)57:49+28:4714:58
356Birk LagervikU1 (2187)28:41+16:3515:35
409Loh LagervikU1 (2187)32:43+20:3717:46
434Emilia EricsonU1 (2187)36:38+24:3219:54
Theo AleniusInskolning (2140)fullföljt
Iris KällströmerInskolning (2140)fullföljt
Kristin HylanderD21 Elit (365)ej godkänd
Ulf HylanderH55 (967)ej start
Andreas RietzH40 (1146)ej start
Jessica KarlssonD35 Kort (631)ej start
Magnus FredrikssonH50 Motion (409)ej start
Inger AskestenOpen 7 (1692)ej start
Ove KarlssonOpen 7 (1692)ej start
Sebastian LejonedInskolning (2140)ej godkänd
Isak KarlssonInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser