Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Avesta OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik BorgströmH40 Motion (456)40:54+1:006:49
4Sara RudhD21 Motion (510)36:02+2:547:44
6Stefan NybergH55 (967)35:07+2:366:19
8Fredrik PetterssonH21 Motion (406)54:13+5:137:36
12Oskar Karlsson2-days Difficult (70)37:40+9:297:35
14Hansi KrausH35 Motion (153)58:49+15:329:34
15Solweig PalmD65 Kort (470)40:32+7:2213:30
16Karin StålOpen 7 (1692)24:10+4:148:09
18Ritva KärkkäinenD60 Kort (442)42:48+12:1813:25
23Rose-Marie ForslundD35 (286)48:48+9:238:02
26Susanne LindD45 Kort-1 (747)38:54+9:1410:55
28Alexander SjödinChallenge H 10 (442)1:06:32+11:026:29
28Tindra JernströmD16 (875)33:50+6:087:07
30Mira-Li ErikssonD12 Kort (249)33:21+15:3412:26
33Linus JernströmH14 Kort (375)41:37+22:2014:06
35Julia WannerD15 (801)34:08+6:577:33
35Leif MarkfjärdChallenge H 10 (442)1:12:15+16:457:02
43Johan WannerOpen 12 (366)1:54:36+50:1611:06
48Samuel BjörnChallenge H 10 (442)1:15:28+19:587:21
48Aino LeijonD21 Kort-2 (742)45:24+12:509:01
50Titti RudhD55 Kort (582)42:15+10:2113:19
52Roland WareniusH60 (671)50:24+14:229:46
72Kristoffer MarkfjärdH21 Motion (406)1:41:24+52:2414:14
72Elisabeth AssarssonD45 Motion (966)44:22+14:5012:17
81Niklas SöderlundH40 Kort-2 (789)51:47+17:478:31
82Liv NorbergD12 (1025)33:41+13:5111:25
86Maria StrömbergD45 Kort-1 (747)50:33+20:5314:11
95Lars LundénOpen 7 (1692)33:01+13:0511:09
97Linnea SjödinD15 (801)45:18+18:0710:01
101Magnus LundinH45 Kort-2 (992)46:19+16:009:11
103Eva WareniusD55 Kort (582)1:02:05+30:1119:35
103Viktor LundénH21-2 (800)1:27:39+30:528:37
105Lennart LundgrenH65 (766)53:46+21:0411:58
110Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (747)56:21+26:4115:49
117Ola JernströmH50-1 (836)1:00:26+23:399:40
118Marcus JohnssonH45-2 (713)1:05:46+29:3110:04
124Lena LiljeforsD50 Kort (901)49:50+21:0815:40
127Helena LundinD45 Kort-1 (747)1:02:57+33:1717:40
128Hedda BorgströmD11 (851)51:23+32:3218:41
150Johan BlixtH21-2 (800)2:24:49+1:28:0214:15
158Robin OlssonH21 Kort-2 (1030)1:15:31+33:039:41
160Lennart VessbergH65 Kort (958)1:11:07+37:4819:22
170Jesper SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:19:46+37:1810:14
179My BlixtD14 (924)1:23:49+58:4520:00
185Tilda BorgströmD13 (1017)1:07:33+42:0015:58
186Björn MarkfjärdH21 Kort-2 (1030)1:31:21+48:5311:43
192Klara SöderlundD13 (1017)1:17:34+52:0118:20
192Lucas WannerH12 (1032)43:27+27:3713:50
197Tilde BlixtD12 (1025)1:11:49+51:5924:20
220Bo-Göran KarlssonOpen 8 (1300)52:24+26:5311:34
346Signe JernbergU1 (2187)28:08+16:0215:17
412Svea BorgströmU1 (2187)32:59+20:5317:55
428Lotta BorgströmOpen 5 (2438)1:12:26+43:2418:45
434Yvette ErikssonOpen 5 (2438)1:12:46+43:4418:51
Olivia Andersson ForslundInskolning (2140)fullföljt
Stig-Olof StålH70 Kort (920)ej godkänd
Andreas ForslundH21-2 (800)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser