Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Trollhättans SOK

126 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Arvid BjörkH13 (1083)23:53+2:285:46
5Susanne Wiklund BjörkD45 (859)32:39+2:267:09
6Karleric FranssonH85 (87)1:01:49+11:5720:53
8Jonas GustafssonH40 Kort-2 (789)38:07+4:076:16
9Elias EkvallH18 Elit (573)46:05+4:026:00
10Lina AnderssonChallenge D 10 (268)1:15:08+11:317:32
10Aina EdgrenD21 Elit 2 (180)1:10:18+8:208:11
10Bengt NorrmanH50 Kort-2 (763)34:10+4:197:25
13Madelen ErikssonOpen 3 (2726)29:13+5:239:40
13Björn KristianssonH45-1 (730)41:24+4:566:20
17Håkan SchmidtH55 (967)38:19+5:486:54
20Tomas StigssonH50 Kort-2 (763)36:00+6:097:49
22Linus BacklundH14 Kort (375)37:25+18:0812:41
23Alva BjörkD11 (851)27:16+8:259:54
24Anna KristianssonD20 (349)52:18+9:169:17
26Janne MattssonH50-2 (739)44:33+8:117:14
27Per IvarssonH65 (766)39:20+6:388:45
31Martina StigssonD40 Kort-1 (655)39:51+10:299:44
33Clara BerlinChallenge D 10 (268)1:29:51+26:149:01
33Linus KristianssonH15 (929)35:21+6:456:32
34Moa ErikssonD13 (1017)34:23+8:508:07
34Sara SchmidtD21-2 (671)1:00:00+13:228:36
34Gitte KristianssonD45 Motion (966)39:36+10:0410:58
34Anders HolmedahlOpen 6 (571)1:02:11+21:1010:09
35Gunilla EdgrenD50 Kort (901)35:24+6:4211:07
36Malin KristianssonD15 (801)34:19+7:087:35
37Ulf NyströmH55 (967)40:54+8:237:22
37Anders BjörklundH16 (1024)34:09+6:486:02
37Nina Schmidt2-days Middle (146)46:44+18:3810:46
37Torbjörn NyströmH55 Motion (262)59:23+27:1914:48
37Hans EkbergH60 Kort (990)40:41+8:489:56
38Philip EkbergH16 Kort (197)1:13:38+46:5518:55
38Åke AnderssonH50-2 (739)46:45+10:237:36
39Caroline AnderssonChallenge D 10 (268)1:37:12+33:359:45
39Anders BjörkH40 (1146)53:54+11:107:00
39Elvira BjörklundD20 Elit (499)57:42+10:488:06
40Malte AnderssonU1 (2187)14:43+2:377:59
40Martin MandingerH50 Kort-2 (763)40:17+10:268:45
41Hugo MandingerH14 (1160)26:49+4:596:24
42Nils MelénH10 (1337)22:12+8:189:41
43Thomas LundgrenH60 (671)49:26+13:249:34
43Lars EkbergH60 Kort (990)41:23+9:3010:07
44Lena WaernD70 (252)55:16+27:0118:25
46Adam JohanssonH20 (281)1:33:12+40:0512:01
50Johan KarlssonH60 (671)50:14+14:129:44
50Martin SchagerlindH35 Kort (1001)47:30+10:497:06
50Oskar HallénH21 Motion (406)1:16:34+27:3410:45
52Eric BerlinH16 (1024)35:34+8:136:17
52Oskar WesterbergH10 (1337)23:18+9:2410:10
53Maja AnderssonD18 (475)1:01:24+22:3911:53
55Gunnar WaernH75 (592)52:04+19:0814:27
55Niklas AnderssonOpen 12 (366)2:09:27+1:05:0712:33
56Julia EkbergD14 Kort (312)1:31:44+1:09:1430:59
57Erik EkbergH11 (1108)23:09+7:378:23
57Maria BjörklundD55 Motion (356)1:10:37+41:1924:21
57Sofia GustafssonD40 Kort-1 (655)45:47+16:2511:11
62Jörgen HallénH50-2 (739)51:52+15:308:26
64Linda WesterbergD21-2 (671)1:05:41+19:039:25
64Lennart KarlssonH70 Kort (920)37:04+10:5012:09
64Annika HallénD50 Motion (592)55:58+23:0315:32
65Lennart EkvallH55 Kort (872)47:01+11:1410:25
65Viggo AnderssonH10 (1337)24:40+10:4610:46
66Joar TryggöH15 (929)41:14+12:387:37
68Siri BjörklundOpen 4 (995)1:00:04+22:1512:17
68Arne Berlin2-days Middle (146)1:10:34+42:2816:15
74Agnes WesterbergD20 Elit (499)1:07:00+20:069:24
76Hilda MartanderD13 (1017)38:39+13:069:08
77Eskil TryggöH18 Elit (573)58:15+16:127:35
84Anders AxelssonH55 (967)49:19+16:488:53
84Sven Arne KarlssonH45-1 (730)52:35+16:078:03
85Joakim AxelssonH35 Kort (1001)52:45+16:047:53
90Olof MartanderH45 Kort-2 (992)44:56+14:378:54
91Catharina KarlssonD55 (669)45:47+17:3512:00
92Maria TryggöD50 Kort (901)44:36+15:5414:01
93Ida KristianssonD18 Elit (551)1:05:16+23:4810:07
97Martina GabrielssonD40 Motion (764)57:31+26:5514:16
103Mattias ErikssonOpen 8 (1300)41:32+16:019:10
104Edvin OckbornH11 (1108)26:46+11:149:41
105Elsa MartanderD11 (851)41:58+23:0715:15
106Anna JohannessonD21 Kort-1 (837)57:30+24:4811:30
108Jennifer StigssonD11 (851)42:46+23:5515:33
108Ronja AnderssonD13 (1017)43:04+17:3110:10
109Amanda HallénD21-2 (671)1:18:32+31:5411:16
109Johan OckbornH45 Kort-2 (992)48:09+17:509:33
111Lisa MartanderD35 Kort (631)1:06:10+33:0614:24
114Stefan HornebrantOpen 7 (1692)33:56+14:0011:27
114Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)59:18+29:5614:29
114Per-Fredrik AnderssonH40 Kort-2 (789)56:45+22:459:20
116Olle MelénH13 (1083)39:02+17:379:27
120Dag TryggöOpen 8 (1300)42:34+17:039:23
126Christoffer JohanssonH21-2 (800)1:34:30+37:439:18
129Elise JohannessonD55 (669)1:14:20+46:0819:30
129Stefan JohanssonH55 (967)55:33+23:0210:00
130Lova ErikssonD11 (851)53:26+34:3519:25
132Kristina NyströmOpen 3 (2726)40:57+17:0713:33
134Lisa JohannessonD21 Kort-1 (837)1:03:07+30:2512:37
134Alma AppelgrenD13 (1017)47:24+21:5111:12
145Bo WesterbergH50 Kort-2 (763)1:10:00+40:0915:13
148Filip JohanssonH16 (1024)48:17+20:568:32
148Petra JohanssonOpen 7 (1692)35:48+15:5212:05
149Peter LarssonH60 Kort (990)58:09+26:1614:13
157Oscar KarlssonH16 (1024)50:36+23:158:57
162Eskil LeonH10 (1337)33:38+19:4414:41
163Bodil AhlströmOpen 7 (1692)36:51+16:5512:26
174Agneta BerlinOpen 7 (1692)38:09+18:1312:53
176Thord EkströmH60 Kort (990)1:11:27+39:3417:28
180Anna-Karin MattssonOpen 5 (2438)48:02+19:0012:26
180Ludvig KarlssonH12 (1032)39:21+23:3112:31
180Åke JohannessonH60 Kort (990)1:14:01+42:0818:05
185Jonas MelénH45 Kort-2 (992)1:06:32+36:1313:12
203Lena JohanssonOpen 3 (2726)45:12+21:2214:58
204Alfred LeonH13 (1083)1:25:58+1:04:3320:48
205Robin AnderssonH11 (1108)52:14+36:4218:55
239Kerstin SvenssonOpen 7 (1692)44:44+24:4815:06
296Olivia GustafssonU2 (1872)47:02+28:3018:39
359Albin AppelgrenOpen 3 (2726)55:06+31:1618:14
360Eva BäcklundOpen 5 (2438)1:02:45+33:4316:15
368Cenny AppelgrenOpen 3 (2726)55:44+31:5418:27
415Jenny WesterbergOpen 3 (2726)1:00:37+36:4720:04
416Lena WesterbergOpen 3 (2726)1:00:40+36:5020:05
437Melker OckbornU1 (2187)37:58+25:5220:38
502Ulrika AppelgrenOpen 3 (2726)1:12:56+49:0624:09
Oskar GustafssonInskolning (2140)fullföljt
Selma MartanderInskolning (2140)fullföljt
Margareta MandingerD50 Kort (901)ej godkänd
Lukas EnglundU2 (1872)ej godkänd
Frida StigssonD10 (1269)ej start
Erik BacklundH40 (1146)ej start
Annelie EkströmOpen 11 (308)ej start
Amanda BacklundD18 (475)ej start
Josefine KristianssonD20 Elit (499)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser