Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

SOK Viljan

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sven MikkelsenH50 Motion (409)41:21+1:228:10
2Lennart KalénH60 Kort (990)32:23+0:307:55
4Bengt-Åke BorgemoH80 Motion (49)1:14:16+29:1124:06
6Leif CarlssonH60 Kort (990)33:46+1:538:15
11Allan HåkanssonH80 (240)43:47+10:4813:53
13William ElfstrandH12 Kort (228)26:15+6:059:49
14Åsa Bergfors2-days Women (67)44:30+14:078:46
16Elin Johansson2-days Easy (72)48:29+21:3013:14
20Våge RindstigH45 Kort-1 (980)37:22+4:297:15
20Stefan Petersson2-days Middle (146)41:21+13:159:31
25Emma RindstigD12 Kort (249)30:38+12:5111:25
26Tony LövdahlH40 Kort-1 (820)41:13+7:306:51
27Emma ErlandssonD18 (475)53:50+15:0510:25
27Tord HultbergH40 Kort-1 (820)41:19+7:366:52
28Agneta KarlssonD60 Motion (303)52:10+20:0417:30
29Vendela SturekD12 (1025)28:36+8:469:41
30Elisabet MikkelsenD16 Kort (253)48:42+17:3611:57
31Roland NilssonH70 (607)40:55+7:5510:07
32Pontus ErlandssonH18 Elit 2 (534)51:18+10:457:21
34Theo LövdahlH12 (1032)22:02+6:127:01
35Sten GunnarssonH55 Kort (872)43:21+7:349:36
42Ulla NilssonD70 (252)53:36+25:2117:52
43Stefan JohanssonH50 Kort-2 (763)40:38+10:478:50
44Göran SvensonH60 (671)49:27+13:259:35
47Filip JohanssonH17-20 Kort (293)1:06:45+34:3311:56
48Carl-Johan AdolfssonChallenge H 5 (390)48:32+15:487:35
50Axel EvebornH13 (1083)31:30+10:057:37
51Johan EvebornH45 Motion (509)53:21+20:4010:40
53Majvie AnnegårdD65 (320)54:53+23:5815:57
54Göran JonssonChallenge H 5 (390)51:42+18:588:05
54Anna SvenssonD45 (859)42:06+11:539:13
59Tonney GunnarssonH50 Motion (409)1:06:26+26:2713:07
61Arne ErlandssonChallenge H 5 (390)54:04+21:208:27
61Benjamin SturekH18 Elit (573)55:20+13:177:12
62Tomas PeterssonH50 Motion (409)1:09:12+29:1313:40
63Stefan LöfqvistH35 Kort (1001)48:49+12:087:18
69Mathias HanssonH40 Kort-1 (820)47:57+14:147:58
73Anna HanssonD40 Kort-2 (637)48:24+20:2811:46
76Karl-Erik PetterssonH65 Kort (958)48:37+15:1813:14
78Hans SvensonH65 (766)46:23+13:4110:19
79Elin RindstigD14 (924)39:26+14:229:24
80Magnus PetterssonH40 Kort-1 (820)51:06+17:238:30
83Ann BrenanderD55 Kort (582)52:22+20:2816:31
87Marie MikkelsenD40 Motion (764)53:02+22:2613:09
87Filip HultbergU2 (1872)30:31+11:5912:06
87Mari JanssonOpen 2 (501)1:20:07+47:3420:51
88Klara HultbergD11 (851)37:42+18:5113:42
95Jerry SvenssonH55 Kort (872)53:50+18:0311:56
100Anna-Li JonssonOpen 7 (1692)33:17+13:2111:14
104Gustav EvebornH12 (1032)28:44+12:549:09
110Emrik EvebornU2 (1872)32:43+14:1112:58
115Emil KreutnerH11 (1108)28:13+12:4110:13
122Olle ErlandssonH13 (1083)39:20+17:559:31
127Erik LennartssonH21 Kort-1 (1006)1:15:39+34:109:29
130Karl-Evert AnnegårdH65 (766)1:03:13+30:3114:04
132Lars KreutnerOpen 5 (2438)45:02+16:0011:40
134Jonathan PetterssonH15 (929)53:14+24:389:50
141Emma BrenanderD21 Kort-2 (742)1:14:05+41:3114:43
142Sofia BrenanderD21 Kort-2 (742)1:15:00+42:2614:54
149Tuva LövdahlD14 (924)54:22+29:1812:58
151Isak HultbergH15 (929)58:07+29:3110:44
173Johan HanssonH13 (1083)53:12+31:4712:52
181Stina LindD13 (1017)1:06:29+40:5615:43
184Ingemar LennartssonH60 Kort (990)1:16:11+44:1818:37
189Lukas BergforsH11 (1108)42:25+26:5315:22
190Linus HanssonH10 (1337)37:16+23:2216:16
226Walter LöfqvistH10 (1337)44:30+30:3619:25
237Ida HanssonU1 (2187)21:52+9:4611:53
245Linnea JonssonOpen 5 (2438)52:53+23:5113:42
261Amalia ErlandssonU2 (1872)43:12+24:4017:08
382Hanna ElfstrandU1 (2187)30:17+18:1116:27
Britt-Marie CarlssonD60 Kort (442)ej godkänd
Stefan CarlssonH60 Kort (990)ej godkänd
Peter LindH50-1 (836)ej godkänd
Viggo PetterssonH11 (1108)ej start
Emil WahlströmH13 (1083)ej start
Tom LindströmH70 (607)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser