Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Ravinen

140 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Allan MogensenH45-1 (730)36:285:35
1Josefine KlintbergD21 Kort-1 (837)32:426:32
2Ruslan GlebovH21 Elit (372)1:14:24+2:475:16
3Per WollbrandH50 Kort-1 (778)32:01+2:426:56
3Camilla EngelD45 Kort-1 (747)32:52+3:129:13
4Stefan BergH45 Kort-1 (980)35:11+2:186:49
5Martin HunhammarH21-1 (853)1:00:17+2:105:56
5Ebba PegestamD20 (349)46:38+3:368:16
9Per MårtenssonH45-1 (730)40:21+3:536:10
10Maria MogensenD40 (496)39:10+6:477:44
13Marita AxelssonD50 (838)32:46+6:518:11
14Jenny BergD40 (496)40:08+7:457:55
14Evelina BergOpen 3 (2726)29:17+5:279:41
15Alvin CraigH12 (1032)20:21+4:316:28
15Ann GranqvistD45 Kort-1 (747)36:07+6:2710:08
15Carl-Johan ThorellH50 Kort-1 (778)34:12+4:537:25
16Henrik SvenssonH12 (1032)20:29+4:396:31
16Lasse ForsbergH40 Kort-1 (820)39:38+5:556:35
18Hannes MogensenH11 (1108)19:21+3:497:00
18Linn StillbergerD35 Kort (631)39:32+6:288:36
19Julia Frejd2-days Women (67)49:24+19:019:44
23Baptiste GirardH21 Kort-1 (1006)53:36+12:076:43
23Dagny TirénD70 Kort (357)46:05+12:1017:23
24Emma RisbyOpen 11 (308)55:08+19:509:50
25Erik LundquistH11 (1108)20:28+4:567:24
25Jonas Rinnbäck2-days Difficult (70)48:01+19:509:40
25Malin LindskogD40 Kort-2 (637)37:29+9:339:07
25Jacob LindstamH21 Kort-1 (1006)53:48+12:196:45
26Karin HallstenD40 Kort-2 (637)37:32+9:369:07
27Frida ForsbergD21-2 (671)58:13+11:358:21
28Michael GranqvistH50 Kort-1 (778)36:37+7:187:56
28Ulrika ForsbergD40 Kort-2 (637)38:12+10:169:17
29Annie ForsbergD21-2 (671)58:55+12:178:27
29Martin LindskogH40 (1146)51:40+8:566:43
29Amanda GranqvistD13 (1017)33:08+7:357:49
29Per SöderstenH70 Kort (920)33:27+7:1310:58
31Smilla MogensenD13 (1017)33:27+7:547:54
32Tilda MårtenssonD13 (1017)33:44+8:117:58
32Eva AlmD50 Kort (901)34:35+5:5310:52
33Emilia EngelD15 (801)34:03+6:527:31
33Lars ForsbergOpen 8 (1300)33:51+8:207:28
34Stefan KarlssonH50-2 (739)46:19+9:577:31
34Kjell AlmgrenH45-1 (730)44:53+8:256:52
34Simon SjöbergU2 (1872)25:52+7:2010:15
37Emil GranqvistH21 Elit (372)1:25:37+14:006:04
37Simon TörnqvistH18 (472)57:24+16:538:44
37Yngve RahlénH17-20 Kort (293)57:24+25:1210:16
40Miranda GotheOpen 3 (2726)33:06+9:1610:57
40Elin BergD15 (801)35:32+8:217:51
40Kalle BergmanH21 Elit (372)1:26:19+14:426:07
41Erik HerneH18 Elit (573)52:56+10:536:54
43Matts AnderssonH55 Kort (872)44:20+8:339:49
44Kerstin ForsbergD60 Motion (303)1:03:20+31:1421:15
45Max LönnqvistH14 Kort (375)46:06+26:4915:37
47Stefan GotheH45 Motion (509)52:05+19:2410:25
47Christin ForsbergD21 Motion (510)50:45+17:3710:54
48Heidi BjerkhaugD60 Motion (303)1:08:32+36:2622:59
48Emma AlmgrenD13 (1017)35:40+10:078:25
50Martina CraigD21 Kort-1 (837)47:49+15:079:33
50Karin TechelD40 Kort-2 (637)42:08+14:1210:15
51Hugo LindskogH12 (1032)23:58+8:087:37
52Andreas HerneChallenge H 10 (442)1:17:46+22:167:34
52Albin AnderssonH18 Elit 2 (534)55:10+14:377:54
53Curt RahlénH60 Kort (990)42:44+10:5110:26
54Tilda AnderssonD18 (475)1:01:29+22:4411:54
59Assar HellströmH21 Elit 2 (662)1:25:33+15:566:51
60Love BerzellH21 Kort-2 (1030)56:09+13:417:12
65Linus ForsbergH11 (1108)23:34+8:028:32
66Hugo ThorellH18 (472)1:10:32+30:0110:44
71Lukas HellgrenH18 Elit 2 (534)58:54+18:218:27
72Anders ÖnerudH50 Kort-1 (778)44:49+15:309:43
72Björn LundquistH40 Kort-1 (820)49:02+15:198:09
72Moa WestbladD18 Elit (551)57:35+16:078:55
73Albin LindskogH14 (1160)29:56+8:067:08
73Hanna KorhonenD20 Elit (499)1:06:52+19:589:23
73Mikael NyströmH35 Kort (1001)50:51+14:107:36
75Viktoria HelmerssonD21-2 (671)1:07:32+20:549:41
76Anette ÖnerudD21 Kort-1 (837)52:21+19:3910:28
79Hugo AggeforsU2 (1872)30:04+11:3211:55
81Jason BransomeH18 Elit (573)58:41+16:387:39
81Olivia EngelD11 (851)36:45+17:5413:21
83Tone AlbrektssonD18 Elit (551)1:00:36+19:089:23
84Melker HörnfeldtH15 (929)43:20+14:448:00
84Liv HerneD12 (1025)33:57+14:0711:30
85 Anna   Lundquist D35 Kort (631)54:48+21:4411:56
87Stephen CraigH21 Kort-1 (1006)1:08:08+26:398:32
88Ove RinnbäckH50 Kort-1 (778)48:26+19:0710:30
90Edvin ForsbergH12 (1032)27:29+11:398:45
90Sanna-Kaisa NyströmOpen 5 (2438)41:37+12:3510:46
92Bure NoréusOpen 8 (1300)40:54+15:239:01
95Anna EkOpen 8 (1300)41:09+15:389:05
96Hanna RöstinD18 Elit (551)1:07:53+26:2510:31
101Rebecca CraigD10 (1269)29:23+13:0912:08
101Ture LindskogU1 (2187)17:06+5:009:17
101Gunilla BergD45 Kort-1 (747)54:03+24:2315:10
108Johanna AlmgrenD13 (1017)43:04+17:3110:10
109Axel GranqvistH18 Elit (573)1:10:05+28:029:08
110Vilma GotheD16 (875)45:05+17:239:29
116Lena HellströmD55 (669)57:13+29:0115:01
122Elinor LangeOpen 7 (1692)34:24+14:2811:37
123Lova AggeforsD15 (801)51:22+24:1111:21
125Tuvali EkenmanD15 (801)52:14+25:0311:33
134Niklas WansölinH21 Kort-1 (1006)1:18:59+37:309:54
135Magnus LönnqvistH45 Kort-1 (980)55:48+22:5510:50
136Ebba ForsbergD11 (851)56:33+37:4220:33
136Hugo NyströmU1 (2187)18:36+6:3010:06
136Peter LübckeOpen 5 (2438)45:27+16:2511:46
137Edvin WollbrandH11 (1108)30:57+15:2511:12
138Elisabeth LindstedtD40 Motion (764)1:14:26+43:5018:28
140Johan HörnfeldtH40 Kort-1 (820)1:08:50+35:0711:27
143Malin MårtenssonD45 Kort-1 (747)1:13:39+43:5920:41
143Lars-Erik SjöbergH50 Kort-1 (778)1:09:48+40:2915:08
145Ewa AlbrektssonD45 (859)1:03:33+33:2013:56
145Annica LübckeOpen 3 (2726)42:05+18:1513:56
151Svante ForsbergOpen 7 (1692)36:09+16:1312:12
155Ellen EkströmD15 (801)1:20:55+53:4417:54
156Olle KallurH13 (1083)48:03+26:3811:38
166Emma BergU1 (2187)19:35+7:2910:38
167Mimmi Eriksson WestbladD50 Kort (901)1:05:33+36:5120:36
168Sanna RinnbäckD12 (1025)50:22+30:3217:04
169Glenn WiderströmH55 (967)1:10:44+38:1312:44
187Martin RinnbäckH14 (1160)41:43+19:539:57
190Joel AggeforsH13 (1083)1:00:57+39:3214:45
195Gustav LübckeH10 (1337)37:40+23:4616:26
196Johnny RahlénH21 Kort-1 (1006)2:12:54+1:31:2516:40
199Marie MartinssonOpen 4 (995)1:58:40+1:20:5124:16
200Lena RisbyOpen 8 (1300)49:24+23:5310:54
216Oscar LundquistH10 (1337)42:33+28:3918:34
229Sara BergU1 (2187)21:32+9:2611:42
249Peter BergOpen 3 (2726)48:01+24:1115:53
283Vera AggforsU1 (2187)23:44+11:3812:53
292Anna AggeforsOpen 7 (1692)51:44+31:4817:28
340Gustav NyströmU2 (1872)53:12+34:4021:06
376Julia EkU1 (2187)29:54+17:4816:15
385Maj Eriksson GotheOpen 3 (2726)57:43+33:5319:06
Agnes LübckeInskolning (2140)fullföljt
Annakarin RahlénD50 Kort (901)ej godkänd
Olle ForsbergOpen 9 (584)ej godkänd
Alice TörnlundD20 Elit (499)ej godkänd
Wilma MårtenssonD10 (1269)ej godkänd
Johan BergH12 (1032)ej start
Peter AlbrektssonH50-2 (739)ej start
Peo EkströmH45 Kort-1 (980)ej start
Tomas BruceH70 Kort (920)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser