Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

76 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas LarssonH45 Motion (509)32:416:32
6Carl HendbergOpen 1 (777)22:32+2:389:23
8Johan OlsonH18 Elit 2 (534)45:56+5:236:35
8Hanna BoquistD18 (475)47:36+8:519:13
16Ingela HåkanssonD55 Motion (356)38:55+9:3713:25
16Miriam NorénD65 Motion (243)53:51+16:0317:46
17Sara ForsbergD18 (475)49:30+10:459:35
19Agneta TörnkvistD45 Kort-1 (747)36:53+7:1310:21
21Pia HendbergD50 Motion (592)44:16+11:2112:17
21Mattis HallbergH20 Elit (617)1:05:51+10:156:19
21Hanna NyquistD21 Kort-2 (742)41:24+8:508:13
28Karin AxelssonD65 (320)42:31+11:3612:21
29Rosa JohanssonD65 Kort (470)45:35+12:2515:11
30Ville GrahnH17-20 Kort (293)51:28+19:169:12
36Victor BeischerH12 (1032)22:11+6:217:03
37Lennart GustavssonH70 Kort (920)34:07+7:5311:11
38Gunnar HåkanssonH55 Kort (872)43:43+7:569:41
39Johan BjörckH16 Kort (197)1:16:49+50:0619:44
42Martin FagerströmOpen 12 (366)1:53:23+49:0310:59
43Anna Ekbom OlsonD50 Motion (592)48:15+15:2013:24
45Ingrid ToresäterD12 Kort (249)44:27+26:4016:35
49Helen AxelssonD55 Kort (582)42:10+10:1613:18
49Alice BarreforsD18 (475)59:34+20:4911:32
54Torbjörn GrahnH50 Kort-2 (763)41:32+11:419:01
56Gustav BoquistH21-1 (853)1:12:32+14:257:08
56Anton HemlinH21 Kort-2 (1030)55:43+13:157:09
57Janneke SnijderD18 (475)1:02:07+23:2212:02
58Christina VestergrenD50 Motion (592)53:29+20:3414:51
58Stanley MattssonH65 Kort (958)46:05+12:4612:33
64Annika AasaD50 (838)40:09+14:1410:02
64Anneli KarlsmoD45 Kort-1 (747)45:07+15:2712:40
65Elisabet HemlinD55 Kort (582)45:36+13:4214:23
66Inga GustavssonD70 Kort (357)1:21:52+47:5730:53
68Linda AxelssonOpen 7 (1692)30:54+10:5810:26
73Tineke van den BroekD40 Motion (764)50:38+20:0212:33
74Jonas HemlinH21 Kort-2 (1030)57:50+15:227:25
78Hans ForsbergH50 Motion (409)1:29:59+50:0017:46
84Stefan JönssonOpen 7 (1692)32:24+12:2810:56
85Mathilde SnijderD13 (1017)39:48+14:159:24
97Henrik CarlssonH55 Kort (872)53:56+18:0911:57
98Ulric BjörckH45 Kort-2 (992)45:47+15:289:05
99Simon GrahnH10 (1337)27:35+13:4112:02
105Robert HallbergH50 Kort-2 (763)52:25+22:3411:23
108Agneta LarssonD45 Kort-1 (747)55:31+25:5115:35
109William RönnborgH12 (1032)29:08+13:189:16
110Anna RönnborgD40 Kort-1 (655)58:32+29:1014:18
119Håkan SalbergH45 Kort-2 (992)48:57+18:389:42
128Jacob GrahnH13 (1083)40:58+19:339:55
134Anna GrahnD45 Kort-1 (747)1:04:31+34:5118:07
137Jan GrahnH45-1 (730)1:16:54+40:2611:46
140Carin RudolfssonD50 (838)56:03+30:0814:00
140Johan GrahnH16 (1024)46:20+18:598:12
141Lennart OlssonH70 Kort (920)48:47+22:3315:59
141Mats RönnborgH45 Kort-2 (992)52:19+22:0010:22
143Pierre NyquistH21 Kort-2 (1030)1:11:02+28:349:07
146Emelie RönnborgD15 (801)1:03:49+36:3814:07
148Cecilia BjörckD45 Kort-1 (747)1:32:56+1:03:1626:06
153Tomas CahierH40 Kort-2 (789)1:34:28+1:00:2815:33
155Albin KarlsmoH11 (1108)32:47+17:1511:52
156Karl-Axel JohanssonH70 Kort (920)53:52+27:3817:39
161Jan AxelssonOpen 7 (1692)36:44+16:4812:24
176Simone SnijderU2 (1872)37:12+18:4014:45
181Arjan SnijderH45 Kort-2 (992)1:05:08+34:4912:55
201Linus KarlsmoU1 (2187)20:41+8:3511:14
213Emelie HendbergOpen 3 (2726)45:47+21:5715:09
225Malin ToresäterOpen 7 (1692)43:10+23:1414:35
228Elin SalbergD10 (1269)58:45+42:3124:16
296Josefina KristenssonOpen 3 (2726)50:49+26:5916:49
325Agnes CahierU1 (2187)26:08+14:0214:12
340Anna BeischerOpen 7 (1692)1:02:08+42:1220:59
427Vilhelm FagerströmU1 (2187)35:21+23:1519:12
428Sara CahierOpen 3 (2726)1:02:32+38:4220:42
432Vera FagerströmU1 (2187)36:14+24:0819:41
454Hanna SalbergU1 (2187)47:58+35:5226:04
Dante CahierInskolning (2140)fullföljt
Catarina FagerströmOpen 12 (366)ej godkänd
Mikael BjörckH12 (1032)ej start
Inger HallbergD75 (210)ej start
Ella BjörckD14 (924)ej start
Anne FagerbergD50 Motion (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser