Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Vivill

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Ida ErlandssonOpen 11 (308)50:57+15:399:05
17Marita RosénD60 Motion (303)46:58+14:5215:45
20Tore MårtenssonChallenge H 10 (442)1:03:12+7:426:09
22Helen AhlstrandD45 Motion (966)36:36+7:0410:08
22Kjell RosénH60 Motion (269)45:16+14:2111:15
27Ida ThunbergD40 Motion (764)41:04+10:2810:11
30Linus BägebyH14 Kort (375)41:06+21:4913:55
31Lars ErlandssonH55 Motion (262)54:33+22:2913:36
32Simon RosénH21 Motion (406)1:08:12+19:129:34
33Tomas MårtenssonH60 Motion (269)52:57+22:0213:10
33Alice Lundström2-days Easy (72)1:16:38+49:3920:56
37Kajsa IsidorssonD18 (475)55:59+17:1410:50
39Anna RosénD21 Motion (510)45:57+12:499:52
40Isabell IsidorssonD16 Kort (253)59:49+28:4314:41
43Liv ErlandssonD60 Motion (303)1:02:05+29:5920:50
45Olivia LönkvistD18 (475)58:10+19:2511:16
45Vendela LönkvistD15 (801)36:38+9:278:06
46Therese FribergD35 Motion (351)43:30+14:5011:04
48Lena RunessonD55 (669)38:56+10:4410:13
51Per ThunbergH40 (1146)56:31+13:477:20
56Annika IsidorssonD35 Motion (351)49:21+20:4112:33
59Charlotte JosefssonD35 Kort (631)46:43+13:3910:10
59Elias ThunbergH11 (1108)23:11+7:398:23
60Marcus JosefssonH35 Kort (1001)48:21+11:407:14
63Mikael WardH45 Motion (509)56:09+23:2811:13
65Bodil HedenbergOpen 1 (777)35:09+15:1514:38
67Ola SamuelssonH45 Motion (509)58:15+25:3411:39
68Lukas RosénH21 Motion (406)1:34:17+45:1713:14
68Ann BägebyD40 (496)59:22+26:5911:43
76Clara SamuelssonD14 (924)38:24+13:209:09
81Mikael BogrenH21 Kort-1 (1006)1:06:11+24:428:18
92Anna KärnhallD40 Motion (764)54:16+23:4013:27
93Lea FribergD11 (851)39:35+20:4414:23
94Arne BogrenH60 Kort (990)48:14+16:2111:47
102Ann-Sofie LönkvistOpen 2 (501)1:35:54+1:03:2124:58
108Lars RunessonH55 (967)52:43+20:129:29
113Torbjörn LönkvistH45 Kort-1 (980)53:05+20:1210:18
114Arvid JosefssonH10 (1337)28:42+14:4812:31
126Kajsa WardD15 (801)52:32+25:2111:37
136Emma IsidorssonD13 (1017)47:33+22:0011:14
138Emelie BägebyD11 (851)56:45+37:5420:38
139Annelie WardD45 Motion (966)59:03+29:3116:21
139Erik ErlandssonH21-1 (853)1:35:46+37:399:25
148Agnes LundströmOpen 1 (777)56:10+36:1623:24
157Albin SamuelssonH12 (1032)35:51+20:0111:25
171Sara ErlandssonD16 (875)1:10:55+43:1314:55
175Patrik LundströmOpen 4 (995)1:30:02+52:1318:24
175Oskar WardH10 (1337)35:11+21:1715:21
176Emma JohnsonOpen 3 (2726)43:56+20:0614:32
187David WieslanderH12 (1032)40:31+24:4112:54
188Elma FribergU1 (2187)20:25+8:1911:05
189Elias SamuelssonH10 (1337)37:15+23:2116:15
213Alvin LönkvistH10 (1337)42:04+28:1018:22
242Albin ThunbergH10 (1337)53:46+39:5223:28
375Emelie JohanssonOpen 5 (2438)1:04:24+35:2216:41
383Linda LundströmOpen 3 (2726)57:21+33:3118:59
554Maria ErlandssonOpen 3 (2726)1:37:43+1:13:5332:21
Sixten ThunbergInskolning (2140)fullföljt
Gustav ErlandssonH55 (967)ej godkänd
Axel ErlandssonH21-1 (853)ej start
Elvira WieslanderInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser