Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rehns BK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lennart WahlgrenH55 Motion (262)32:047:59
3Fredrik IngelssonH21-2 (800)58:30+1:435:45
4Gun KlarströmD65 Motion (243)45:53+8:0515:08
6Lars-Ivar SvenssonH65 Kort (958)35:48+2:299:45
6Patrik BlomOpen 8 (1300)28:10+2:396:13
7Oskar EklöfH21-2 (800)1:01:08+4:216:01
8Jerker LysellH21 Elit (372)1:17:39+6:025:30
13Nisse Johansson2-days Middle (146)37:08+9:028:33
14Jonatan LysellOpen 8 (1300)29:19+3:486:28
16Mirja NordinChallenge D 10 (268)1:21:17+17:408:09
16Gun SvenssonD65 Kort (470)41:49+8:3913:56
22Walter LagerhällH18 Elit 2 (534)49:30+8:577:06
24Kerstin Frisk EngstrandD65 Kort (470)44:01+10:5114:40
35Birgitta WinbladD55 Kort (582)39:19+7:2512:24
36Jesper LysellH21 Elit (372)1:25:24+13:476:03
38Lars OlovssonH20 (281)1:27:49+34:4211:19
46Ingela RydesäterD40 Kort-2 (637)41:30+13:3410:05
51Anton LifH21 Elit 2 (662)1:23:02+13:256:39
55Charlie StoltH21-2 (800)1:12:03+15:167:05
63Henrik FröjdH21 Kort-2 (1030)56:29+14:017:15
68Olle KlarströmH65 Kort (958)47:41+14:2212:59
83Pernilla BlomD21 Kort-2 (742)51:38+19:0410:15
88Wilma LagerhällD18 Elit (551)1:02:59+21:319:45
89Marie FröjdD55 Kort (582)54:28+22:3417:10
101Tilda LagerhällD14 (924)43:22+18:1810:21
122Peter RydesäterH40 Kort-1 (820)1:02:22+28:3910:22
130Christer LagerhällH50 Kort-1 (778)59:16+29:5712:51
139Oskar MagnussonH15 (929)54:16+25:4010:01
140Henrik MagnussonH45 Kort-1 (980)57:40+24:4711:11
158Joel KihlströmH15 (929)1:04:10+35:3411:51
172Johan KockH65 Kort (958)1:20:22+47:0321:53
198Jan WinbladOpen 4 (995)1:57:42+1:19:5324:04
199Hanna RydesäterU1 (2187)20:38+8:3211:12
242Helene LagerhällOpen 3 (2726)47:34+23:4415:45
255Ullrika MagnussonOpen 3 (2726)48:31+24:4116:03
296Anna KihlströmOpen 5 (2438)56:16+27:1414:34
Hugo RydesäterInskolning (2140)fullföljt
Christer EngstrandH65 Kort (958)ej godkänd
Anders JohanssonH21-2 (800)ej godkänd
Liga ValdamaneD21 Elit (365)ej godkänd
Kerstin BlomD60 Motion (303)ej godkänd
Göran WinbladH21 Elit 2 (662)ej start
Jonathan MagnussonH18 (472)ej start
Hannes KockH21 Kort-1 (1006)ej start
Lars-Göran Andersson2-days Easy (72)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser